Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 103

Thread: Сменяме талона на автомобила, ако зареждаме с газ???

  1. #61

    Default

    Четете и се радвайте
    http://plovdivnews.net/index.php?opt...ons&Itemid=126
    Газовите и метанови уредби ще станат незаконни от 1 март догодина, ако в големия талон изрично не е посочено, че колите могат да се движат освен на бензин и на друго гориво. Поставянето на инсталация за алтернативно гориво ще се счита за изменение в конструкцията на автомобилите според наредба № Н-3 на транспортното министерство, която влиза в сила от тази дата. Промяната ще засегне 800 000 шофьори, които ще трябва да платят около 300-400 лева, за да получат протокол, според който колата им е проверена. С него трябва да отидат в КАТ, за да бъде вписано в големия талон, че колата може да се движи и на газ или метан. Едва тогава уредбите ще бъдат узаконени и собствениците няма да подлежат на санкция.
    Единственият шанс шофьорите да спестят тези пари е до1 март да отидат в КАТ и да впишат в големия талон алтернативното гориво, с което колата може да се движи. Това се води смяна на
    регистрацията и струва само 20 лева
    За целта трябва да носят всички документи на колата, валидна гражданска отговорност и да заявят желанието си за смяна на регистрацията.
    „Представяте ли си какъв митинг ще стане пред пунктовете на КАТ, защото е логично всеки да иска да спести тези пари", коментираха от „Пътна полиция". От там допълниха, че в столичния КАТ вече има в пъти увеличение на такива заявления.
    Освен за завареното положение наредбата ще важи и за всички автомобили, които си слагат газови или метанови уредби след 1 март. Тогава обаче те ще са задължени да платят около 400 лв. за прегледа на изменението в конструкцията на колите си. Цената на услугата още не е уточнена, тъй като фирмите и сервизите, които ще я извършват, още
    имат време да кандидатстват за разрешително
    В момента има само две лаборатории, които одобряват измененията в конструкцията на автомобилите, но, ако искат да издават протоколи и за газови уредби, ще трябва да кандидатстват за разрешително. За такова ще могат да кандидатстват и други пунктовете в страната. Едва след получаването на разрешителните ще бъде калкулирана стойността на прегледа, но експерти твърдят, че тя няма да е по малка от 300-400 лв.
    Всеки, поставил газова или метанова уредба, ще трябва в 30-дневен срок да отиде в КАТ и да отрази промяната в горивото. При проверки на пътя катаджиите ще могат по номера на автомобила да проверят в системата дали колата е пререгистрирана. Ако има газова или метанова уредба и това не излезе в регистрацията, пътните полицаи трябва да спрат временно автомобила от движение.
    Експерти от „Пътна полиция" коментираха, че промяната не е толкова наложителна и все още има шанс министърът на транспорта да промени наредбата и или да удължи гратисния период или изобщо да отпадне това изискване.[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 10:35 ---------- Previous post was at 10:23 ----------

    Как така изведнъж газовата ми уредба, която има паспорт и всички документи изведнъж става незаконна и интересно какъв преглед ще и правят за скромните 400 лв?
    Очаквайте в най скоро време да обявят и децата ви за незаконни.
    Last edited by lordliness; 24-11-2013 at 10:27.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #62
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    До момента държавата ми е взимала ежегодно такси за ГТП на газовата ми уредба. След като сега обявявят тази уредба за незаконна, не е ли редно да ми върнат взетите досега такси за прегледи + лихвите, а пък аз ще си платя 300 ле за узаконяването?

    Що за държава е тази, която издава един документ и след това го обявява за невалиден?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #63

    Default

    сега и номерата на които има знамето май не им харесват и те щели да се сменят
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #64

  5. #65
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Така... от всичко дотук значи и монтажа на аларма е изменение в конструкцията и трябва да се сменя талона и номерата на колата на каналите в КАТ. Миндили нещастни!!! Господ да ги убие!!!
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  6. #66
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    И сега какво излиза , като прочетете наредбата , че е приета от мръсните герберасти и подписана от бившия министър на транспорта плевенския мангал Ивайло Московски чиито баща е чист и още по-мръсен комунист- съпияч на Румен Петков.Честито!!!
    Това за цвят иначе нещата явно са такива , че го слагат на хората на два ката.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  7. #67
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Това вашето са бели кахъри колеги.На дизеловата ни Алфа в талона са написали,че горивото е бензин.Забелязах грешката много късно и вече няколко години се кара така.На прегледите обаче никога не са ми правили проблеми.
    Така като се замисля, и мен могат да ме изпратят на Технотест за направени конструктивни промени .
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    Това вашето са бели кахъри колеги.На дизеловата ни Алфа в талона са написали,че горивото е бензин.Забелязах грешката много късно и вече няколко години се кара така.На прегледите обаче никога не са ми правили проблеми.
    Така като се замисля, и мен могат да ме изпратят на Технотест за направени конструктивни промени .
    може тогава да и сложиш газова уредба по документи само и да чакаш с нас ще имаш дизел на бензин и газ
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #69
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    На практика след март догодина всеки, който тръгне да си слага газ ще плаща 400лв такса на държавата! И това ако не е дране? Какво ще ми говорят за екологии умориха метана, сега ще уморят и пропан-бутана!

    пп цената на автомобилите на газ ще се вдигне

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #70
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Е ся е момента "бакшишите" да се изсипят пред каналите, и да напраат една окупация... студентите не знам, ама тия мое да капичнат правителството
    Адаш, уцели ме по мазола!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #71
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    На практика след март догодина всеки, който тръгне да си слага газ ще плаща 400лв такса на държавата!

    пп цената на автомобилите на газ ще се вдигне
    В интерес на истината почти навсякъде е така. В много държави има изискване уредбите да са монтирани и узаконени само на територията им. В този случай всички тези такси са включени в цената на монтажа и уредбата.
    Отделно е, че поне 50% от продаваните у нас уредби не подлежат на никаква сертификация. Голяма части от сервизите също. Така, че резонно е да се наложи някакъв контрол над това.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #72
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Би трябвало сервизите да са сертифицирани и така уредба монтирана в сервиз да е узаконена автоматично.
    А ако си я монтирам сам, да трябва да мина в сервиз и да си платя за сертифицирането.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #73
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Още нищо не е решено как ще става. Затова се въздържам и от конкретни постове. Днес пак има среща на Асоциацията на сервизите и Автомобилна инспекция по тези въпроси. Ще се разбере като му дойде времето.

    ---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:37 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Би трябвало сервизите да са сертифицирани и така уредба монтирана в сервиз да е узаконена автоматично.
    Това отпадна отдавна.Махнаха го преди много години с идеята, че не може да узаконяваш сам себе си.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    А ако си я монтирам сам, да трябва да мина в сервиз и да си платя за сертифицирането.
    И това си беше така.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #74
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    .........
    Това отпадна отдавна.Махнаха го преди много години с идеята, че не може да узаконяваш сам себе си.
    ..............

    Ей това никога не съм могъл да го разбера.
    Сервиз сертифициран да извършва монтаж на АГУ е звеното, което в най-голяма степен е запознато с детайлите на монтираното изделие.
    Следователно би трябвало и неговото становище (издаден протокол за монтаж и паспорт на уредбата) да е достатъчно доказателство затова, че всичко съответства на нормите.

    Накратко - не виждам никакво противоречие в това да сертифицираш сам себе си, щом теб вече някой те е сертифицирал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #75
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •