Results 1 to 10 of 10

Thread: Хидравлично масло за 159

  1. #1

    Default Хидравлично масло за 159

    Здравейте,

    Търсих по магазини хидравлично масло за 159, 2006 година. Дават ми на Total 75W90 за трансмисия, като ми се кълнат, че става за хидравликата. Така ли е наистина или ще се *** в артиста, ако сипя?

  2. #2
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    По-добре не рискувай. И аз доста се лутах, и накрая си взех правилното масло за модела - Tutela GI/R, зелено. Цената беше към 33 лв/л.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  3. #3

    Default

    Моето е червено и тоя в магазина вика "ако стане нещо на колата ще дойдеш и ще им гръмна магазина" (понеже му го донесоха от друг магазин). Само че мен не ме грее това, затова реших да питам.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by dvshoes View Post
    Моето е червено и тоя в магазина вика "ако стане нещо на колата ще дойдеш и ще им гръмна магазина" (понеже му го донесоха от друг магазин). Само че мен не ме грее това, затова реших да питам.
    Разисквано е многократно, правилното масло за 159 е зеленото, а като си прецакаш хидравликата, кел файда после. По прицип масло за автомати става за хидравлика да, но тук има специфична особеност.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5

    Default

    Каква е особеността Говорих с майстор и ми каза, че това, което са ми дали е за ръчни скоростни кутии и не става, за автоматични обаче ставало. А дали да бъде червено или зелено, в момента е червено и не е сменяно, откакто е внесена колата в България, т.е. в Италия такова са сложили.

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Махай го това червеното доде е време!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dvshoes View Post
    Каква е особеността Говорих с майстор и ми каза, че това, което са ми дали е за ръчни скоростни кутии и не става, за автоматични обаче ставало. А дали да бъде червено или зелено, в момента е червено и не е сменяно, откакто е внесена колата в България, т.е. в Италия такова са сложили.
    Ми пак да ти обясна, на някои 159ки е сложено червено още от завода, после жабетата са се усетили и го променят на зелено. Така и така ще сменяш, сложи си правилното, колегата по горе снимка ти дал и си свиркай.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ми пак да ти обясна, на някои 159ки е сложено червено още от завода, после жабетата са се усетили и го променят на зелено. Така и така ще сменяш, сложи си правилното, колегата по горе снимка ти дал и си свиркай.
    Някои брато са почти 80 % от колите,това че Аутоиталия не са правили сервизна акция е друго,в Европа е правена..................

    ---------- Post added at 11:34 ---------- Previous post was at 11:33 ----------

    Quote Originally Posted by dvshoes View Post
    Каква е особеността Говорих с майстор и ми каза, че това, което са ми дали е за ръчни скоростни кутии и не става, за автоматични обаче ставало. А дали да бъде червено или зелено, в момента е червено и не е сменяно, откакто е внесена колата в България, т.е. в Италия такова са сложили.
    Няма какво толкова да го мислиш,отиваш в магазина и казваш искам зелено хидравлично масло,Холцваген,Хауди,Пежо,Ситроен-всички карат с него.............................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by dvshoes View Post
    Каква е особеността Говорих с майстор и ми каза, че това, което са ми дали е за ръчни скоростни кутии и не става, за автоматични обаче ставало. А дали да бъде червено или зелено, в момента е червено и не е сменяно, откакто е внесена колата в България, т.е. в Италия такова са сложили.
    Хидравлично масло от Трактор Нюхоланд заспива ,аз сипвам навсякъде от него и пеи сърце.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #10
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Хидравлично масло от Трактор Нюхоланд заспива ,аз сипвам навсякъде от него и пеи сърце.
    155ex 159ex 530new

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •