Results 1 to 11 of 11

Thread: Пружини 156 2.4

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default Пружини 156 2.4

    Колеги,някой наясно ли е дали са заменяеми предните пружини на 156 2.4 с такива от бензинова 156?Питам,защото ме дразни твърдата возия и мисля да сложа от бензинова 156,понеже би трябвало да са по-меки.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Колеги,някой наясно ли е дали са заменяеми предните пружини на 156 2.4 с такива от бензинова 156?Питам,защото ме дразни твърдата возия и мисля да сложа от бензинова 156,понеже би трябвало да са по-меки.
    Същите са, стават и от 2,5 и разбира се от GT и 147

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Благодаря!

  4. #4

    Default

    За да не пускам нова тема искам да питам задните пружини на алфа 156 1,6 1997г седан от кои други модификации на 156 мога да ползвам или само от такава да търся?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Колеги,някой наясно ли е дали са заменяеми предните пружини на 156 2.4 с такива от бензинова 156?Питам,защото ме дразни твърдата возия и мисля да сложа от бензинова 156,понеже би трябвало да са по-меки.
    Да ,по-меки са и ще ти клекне предницата до земята,защото другите мотори са по-леки.И хептем ще ти друса.Виж от 2.5 вече би трябвало да станат.Но по-добре да каже някой който наистина го е правил.

    Quote Originally Posted by hercoga4 View Post
    За да не пускам нова тема искам да питам задните пружини на алфа 156 1,6 1997г седан от кои други модификации на 156 мога да ползвам или само от такава да търся?
    От всички 156-ци стават задните пружини.Е от комби малко ще ти се вирне задницата
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Същите са, стават и от 2,5 и разбира се от GT и 147
    Не е хубаво да подвеждаш колегата.За дизелите са по-твърди пружините без значение от марката на автомобила.
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  7. #7
    започва да се пристрастява VooDoo-37's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Göteborg,Sweden
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    Не е хубаво да подвеждаш колегата.За дизелите са по-твърди пружините без значение от марката на автомобила.
    Гледах в един каталог и там за 2.4 JTD и 2.5 V6 даваха едни и същи пружини. Но на GTA си мисля, че са по-твърди от тези на 2.4 JTD и 2.5 V6.
    Alfa-Romeo 156 2.5 V6
    Yamaha MT-09 Tracer

  8. #8
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Това което аз научих преди да сменя пружини и амартисори е:
    За 1.6 1.8 2.0 и 1.9 жтд ги дават еднакви,
    а другата серия е 2.5 3.2 и 2.4жтд.

    Ако искаш по меки пружини се насочи към спортни такива,
    които смъкват с 30мм предницата те са една идея по меки от стандартните. Лично съм пробвал с пружини от 1,9 обикновени и спорни - няма много разлика мачка си ги 2,4то.
    Сега съм с Кони с такива за 2.4мотора и мога да твърдя,че вози много по комфортно от стоковите.
    Last edited by barash; 14-11-2013 at 09:03.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Не ме бърка дали ги мачка,искам да омекне отпред возията,че сега подскача,все едно е картинг.Имам чувството,че едва ли не амортисьора не сработва.

  10. #10
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега ми сам си решаваш,с меки пружини при по високи скорости или резки неравности
    нали се сещеш,че ако не ти повдигне колата на време има вероятност да закачиш картера?
    Но разбира се това е много относително от това-пътища и стил на каране.
    Има колеги които предлагат втора ръка освен да пробваш и сам да се обедиш друг вариянт няма,
    придружена с гимнастика разбира се
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  11. #11
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Това което аз научих преди да сменя пружини и амартисори е:
    За 1.6 1.8 2.0 и 1.9 жтд ги дават еднакви,
    а другата серия е 2.5 3.2 и 2.4жтд.

    Ако искаш по меки пружини се насочи към спортни такива,
    които смъкват с 30мм предницата те са една идея по меки от стандартните. Лично съм пробвал с пружини от 1,9 обикновени и спорни - няма много разлика мачка си ги 2,4то.
    Сега съм с Кони с такива за 2.4мотора и мога да твърдя,че вози много по комфортно от стоковите.
    За 1.6 1.8 2.0 и 1.9 са еднакви, но само спортните пружини - защото всичкитте двигатели, които си изброил са 4 цилиндрови. И аз съм с Кони - сини - и в pdf-а пишеше, кой модел пружини е за 4 и кой за 5 и 6 цилиндровите мотори. Бях сравнявал номерата на обикновените пружини и за 1.9 не бяха същите като за малките бензини - за другите не си спомням. Също не съм съгласен, че спорните пружини са по-меки. Определено са по-твърди - в завой колата ляга много по-малко, но пък съм 100% съгласен, че са по-комфортни от стоковите, колкото и странно да звучи.

    ---------- Post added at 18:17 ---------- Previous post was at 18:11 ----------

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Колега ми сам си решаваш,с меки пружини при по високи скорости или резки неравности
    нали се сещеш,че ако не ти повдигне колата на време има вероятност да закачиш картера?
    Но разбира се това е много относително от това-пътища и стил на каране.
    Има колеги които предлагат втора ръка освен да пробваш и сам да се обедиш друг вариянт няма,
    придружена с гимнастика разбира се
    Много важни са амортисьорите при случая - добрите амортисьори просто няма да позволят картера да стигне ниско при рязък скок, с което ще подпомогнат и по-твърдите пружини. Имаше колега, който твърдеше, че стоковите амортисьори не работят добре с късите и твърди спорни пружини. Това не мога да потвърдя, защото не съм карал със спортни амортисьори, но определено и аз смятам, че със спортните ще е по-добре.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •