Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Имам само една бръчка и съм седнала върху нея.

  1. #1

    Default Имам само една бръчка и съм седнала върху нея.

    Официалният световен рекорд по дълголетие принадлежи на французойката Жана Калман (Jeanne Calment). Тя живее 122 години и 164 дни (1875-1997) - единственият човек със съхранено официално удостоверение за раждане. В живота си Jeanne Louise Calment е видяла много. Когато завършват Айфеловата кула тя е на 14 години. През същата година се среща с Винсент Ван Гог, който идва в магазина на баща й да купи плат. По-късно тя си спомня, че Ван Гог никак не й харесал: "Той беше мръсен, зле облечен и мрачен." На 21 г. Жана се омъжва за втория си братовчед Фернан Калман, богат собственик на магазин, което й позволило да не работи и да практикува своите хобита: тенис на корт, колоездене, плуване, кънки, лов със съпруга си, пиано и да слуша опера. На същата възраст Жана блести. Казва, че животът й е ограничен до две цигари Madame на ден. Фернан Calment умира през 1942 г., четири години преди златната годишнина от сватбата им. Дъщеря й Jeanne Yvonnе умира през 1934 г. от пневмония, остава й само внукът, който също умира през 1960 г. в резултат на катастрофа с мотоциклет. Жана присъства на погребението на Виктор Юго. На 114 години тя участва в документален филм за Ван Гог и става най-възрастната актриса в света. Жана Калман е и най-старият пациент преживял операция на тазобедрена става - на 115 години! Пушенето Жана зарязва на 117 години, по това време почти е загубила зрението си. Живее сама, без чужда помощ до 110 години и едва след това се премества в приют. В живота на Jeanne Calment има още любопитни неща. Когато била на 90 години и наследници й вече са си отишли, тя сключва договор за пожизнена пенсия с адвоката си, 47-годишният тогава Francois Raffri. Докато е жив плаща наема й всеки месец (около $ 400) за да я наследи след смъртта й. Пазарната стойност на апартамента вече е изплатена за първите 10 години! И невероятно... както сте предположили, Raffri никога не получава заветния дом. Той плаща наема на Жана в продължение на 30 години, до смъртта му на 77-годишна възраст. След това, в съответствие със закона, продължава да плаща неговата вдовица - почти още три години. В крайна сметка надплатената от Raffri сума за апартамента по цените на пазара е повече от два пъти. Вдовицата на адвоката горещо хвали Жана: "Тя беше човек! Съпругът ми имаше чудесна връзка с мадам Calment ." В едно интервю репортер се сбогува с Жана: "Ще се видим! Може би следващата година..." Жана Калман подхвърля: " Защо не? Не изглежда толкова зле! " Жана смята, че тайната на дълголетието и сравнително младежкия й вид е в маслиновото масло, което тя използва в храните и което "смазва" кожата й; обожава порто и яде почти един килограм шоколад на седмица. Тя винаги добавяла чесън в месото и рибата. Нейни са думите: "Аз бях на средна възраст... преди сто години." "Имам само една бръчка и съм седнала върху нея." "Бог ме е забравил!"..

    : )



  2. #2
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Абе... То за бръчката си ни ясна, но... ти кърмила ли си изобщо?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Абе... То за бръчката си ни ясна, но... ти кърмила ли си изобщо?
    интересно към кой е въпроса ?има 2 варианта единият не може да ти отговори с сигурност...

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Абе... То за бръчката си ни ясна, но... ти кърмила ли си изобщо?
    Човек, сложи малко мед на тия лимони, че ще се сбръчкаш без време

  5. #5

    Default

    Бабчето явно е било обаятелна личност, но както е изписал Хан Омуртаг на една колона в църквата "Св.Четиридесет мъченици" :

    Човек и добре да живее, умира и друг се ражда.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Дето викаше една - като бях млада не я давах, ся я давам ма никой не я иска.Не мога да схвана целта на темата.Не е хубаво човек да остарява, в един момент е бреме за самия себе си.Който и да ни е създал е трябвало да бъде по-милостив.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Дето викаше една - като бях млада не я давах, ся я давам ма никой не я иска.Не мога да схвана целта на темата.Не е хубаво човек да остарява, в един момент е бреме за самия себе си.Който и да ни е създал е трябвало да бъде по-милостив.
    То е, щото си схванат - беги бърдже на кинезитерапевт.
    Аз пък се смях от сърце сутринта, докато го четох.
    Просто импулс да ви споделя нещо, сторило ми се забавно и без връзка с алкохолните градуси

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    То е, щото си схванат - беги бърдже на кинезитерапевт.
    Аз пък се смях от сърце сутринта, докато го четох.
    Просто импулс да ви споделя нещо, сторило ми се забавно и без връзка с алкохолните градуси
    ???
    Не вярвам на очилата си. Добре, че мога и без тях. Не си го написала ти това.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Celestrial View Post
    ???
    Не вярвам на очилата си. Добре, че мога и без тях. Не си го написала ти това.
    Не съм, разбира се.
    Има линк към източника.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Не съм, разбира се.
    Има линк към източника.
    Сори, грешката е моя, бавен ми е нета, та не проверявам линковете, защото повечето са с музикални клипове и хептен ще спре.

    А относно темата - всеки живее, колкото му е отредено, важното според мен е, как го прави. Тази достолепна госпожа на 120-и години е истински записан рекордьор, досега не бях чувал за чак такава продължителност.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Celestrial View Post
    Сори, грешката е моя, бавен ми е нета, та не проверявам линковете, защото повечето са с музикални клипове и хептен ще спре.

    А относно темата - всеки живее, колкото му е отредено, важното според мен е, как го прави. Тази достолепна госпожа на 120-и години е истински записан рекордьор, досега не бях чувал за чак такава продължителност.
    Всъщност, никой не съзря ползотворното зрънце в целия текст.. Зехтин и шоколад. В почти индустриални количества.
    Този рекорд не ме блази.
    Но обстоятелството, че е прибегнала до чужда помощ едва на 110, е..

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Всъщност, никой не съзря ползотворното зрънце в целия текст.. Зехтин и шоколад. В почти индустриални количества.
    Този рекорд не ме блази.
    Но обстоятелството, че е прибегнала до чужда помощ едва на 110, е..
    И двете да ги наречем храни, са отлични, но във Франция. Тук си знаем - олио от какъвто и да е магазин за 2лв, защото зехтинът е 20лв, шоколад - много разтегливо понятие също. Аз не съм много фен на сладкото, но на два пъти са ме черпили с Линд /на латиница не мога да го изпиша сега/ от малката швейцарска държава - няма подобен вкус. Направо все едно са ти ударили инжекция с адреналин. Не е Своге и Милка. Не знам какво друго да добавя.

  13. #13
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Зехтин в промишлени количества....те там е истината!
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  14. #14
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Всъщност, никой не съзря ползотворното зрънце в целия текст.. Зехтин и шоколад. В почти индустриални количества.
    А нима е невъзможно да е научила тези две думи 2 години преди да ослепее, при получаване на хонорар от производители на въпросните продукти, за реклама?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    А нима е невъзможно да е научила тези две думи 2 години преди да ослепее, при получаване на хонорар от производители на въпросните продукти, за реклама?
    Всичко е възможно.
    Дори човек да не вижда, без да е сляп

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •