Results 1 to 12 of 12

Thread: промяна в показването на скороста

  1. #1
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default промяна в показването на скороста

    от няколко дни километража на 156цата ми променя стоиностите, които трябва да показва.На 2000 оборота карам приблизително със 100км/ч, след това показва 60км/ч без да намалям скороста.Някои случвало ли му се е ?
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Проблеми с ABS-a имал ли си? Километражът взима сигнал от датчиците му (по спомен май от предно ляво).
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    На мен ми се случва като вляза много силно в локва и се получи аквапланинг. Предполагам че е от въпросният датчик.

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by seik00 View Post
    от няколко дни километража на 156цата ми променя стоиностите, които трябва да показва.На 2000 оборота карам приблизително със 100км/ч, след това показва 60км/ч без да намалям скороста.Някои случвало ли му се е ?
    Да. На мен, когато се прееева датчика на АБС. Комп=диагностика-намиране на проблемния датчик-смяна и тва е добрият вариант. Лошия е същия ама преди смяна на датчика се сменя лагера на главината. При мен се беше разпарчетосала магнитната лента на лагера и протриваше датчика и при минаване през локва първо играеше скороста после светна и лампата за АБС.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  5. #5
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    ами имам проблем с абс, включва се дори и при леко натискане на спирачките и ми казаха че може датчика да е зацапан и да има някакав нагар от накладките предполагам, за да не ми прави временното репение беше да извадя бъшона на абс-а.Ще пробвам да сваля колелата и да ги зачистя и да сложа бушона, надявам се тогава да си работи както трябва
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by seik00 View Post
    ами имам проблем с абс, включва се дори и при леко натискане на спирачките и ми казаха че може датчика да е зацапан и да има някакав нагар от накладките предполагам, за да не ми прави временното репение беше да извадя бъшона на абс-а.Ще пробвам да сваля колелата и да ги зачистя и да сложа бушона, надявам се тогава да си работи както трябва
    Щом ти е по-лесно да сваляш 4 колела и да рискуваш да счупиш някой здрав датчик докато се опитваш да го свалиш давай. Много по-трудно е да намериш кабел за диагностика и да видиш точно кой датчик прави парчета. Датчика не може да се зацапа от накладките - заврян е в главината и не е магнитен - магнитна е лентата на лагера и тя се зацапва с метален прах. Един съвет при сваляне - наптъскай го здраво с тънко масло и изчакай да подейства - не бързай, после леко го завърти на 10-тина градуса в двете посоки докато отхлаби и после го тегли.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Щом ти е по-лесно да сваляш 4 колела и да рискуваш да счупиш някой здрав датчик докато се опитваш да го свалиш давай. Много по-трудно е да намериш кабел за диагностика и да видиш точно кой датчик прави парчета. Датчика не може да се зацапа от накладките - заврян е в главината и не е магнитен - магнитна е лентата на лагера и тя се зацапва с метален прах. Един съвет при сваляне - наптъскай го здраво с тънко масло и изчакай да подейства - не бързай, после леко го завърти на 10-тина градуса в двете посоки докато отхлаби и после го тегли.
    Колега, не си съвсем прав, преди карах вектра Б и едн ден ей така авс почна да светка като като коледна елха, само като докоснех спирачката и се включваше, звъннах на колега жичкаджия с идеята да му я карам да я прави а той само каза да изчистя датчиците и ако пак има проблем да ходя, е не се наложи след почистването всичко беше наред и така 2 г, продадох я на приятел и все още проблем с абс няма

  8. #8
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    значи все пак ще пробвам да ги почистя
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Няма да помогне чистенето. По-лошото е че уж всичко си е наред и в един момент когато натиснеш спирачките минава малко време докато превключи в авариен режим, а чуството никак не е приятно, за момент караш без спирачки. Това с километража също е следствие от датчика.
    Лекува се само със смяна, хубавото е че вече се намират по 20лв/бр, а лошото е че се чупят масово при вадене или взимаш всичко с железата и лагер главината. Ако не можеш да намериш из Варна, мога да ти намеря от една дето се продава на части тук в Добрич, все още са там но трябва да питам за цена.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Колега, не си съвсем прав, преди карах вектра Б и едн ден ей така авс почна да светка като като коледна елха, само като докоснех спирачката и се включваше, звъннах на колега жичкаджия с идеята да му я карам да я прави а той само каза да изчистя датчиците и ако пак има проблем да ходя, е не се наложи след почистването всичко беше наред и така 2 г, продадох я на приятел и все още проблем с абс няма
    Може и да не съм прав, ама тук струва ми се става въпрос за Алфа 156 не за Вектра Б. Ей ги тук 2 стари протрити датчика пред мен, и двата не са магнитни, и двата не щат да залепят стружки. Лагера се разби при ваденето, ама по спомен гривната му беше като таралеж от стружките. Лошото е, че тая гривна е на сепаратора лепната и датчика е от страни, не е като Вектра Б - зъбна гривна и магнитен датчик.

    ---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Няма да помогне чистенето. По-лошото е че уж всичко си е наред и в един момент когато натиснеш спирачките минава малко време докато превключи в авариен режим, а чуството никак не е приятно, за момент караш без спирачки. Това с километража също е следствие от датчика.
    Лекува се само със смяна, хубавото е че вече се намират по 20лв/бр, а лошото е че се чупят масово при вадене или взимаш всичко с железата и лагер главината. Ако не можеш да намериш из Варна, мога да ти намеря от една дето се продава на части тук в Добрич, все още са там но трябва да питам за цена.
    Не е задължително датчика да се вади, може изолацията да е нарушена или буксата да кофти. Вариянта с протрит датчик вече го коментирах - кофти си е
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  11. #11
    Запален алфист seik00's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Varna
    Posts
    358

    Default

    ами да може да провериш за каква сума става вапрос, че сега съм извадил бушона на абс-а да не се претрепя някаде
    Alfa Romeo 145 1.9jtd ex / alfa romeo 156 2.4jtd ex / fiat coupe 1.8 16v ex / alfa romeo 156 2.4 jtd ex / alfa romeo 156sw 2.4 jtd ex / alfa romeo 145 1.9jtd ex/ alfa romeo 166 2.4jtd

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by seik00 View Post
    ами да може да провериш за каква сума става вапрос, че сега съм извадил бушона на абс-а да не се претрепя някаде
    Ами то от неработещ датчик няма да се претрепеш - спирачките си работят, не се притеснявай. Ако свети лампата на таблото просто ситемите ABS, EBD, VDC и ASR не работят. Иначе коли на части - бол, вържи я на диагностика да видиш кой датчик е проблемния, огледай положението как е и ако се налага го смени. Само внимавай с ваденето, че лесно се чупят.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •