Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 103

Thread: Сменяме талона на автомобила, ако зареждаме с газ???

  1. #16
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Така е прав си. Това го знам, преди година смятах, че бензина излиза към 1.30-1.40 то имаше ценообразуване някъде. Сега и на метана искат да слагат около 30ст. на литър или 500% от акциз, който за сега няма.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #17
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Една приятелка се обади в КАТ на свой познат и каза, че такова нещо няма.
    в понеделник бях във кат за да регистрирам колата и беше пълно с коли на газ хората си сменяха талоните и се ядосваха яко скоро няма да се оправи положението във държавата
    155ex 159ex 530new

  3. #18
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    в понеделник бях във кат за да регистрирам колата и беше пълно с коли на газ хората си сменяха талоните и се ядосваха яко скоро няма да се оправи положението във държавата
    Колкото и да чета, толкова повече виждам, че това скоро ще е реалност.
    VW форума и още един, също има хора, който потвърждават, че от кат са им казали, че е вярно.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #19
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Колкото и да чета, толкова повече виждам, че това скоро ще е реалност.
    VW форума и още един, също има хора, който потвърждават, че от кат са им казали, че е вярно.
    мой приятел беше и с двете си коли тяхната наглост няма граници
    155ex 159ex 530new

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На ГТП заяждат ли се, ако талонът не е сменен?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На ГТП заяждат ли се, ако талонът не е сменен?
    Не, напротив - питат има ли газова уредба, не искат никакви документи и вписват в големия талон като забележка, че автомобилът е с монтирана уредба. След това който желае отива с големия талон от ГТП в КАТ и въз основа на него сменят големия и малкия регистрационни талони и вписват в големия регистрационен талон, че горивото вече е бензин/втечнен газ. Инфото е от вчера. Всичко за пари

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    в понеделник бях във кат за да регистрирам колата и беше пълно с коли на газ хората си сменяха талоните и се ядосваха яко скоро няма да се оправи положението във държавата
    Хората са прости овце! Аз пък няма да си сменя талона, пък да видиме, какво ще стане. Да докажат, че бутилката в багажника не е просто товар.
    Lexus IS200

  8. #23
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Аз пък като ходих на ГТП ме питаха имам ли газова, провериха я дали всичко е изрядно по нея, попълниха паспорта и и това беше всичко. Изобщо не ми казаха, че трябва да сменям големия талон на колата.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  9. #24
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Няма как в сряда да направят закон и в четвъртък да те глобят. Примерно. Особено такива масови "подстригвания" винаги имат "краен срок", който практиката е показала, че се удължава един-два пъти Ако до 2 седмици трябва да се смени талона за всички заварено положение това са 2-те седмици след приемането на закона, а то никой ни чул, ни видял. В противен случай всички сме нарушители нали така? Та когато поставят краен срок ще я мислим.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #25
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вчера питах познат газаджия на който жена му работи в КАТ В.Търново. Каза, че няма такова нещо за сега. Евентуално ако го направят ще е за новорегистрирани, но все пак ако чуе нещо ново ще се обади.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #26

    Default

    днес пак имаше нещо по въпроса по нова телевизия, но не гледах, много важно като не пише в талона, преди искаха паспорти за газовата, сега си стои и никой не го иска, някакви педалчета по бензиностанциите ми искаха паспорта, иначе не зареждали. Помните ли?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    днес пак имаше нещо по въпроса по нова телевизия, но не гледах, много важно като не пише в талона, преди искаха паспорти за газовата, сега си стои и никой не го иска, някакви педалчета по бензиностанциите ми искаха паспорта, иначе не зареждали. Помните ли?

    Само на Шел са ми го искали.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    По новините по нова Тв тази вечер казаха, че вече смяната е задължителна и трябва да стане до март мисля казаха задължително. После имало глоби от 2000 до 4000лв и самата пре-регистрация щяла да струва 400 лв докато сега е 20 лв. Нещо от сорта казаха понеже слушах откъсачно, но работата е серизона и май ще трябва да се ходи в кат докато е време.

    И това е било говорено още 2000 г. казаха. Абе чудят се по какъв начин да вземат пари от бедния българин.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  14. #29

    Default

    Нямам и лепенка отзад. Да го духат.

  15. #30
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Колеги, прави ли ви впечатление, че ВИНАГИ когато комунистите яхнат властта започват да рекетират всички водачи и собственици на МПС. Предишния път Седнишев реши да сменя всички регистрационни табели на вартбурзи и стари лади, сега друга изгъзица, писна ми вече от тия миндили. само дране им е в главите мамицата им долна - да им се спука жлъчката дано!
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •