Results 1 to 3 of 3

Thread: Високи минимални обороти на 156 1.8

  1. #1
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default Високи минимални обороти на 156 1.8

    Привет.
    Имам проблем с високи минимални обороти. Оборотите на празен ход са 2000, ходих на диагностика и маистора обвини моторчето за празен ход че се е счупило и е заяло на тези обороти, карах семица бз моторчето като минималните оборото бяха регулирани от едно винтче до дроселовата клапа, като проблем имаше само сутрин, трябваше сам да си поддържам оборотитв, но след 1-2 минути вече проблем няма. Купих си моторче за празен ход като номера му според които си го търсих е 0 132 008 650 /еднакъв е на старото и новото моторче/ само че над този номер има друг който е различен от стария VAL 864212, а на новия VAL 689011. Сложиха ми новия и оборотите от 2000 станаха 4000 . Продавача се кълне че това е моята част, а майстора ми се хвана за разликата в номерата. Сега си карам по старо му без моторче в колата и с ново в жабката. Търся съвет какво да правя и ако някои знае някои способен майстор във Велико Търново, Плевен или Русе казваите.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  2. #2
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Намерили решение на проблема и аз така ми държи 2000 об и като загрее почват да играят между 1600/2200
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Къде ти монтираха моторчето може да има нужда от адаптация защо не пробваш в сервиз бош, а това че номерата отговарят означава че моторчето е същото.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •