Results 1 to 12 of 12

Thread: Има ли нужда от ламда емулатор

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default Има ли нужда от ламда емулатор

    Добър ден колеги от скоро карам на газ алфа 156 1.6 тс с газов инжекцион компютъра е този ЦЪК
    интересува ме трябва ли да се сложи емулатор или обикновено газовия компютър ги изчислява тези работи.



    Извинявам се ако съм допуснал някаква грешка за втори път пиша в форума.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    PLEVEN
    Posts
    15

    Default

    Колега кажи някакво мнение за този инжекцион.Настройката лесна ли е.Добре ли се държи колата понеже аз имам същата.А иначе емулатор не трябва компютъра си прави всичко.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Smile

    ами по принцип си върви много хубаво даже за сега и доволен разход и аз сам сам си го монтирал но щото забелязах на еку-то на колата като се логна да видя за грешки ми показва там за ламбда сондата но само когато сам карал на газ нали на бензин ако карам не излиза грешката че зареди това питам трябва ли да се сложи или и така не му пречи

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    PLEVEN
    Posts
    15

    Default

    Колега би трябвало компютъра сам да емулира.Сподели лесен ли е за монтаж има ли към комплекта рейка с дюзи въобще трябва ли нещо допълнително да се купува.Настройката сам ли си я прави или ползваш фабричните настройки.

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by B13Bs View Post
    ами по принцип си върви много хубаво даже за сега и доволен разход и аз сам сам си го монтирал но щото забелязах на еку-то на колата като се логна да видя за грешки ми показва там за ламбда сондата но само когато сам карал на газ нали на бензин ако карам не излиза грешката че зареди това питам трябва ли да се сложи или и така не му пречи
    Явно караш на неправилна смес и ти пише грешка за прекалено бедна/богата...
    Закачи компютъра и гледаи какви показания дава сондата като работи на газ колата!
    Last edited by mimouzunov; 09-11-2013 at 22:35.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    значи компютъра няма как да емулира за сонда щото до колкото разбрах от схемите не се закача за ламбда сондата единственото което е взима сигнал от инжекторите и 12+ също и другото е захранване - и + и там кабели за клапан и това е като цяло и зареди това питам дали има нужда от емулатор и комплекта сам го взел от булгария от софия го намерих и ми е пратен с куриер рейка валтек с испарител томасето

    ---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Явно караш на неправилна смес и ти пише грешка за прекалено бедна/богата...
    Закачи компютъра и гледаи какви показания дава сондата като работи на газ колата!

    Мерси за инфото колега ще проверя едновременно да се логна кам компа на агу-то и колата и ще променям в движение мерси много за инфото

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by B13Bs View Post
    значи компютъра няма как да емулира за сонда щото до колкото разбрах от схемите не се закача за ламбда сондата единственото което е взима сигнал от инжекторите и 12+ също и другото е захранване - и + и там кабели за клапан и това е като цяло и зареди това питам дали има нужда от емулатор и комплекта сам го взел от булгария от софия го намерих и ми е пратен с куриер рейка валтек с испарител томасето

    ---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:26 ----------




    Мерси за инфото колега ще проверя едновременно да се логна кам компа на агу-то и колата и ще променям в движение мерси много за инфото
    ГИ-тата от това поколение не се занимават с ланда сондата! Някои системи имат кабел които се връзва към нея но тои е само за улеснение на настроиката. Просто докато се настроива на газ да се гледат показанията и.
    Връзваи компютър към бензиновия в колата и гледаи какво се случва гокато си на газ.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    ГИ-тата от това поколение не се занимават с ланда сондата! Някои системи имат кабел които се връзва към нея но тои е само за улеснение на настроиката. Просто докато се настроива на газ да се гледат показанията и.
    Връзваи компютър към бензиновия в колата и гледаи какво се случва гокато си на газ.

    Мерси аз така и направих днеска спряха грешките мерси много за инфото

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    PLEVEN
    Posts
    15

    Default

    Колега доволен ли си от ГИ защото мисля да взимам същият модел.И моята е 1.6TS 98г.Разхода как е трябва ли да се донастройва нещо или става и с фабричните настройки.Сподели някаква информация.Благодаря предварително.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by POLICEMAN View Post
    Колега доволен ли си от ГИ защото мисля да взимам същият модел.И моята е 1.6TS 98г.Разхода как е трябва ли да се донастройва нещо или става и с фабричните настройки.Сподели някаква информация.Благодаря предварително.
    колега доволен съм преди докато ми работеше ламбда сондата го бях докарал към 9-9.5 градско бургас а извънградско не мога да кажа но след като ми изгоря ламбда сондата и сам е изключил и общо взето съм доволен не създава никакво проблеми ако нещо друго те интересува питай. Забравих да кажа че след като откачих ламбда сондата разхода ми е някаде към 10.5-11 градско

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    PLEVEN
    Posts
    15

    Default

    Колега благодаря за отговора някакви тънкости има ли при поставянето.Колко мм е отвора на дюзите на колектора трябва ли да се донастройва и последно има ли схема на свързване.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by POLICEMAN View Post
    Колега благодаря за отговора някакви тънкости има ли при поставянето.Колко мм е отвора на дюзите на колектора трябва ли да се донастройва и последно има ли схема на свързване.
    ами при мен в комплекта имаше схема на свързване и като цяло е много просто ако ги нямаш схемите и другите работи мога да ти ги пратя а дюзите по калкулатор ги дават да са на 2.4мм на 1 бар налягане но аз моите сам ги направил на 2мм и си върви нормално без оплакване

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •