Results 1 to 12 of 12

Thread: Алфа 156 1.6 TS с обикновенно АГУ моля за съвет

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    PLEVEN
    Posts
    15

    Default Алфа 156 1.6 TS с обикновенно АГУ моля за съвет

    Колеги отскоро съм собственик на алфата бихте ли ми дали съвет.При монтаж на обикновена газова уредба се монтира емулатор на дюзите и симулатор на ламбда сондата компютъра дали ще се шашка.Проблема с пластмасовия колектор го пренебрегвам.Знам,че повечето ще ми предложите ГИ но аз така съм решил.Ако някой има обикновено АГУ моля да сподели.Благодаря предварително.

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by POLICEMAN View Post
    Колеги отскоро съм собственик на алфата бихте ли ми дали съвет.При монтаж на обикновена газова уредба се монтира емулатор на дюзите и симулатор на ламбда сондата компютъра дали ще се шашка.Проблема с пластмасовия колектор го пренебрегвам.Знам,че повечето ще ми предложите ГИ но аз така съм решил.Ако някой има обикновено АГУ моля да сподели.Благодаря предварително.
    Дори и без тея емулатори/симулатори и тн ако газовата е настроена коректно не би трябвало да имаш проблеми, оообаче варианта да имаш проблеми (големи) дори и да я накичиш с всичките тея електроники си остава прекалено голям за да се прави цялата операция (според мен)!! Двигателя 16 клапанов е доста капризен и с нормалната газова не те чака нищо добро (мое мнение пак)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ония ден попаднах на 156 с обикновена газова, колекторът беше сменен с алуминиевия(защо ли ..) Двг приличаше на електроцентрала, незнайно по каква причина, на газ "майсторът" я докарал да гори 9 извънградско, на бензин супер удавена не може да тръгне, а като я прехвърлиш на газ гърми като пушка! Общо взето голяма глупост ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Дори и без тея емулатори/симулатори и тн ако газовата е настроена коректно не би трябвало да имаш проблеми, оообаче варианта да имаш проблеми (големи) дори и да я накичиш с всичките тея електроники си остава прекалено голям за да се прави цялата операция (според мен)!! Двигателя 16 клапанов е доста капризен и с нормалната газова не те чака нищо добро (мое мнение пак)
    Моята кола е със обикновенна газова от 4 месец 97-ма година.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Моята кола е със обикновенна газова от 4 месец 97-ма година.
    Тогава съществувал ли е газовия инжекцион!? Ако "да" колко пари е бил а колко е сега!?
    И в моя си пост съм започнал все пак с това ,че ако всичко е настроено както трябва не би трябвало да има проблеми....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не че ГИ не може да гръмне, но при него тази вероятност е сведена до минимум.
    Обикновена АГУ не е зле особено при преобладаващо градско каране, но мисля, че съчетаването и с пластмасов колектор си е хазартна история.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    PLEVEN
    Posts
    15

    Default

    Колеги карането ми е само градско.Имах предвид ако някой кара с обикновена газ да ми помогне малко с инфо дали трябват някакви по специални настроики къде се слагат на колектора клапите тип ''Полиауто'',колко е диаметъра на плочката.След време може би ще сменя колекторите.Ще сложа емулатор на дюзите и на ламбда сондата като се надявам да няма проблеми.Имам всичките нужни части за монтажа.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    PLEVEN
    Posts
    15

    Default

    Хайде колегиии никой ли не кара TS мотор на газ.Дайте ми малко напътствия.Прави ли проблеми скапва ли се паленето на бензин въобще има ли някакви тънкости при поставянето на обикновена газ на тези мотори. Повишава ли се много разхода споделете нещо.

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by POLICEMAN View Post
    Хайде колегиии никой ли не кара TS мотор на газ.Дайте ми малко напътствия.Прави ли проблеми скапва ли се паленето на бензин въобще има ли някакви тънкости при поставянето на обикновена газ на тези мотори. Повишава ли се много разхода споделете нещо.
    Караме разбира се само, че с ГИ. Т.е. не можем да ти помогнем, аз съм виждал само 2-3 с обикновено АГУ - бяха трагични случаи, но това не означава, че не може да се настрои както трябва. На теория. На практика точно това показва май .. Вземай си един ГИ на изплащане изобщо няма да го усетиш

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    колега взимай си един ГИ лесна работа с монтажа и настройката стига съвсем малко да разбираш. Поне аз така направих всичко с бутилка и целия комплект ми легна към 550-600 лв. с труда от мен и за 1 ден монтаж и сега се радвам щото с обикновено АГУ могат да станат много мизерии и да се вкараш в голям филм поне това е моето мнение

  11. #11
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Няма никакъв филм бре не го ли разбрахте това вече,и стига сте лъгали колегата.Ако на колегата 156-цата е със металния колектор и намери кадърен газаджия да му върже газовата както трябва и да му я настрои няма да има никакви дертове със колата,даже главоболията му ще са във пъти по малко ако колата му е със ГИ.Хайде сега почвайте да ми правите забележки итн.......за това последното което казах.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Караме разбира се само, че с ГИ. Т.е. не можем да ти помогнем, аз съм виждал само 2-3 с обикновено АГУ - бяха трагични случаи, но това не означава, че не може да се настрои както трябва. На теория. На практика точно това показва май .. Вземай си един ГИ на изплащане изобщо няма да го усетиш
    Това е решение да,за хората които нямат възможност да го платят в брой,от разликата в горивото уредбата ще се изплати сама и наистина няма да се усети.
    Аз също имам автомобил на ГАз и по точно Фиат,а уредбата е Landi Renzo Omegagaz,2год вече никакви грижи,разхода с инжекциона е нормален,не гърми,не трещи,не смърди,разликата във вървежа е минимална и най-важното колата върви и на бензин.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •