Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: След разреждане на какво налягане да бъде!?

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default След разреждане на какво налягане да бъде!?

    Привет!!!
    След като разбрахме опитно колко държи на надуване верижната баба без разреждане, е време да се зададе същия въпрос но вече разредена (в момента е разглобена и се чакат части)!!
    По сметки и някакви теории трябва да е разредена на около 7.8 към 1!
    Не става въпрос за това с какви дюзи ,турбини и тн ще се кара а колко може да поеме двигателя като налягане!?
    Ако има някои наблюдения да споделя защото иначе пак ще трябва опитно да разбирам...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами то зависи от железата дето ще сложите вътре, но лично според мен 7.8 е малко. Моята баба е на 8:1 и този мотор без доработки по вътрешните железа изкарва към 350кончета. А все пка говорим за оригинални заводски бутала, биели и т.н. По мое мнение, без да съм какъвто и да е капацитет нещо 0коло 8.5-8.8 е напълно нормално, защото предполагам вие няма да я надувате на 1.5 бар. Реално ако я разредите много, в атмосферните режими ще стане мудна...., но пак си зависи за какво ще се ползва. Ако е ежедневка - по-сгъстена, ако ще е само за кеф, събота - неделя, и ще се гонят някакви сериозни налягания и коне, то по-разреденият двигател е вариянт.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Ами то зависи от железата дето ще сложите вътре, но лично според мен 7.8 е малко. Моята баба е на 8:1 и този мотор без доработки по вътрешните железа изкарва към 350кончета. А все пка говорим за оригинални заводски бутала, биели и т.н. По мое мнение, без да съм какъвто и да е капацитет нещо 0коло 8.5-8.8 е напълно нормално, защото предполагам вие няма да я надувате на 1.5 бар. Реално ако я разредите много, в атмосферните режими ще стане мудна...., но пак си зависи за какво ще се ползва. Ако е ежедневка - по-сгъстена, ако ще е само за кеф, събота - неделя, и ще се гонят някакви сериозни налягания и коне, то по-разреденият двигател е вариянт.
    За да съм сигурен за разреждането трябва да хвана главата да я обърна и да почна да наливам горивната камера за да видя колко е обема и... Аз това несъм го направил и работя със сметките чисто теоретично!! Реално главата е пилната с 0.09 а ще има подложка 2.5-2.6мм (това е без гарнитурата). Тенекията вътре на тоя етап си е пак заводската като в един момент предполагам ще се наложи поставянето на други компоненти! Идеята ми е някои да кажа "да, тоя двигател с разреждане около 8 към 1 може да деяни на 1 бар без проблеми или на 1.5 ама с риск да се скапе нещо" Това е. Така или иначе след няколко дни я събирам и пак се почва тестването докато не избие нещо
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами измери камерата, и започвай да смяташ, защото така на око няма как да стане. Иначе при 1 бар и нагоре и заводски карантии си трябва КАДЪРЕН МАПЕР, защото при "крехките" заводски железа, една грешка и пак да на основен...

    П.П. По повод на подложката между главата и блока, предполагам имаш в предвид две гарнитури и ламарина на лазер. Ако не ме лъже паметта имаше някакъв проблем при ризниците с тази схема, защото ризите мърдат, но тук вече трябва да се изкаже някой знаещ, защото това са някакви бледи спомени...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Ами то зависи от железата дето ще сложите вътре, но лично според мен 7.8 е малко. Моята баба е на 8:1 и този мотор без доработки по вътрешните железа изкарва към 350кончета. А все пка говорим за оригинални заводски бутала, биели и т.н. По мое мнение, без да съм какъвто и да е капацитет нещо 0коло 8.5-8.8 е напълно нормално, защото предполагам вие няма да я надувате на 1.5 бар. Реално ако я разредите много, в атмосферните режими ще стане мудна...., но пак си зависи за какво ще се ползва. Ако е ежедневка - по-сгъстена, ако ще е само за кеф, събота - неделя, и ще се гонят някакви сериозни налягания и коне, то по-разреденият двигател е вариянт.
    Правилно ли си написал, че колата ти е 350 коня ?

    Мимо с налягането не прекалявай, че ще почнат буталата да припадат. На 1 бар таван на 7,8:1, може дълго да си караш колата според мен.
    Last edited by thecleaner; 09-11-2013 at 20:24.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Правилно ли си написал, че колата ти е 350 коня ?
    За съжаление не е..., но има няколко души в България, чийто колици са..., при правилно мапване отива над 300к.с. при по-малко от 1.5 бар.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Правилно ли си написал, че колата ти е 350 коня ?

    Мимо с налягането не прекалявай, че ще почнат буталата да припадат. На 1 бар таван на 7,8:1, може дълго да си караш колата според мен.
    Ще съм горд ако успея да и стопя буталата
    Все пак неразредена минах към 3500км като на моменти налягането отиваше към 0.7-0.8...
    Кокато се предаде онзи ден може и към 0.9 да е било!!
    Ще премеря когато мога камерата за да се знае така или иначе колко е!
    (да споменя пак, че не гоня коне и резултати но искам да знам колко може да се надува безпроблемно)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    С "правилните" смеси, запалване и около 1 бар надув твърдя че мога да пробия буталата и при 6:1 степен на сгъстяване.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  9. #9
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    според мен без разреждане на 0.8 ще върви повече отколкото на 1 бар на 7:1 .... не всичко е буст момчета ... тва разреждане е много малко според мен следователно буста ще идва доста по късно (освен ако не е с няква мижава турбинка от сорта на тия т3ки дето ги пускат фабрично в купе турбо) абе разредена кола не е удобна просто според мен по малко от 8.5:1 не е желателно ако ще се изисква от колата да върви ... ако искаш да кажеш " е надух я на 1.3 и не се счупи " сваляй и на 6:1 ако искаш
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  10. #10
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Истината е някъде по средата, защото освен да върви, колата трябва да поддържа и някакви нормални темперетури, да може да се кара дълго време, за това нещата са "тънки". Трябва да си кажеш какво ще искаш от колата, но според мен 8.5, може и над 9 степен с не много големи налягания е добро решение за ежедневка, но това е при условие, че след време няма да започне да ти малее и да се изкушаваш да надуваш много. Ако прецениш, че апетита ще ти дойде с яденето разреждай макс на 8.5 най-много, за да имаш база да надуваш нататък... Имайки в предвид обаче, че ти ще я събираш със заводските бутала и евентуално ще купуваш други по-нататък, то по-скоро я затвори по-сгъстена, защото така или иначе за сериозен надув ще я отваряш пак ако го решиш.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  11. #11

    Default

    Моето мнение 1бар холд, 8:1 разреждане и перфектно настроена кола със стоковата карантия, това е.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #12
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Моето мнение 1бар холд, 8:1 разреждане и перфектно настроена кола със стоковата карантия, това е.
    Благодарение на Тренди се разбра колко е криво ляво обема на камерата!!! (все пак тои е събрал 10-15 глави ) и благодарение на неговите замерки които е правил преди малко и моите изчисления излиза ,че реално колата с подложката и тн ще е разредена на около 8.7/1 (незнам след като се сплескат гарнитурите колко ще се свият и тн дреболии)...
    Пак нее на 100% сигурно дали е точно толкова степента защото е имало нагар по главата но аз приемам реална стоиност 8.5/1 (или някъде там)
    Last edited by mimouzunov; 10-11-2013 at 17:30.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #13
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ами според мен това е едно оптимално решение. Трябва да внимавате с настройката, но според мен ще е една приятна за каране колица.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    За съжаление не е..., но има няколко души в България, чийто колици са..., при правилно мапване отива над 300к.с. при по-малко от 1.5 бар.
    моля за конкретен пример на 1.8 алфа арезе мотор турбо, който е 350 коня в България

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Значи много любим момент от общуването във форуми. Не се чете цялата тема, а последното мнение и се питат излишни неща. Става друма за ЛАМПРЕДИ мотор на Ланчиа, тъй като един колега ме попита, данеби моята Ланчиа да е над 300 коня и аз му казвам, че за съжаление не е, но в България има няколко направени такива.

    П.П. Не се заяждам.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •