Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Имам само една бръчка и съм седнала върху нея.

  1. #16

    Default

    Първо, важно е да не се прекалява с нищо. Второ, разликата в качественото си е безспорна /Франция - Бг/. Трето, ген. Четвърто, начин на живот - няма мотики, няма притеснения за сметки и всички останали "дребни" глупости. Пето, чак ми е неудобно да го кажа - медицина. Какво още има да се коментира по "начина на живот" и връзката му с продължителността, освен, че жените живеят повече от мъжете, защото по-малко се ядосват.

  2. #17

    Default

    Не е добре да се живее чак до такава възраст - да надживее някой децата си, пък даже и внуците си.
    Всички хора са поставени в различни изпитания, за да се разбере какви са.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #18
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Всичко е възможно.
    Дори човек да не вижда, без да е сляп
    Мисля, че се наричаше зрителна агнозия.

    Животът и историята на госпожата са наистина впечатляващи.
    Честно казано не мисля да го обръщам на прагматизъм и да се чудя каква е причината за дълголетието, просто на някои хора енергията си им идва отвътре.
    alfa romeo sprint 1984

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    Мисля, че се наричаше зрителна агнозия.

    Животът и историята на госпожата са наистина впечатляващи.
    Честно казано не мисля да го обръщам на прагматизъм и да се чудя каква е причината за дълголетието, просто на някои хора енергията си им идва отвътре.
    Благодаря ти.

  5. #20
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Не е добре да се живее чак до такава възраст - да надживее някой децата си, пък даже и внуците си.
    Всички хора са поставени в различни изпитания, за да се разбере какви са.
    .......а аз какво да кажа?
    За жалост ще Ви надживея..
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Виждал съм много дълголетници и всички са имали интересен живот.
    Всъщност, като изключим адептите, най-дълго живелия човек е един , май татарин, описан в "Съветите на д-р ФиС"
    Интересното е, че и жените му живеят над сто години.
    Човека живее над 140 години.
    Умира през седемдесетте на миналия век. Бил е и депутат.
    Много пъти са го подлагали на проверки и винаги ги е издържал. Спомените му са били учудващо точни.
    Всеки ден е ходил по 10 километра. Независимо от времето.
    Та всеки си има своя начин за дълголетие.
    Не знам рецептата за дълголетие, но знам какво ни съкращава живота: омраза, завист, алчност, ревност, страх, нечистоплътност, горделивост, арогантност, щеславие....
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    ...
    Не знам рецептата за дълголетие, но знам какво ни съкращава живота: омраза, завист, алчност, ревност, страх, нечистоплътност, горделивост, арогантност, щеславие....
    Дори не подозираш колко си прав.

  8. #23
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    Всъщност, никой не съзря ползотворното зрънце в целия текст.. Зехтин и шоколад. В почти индустриални количества.
    Този рекорд не ме блази.
    Но обстоятелството, че е прибегнала до чужда помощ едва на 110, е..
    Макар и късничко ще добавя, а ти защо забрави чесъна ? ..в месото!!!и рибата(мноо ясно) .
    Хехе, тая работа колкото и да я мъдрим едно е ясно - не всичко зависи от нас, да не кажа почти нищо.
    Изводите за мен съм си ги направил - удоволствия без прекаляване. Аскетизмът ми е чужд, както и хедонизмът. Истината винаги е някъде по средата.Пък останалото е Божа работа.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  9. #24
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Бе то дълголетие, хубаво, ама да си останеш физически примерно на 50-55, па си живей 140 години.Пък то какво, кожата ти станала като спукана гайда, спъваш се в мъдите си, особено ако ума ти остане бистър и сече пък каросерията се амортизирала хем ти се иска хем не можеш...кофти.За туй кадвам природата да е била по-милостива да запазиш що годе някакъв вид и форма да не те затрудняват, пък като ти итече лимита ти дръпнат шалтера отведнъж.Както един комшия, налял си човека една бира, седнал да гледа някакъв мач и забил главата на масата.И точка.Само дето млад си отиде, на 52.Поне да е успял да пийне бира да не си отиде жаден.Пък колкото до зависта, алчноста, и т.н. най-добре да живееш така че като ти дойде времето да няма за какво да съжаляваш и да се обвиняваш.Съвеста е страшния съд, другото е ала-бала.

    Един умирал и рекъл на сина си - Като умра ще разправяш че съм умрял от СПИН.-Що бе тате, ти никога не си боледувал от спин. -За да не таковат майка ти.

    Някои и в последния час не се отказват.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #25
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Баси, тва си е живо наказание. Не си физически годен, макар че последно откриха че телата ни биха изкарали до 150. Ама в този живот се скапваме много преди това... Няма ги хората от твоето семейство и обкръжение. Ти си сам по някое време. Ако акълът ти е буден, можеш да решаваш някакви задачки, да пишеш нещо, да четеш. Ама ако не е ... Абе гадно си е. По-добре да не...
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Бе то дълголетие, хубаво, ама да си останеш физически примерно на 50-55, па си живей 140 години.Пък то какво, кожата ти станала като спукана гайда, спъваш се в мъдите си, особено ако ума ти остане бистър и сече пък каросерията се амортизирала хем ти се иска хем не можеш...кофти.За туй кадвам природата да е била по-милостива да запазиш що годе някакъв вид и форма да не те затрудняват, пък като ти итече лимита ти дръпнат шалтера отведнъж.Както един комшия, налял си човека една бира, седнал да гледа някакъв мач и забил главата на масата.И точка.Само дето млад си отиде, на 52.Поне да е успял да пийне бира да не си отиде жаден.Пък колкото до зависта, алчноста, и т.н. най-добре да живееш така че като ти дойде времето да няма за какво да съжаляваш и да се обвиняваш.Съвеста е страшния съд, другото е ала-бала.

    Един умирал и рекъл на сина си - Като умра ще разправяш че съм умрял от СПИН.-Що бе тате, ти никога не си боледувал от спин. -За да не таковат майка ти.

    Някои и в последния час не се отказват.
    Този виц не може да е интернационален.
    Чисто нашенски е сигур.

    Съвестта е истината.
    За този, който има смелост да се изправи пред нея.
    Без мишкуване, без (себе)предателство, без подлизурковщина.
    Трудна работа.

  12. #27
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Celestrial View Post
    И двете да ги наречем храни, са отлични, но във Франция. Тук си знаем - олио от какъвто и да е магазин за 2лв, защото зехтинът е 20лв, шоколад - много разтегливо понятие също. Аз не съм много фен на сладкото, но на два пъти са ме черпили с Линд /на латиница не мога да го изпиша сега/ от малката швейцарска държава - няма подобен вкус. Направо все едно са ти ударили инжекция с адреналин. Не е Своге и Милка. Не знам какво друго да добавя.
    Полезното в шоколада е какато, другото е балстра, колкотое по висок процента какао, толкова повече полза има, като оставим настрана психологическите нагласи.
    А зехтина може и да е около 12 лв литъра.В Гърция може да се купи качествен зехтин на цена около 8 лв литъра, визирам отново Лидъл

    ---------- Post added at 03:24 ---------- Previous post was at 03:24 ----------

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    Баси, тва си е живо наказание. Не си физически годен, макар че последно откриха че телата ни биха изкарали до 150. Ама в този живот се скапваме много преди това... Няма ги хората от твоето семейство и обкръжение. Ти си сам по някое време. Ако акълът ти е буден, можеш да решаваш някакви задачки, да пишеш нещо, да четеш. Ама ако не е ... Абе гадно си е. По-добре да не...
    А, точно така-за чий ти е да живеш 120 години примерно,сам като кукувица, отделно и най вероятно изкукал
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #28
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Истината е в секса....ако има кой да ти опъва бръчките и на 120 години е добре.....)
    п.п. иде реч както за жени, така и за мъже....другото не е живот, а илюзия)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #29
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    интересно към кой е въпроса ?има 2 варианта единият не може да ти отговори с сигурност...
    Много по-интересно е защо прие толкова прост въпрос като заяждане, вместо да отговори. Толкова е просто - да, не.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Много по-интересно е защо прие толкова прост въпрос като заяждане, вместо да отговори. Толкова е просто - да, не.
    Защото не смятам, че тук е мястото да ме питаш кърмила ли съм или не.
    И също така, защото смятам, че имам право да избирам дали да ти отговоря с простичко "да" или "не", или да изобщо да пропусна.

    Или греша?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •