Results 1 to 10 of 10

Thread: Всичко за Alfa 166

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    20

    Default Всичко за Alfa 166

    Здравейте на всички! Аз мисла да минавам на Alfa 166 какво ще ме посаветвате. Продадах си колата и сега съм пеша и тази седмица ще купувам нещо. Много се колебая между Alfa 166 и Lancia Lybra но като цяло Alfata повече ме кефи. До колкото знам и на двете частите са малко скъпи................

  2. #2
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами скоро един колега с две алфи - 156 -ца и 166-ца сподели , че поддръжката на 166 му излизала по ефтино , защото била по здрава и дори да са по скъпи частите за 166 няма ментета и като смениш забравяш. Та той беше споделил, че за 166-цата нямал грижи
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    20

    Default

    Мерси приятел много съм се навил на 166 и ще вида тази седмица какво ще права

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    20

    Default

    А да питам още се колебая за 166 тея дни ще взимам нещо някой ако знае или има такава колко горе доло струва едно обслужване на колата ремаци, ролки, филтри И ще решавам защото все още си мисла дали е по моя джоб подръжката и!!!Благодаря предварително

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами за ремъци, ролки, масла и филтри - на Киро на 156-цата 2,4 JTD - около 400 лева му излезе (той двигателя същия) аз точно това се учудих , че е по ефтино от това на моята напромер
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    20

    Default

    Благодаря ти !?!?!

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    20

    Default

    Здравей братле купих си вапросната Alfa 166 2.0 155кс. TS 2001год.
    Сташни са тези Alfi много бърза кола и много глезотиики по нея.


    За всички карайте само Италиански коли за мев те са наи добрите!!!

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами Ела на някоя среща в София , или виж там Пловдивската група. Направи малко снимки да я видим

    Честито и много да те радва и слуша!!!

    Смени ли ремъци и РОЛКИ ? - да внимаваш
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    4

    Default за 166-ца 2.4 JTD....

    Здравейте колеги, искам да пусна и аз една инфо. относно красавиците нар. 166 - дизел. Значи бях решил да взимам такава, имам познати, които внасят от Италия коли, та отидох при тях и им казах за мойто предпочитание, а единия от тях ми каза: "Забелязал ли си, че 166-дизел им паднаха подозрително цените, причината е проблеми в скоростната кутия. Въртящия момент на 2.4 дизел е доста голям - 308 Нм а скоростите явно не са изчислени за такива натоварвания....та после да сменяш скорости - на старо първо ги няма, второ - пак могат да изпушат, а нови .....сещаш се ...." та се разубедих за дизел, сигурно ще е някоя бензинка...

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofiq
    Posts
    20

    Default

    Мерси братле нямаше ме няколко дена и не съм влизал в форума оправях се с колата, както казваш смених ремаците, ролките, филтрите, и маслата вапреки че като е купих ми казаха че е обслужена но аз за всеки случай да не ме боли после главата. Ся нямям снеимки на колата но тези дни ще я снимам и ще ви е покажа.
    Благодаря ви за помоща!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •