Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 136 to 150 of 160

Thread: Въпрос за тампони на стабилизиращата щанга

  1. #136

    Default

    Е аз за завои говоря. С висока скорост.

  2. #137

    Default

    Кажи ми едно място в България където ще влезеш в завоя с 160 със стокова кола???

  3. #138

    Default

    Ти само за 90 градусови остри завои ли си чувал?
    Има и плавни.
    Бегай не се прави на умен че не ти се отдава, към Ферариста имах питане, не към тебе.

  4. #139

    Default

    Да де, то има, ама там може и без щанга.
    ... Хахах, не се пали бе пич, твоя туин-скрап ако го ръчкаш 10 мин със 180 ще се окоти, ти за щангата се плашиш.
    Last edited by Read; 16-02-2018 at 01:26.

  5. #140

    Default

    На Тракия бившата 156-ца 2.0 ТС съм я ръчкал даже с 200 в продължение на 15-ина минути и не се окоти. Вероятно е била ялова...
    Former Alfa owner.

  6. #141

    Default

    Read, и кво викаш без щанга по магистралата може и с 800, а ? Аз и с 80 не бих карал по магистрала без щанга.

    Завой в който можеш са влезеш със 160 ?
    Северната тангента след разклона да чепинци.

    Майтата и на щангата в завоите, там ви трябва здраво и добре регулирано окачване.

  7. #142

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    На Тракия бившата 156-ца 2.0 ТС съм я ръчкал даже с 200 в продължение на 15-ина минути и не се окоти. Вероятно е била ялова...
    Интересно ми е къде е тоя 50 километров участък, където можеш да караш на макс без поне един да ти се пречне, и все с такива завои, че да ги взимаш с 200?



  8. #143

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Интересно ми е къде е тоя 50 километров участък, където можеш да караш на макс без поне един да ти се пречне, и все с такива завои, че да ги взимаш с 200?
    Малко след Пловдив в посока Бургас, около 22:30 часа лятото в делничен ден, не по време на активния сезон. Никой не говори за завои, а че на колата нищо и нямаше при тази скорост, т.е. че не роди. Кое още не ти е ясно?
    Former Alfa owner.

  9. #144

    Default

    Не ми е ясно как в продължение на 50 километра може да не падаш под 200, особено по нашите пътища. С други думи че малко фантазираш.



  10. #145

    Default

    По магистралата в продължение на няколко километра като се извива пътя, това не е завой.
    Другото което е, тая щанга игра роля като влезеш като започнеш да търсиш ейпекса на завоя до малко след неговото преминаване, когато е най-голямо страничното натоварване, демек когато колелото което е от външната страна на завоя е брутално натоварено в пъти повече отколкото вътрешното и тая щанга работата и е да прехвърля някаква част от товара върху нетолкова натовареното колело. Също и като се лепнеш в някоя дупка с едната гума, щангата я ограничава до някаква степен и олекотява удара.
    По магистралата като караш с 160 притискателната сила от аеродинамиката на колата е предостатъчна да я държи стабилна, защото пак повтарям там няма завои с голямо странично натоварване.

    ---------- Post added at 17:58 ---------- Previous post was at 17:57 ----------

    По магистралата в продължение на няколко километра като се извива пътя, това не е завой.
    Другото което е, тая щанга игра роля като влезеш като започнеш да търсиш ейпекса на завоя до малко след неговото преминаване, когато е най-голямо страничното натоварване, демек когато колелото което е от външната страна на завоя е брутално натоварено в пъти повече отколкото вътрешното и тая щанга работата и е да прехвърля някаква част от товара върху нетолкова натовареното колело. Също и като се лепнеш в някоя дупка с едната гума, щангата я ограничава до някаква степен и олекотява удара.
    По магистралата като караш с 160 притискателната сила от аеродинамиката на колата е предостатъчна да я държи стабилна, защото пак повтарям там няма завои с голямо странично натоварване.

    До колегата който е карал с 200 15 минути, сигурно колата ти е била на газ и за това не е родила.

  11. #146

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    По магистралата като караш с 160 притискателната сила от аеродинамиката на колата е предостатъчна да я държи стабилна
    Съвременните ежедневни масови коли не са проектирани да имат аеродинамично притискане.......проектират ги да имат ниско челно съпротивление(коефицент на въздушен драг), за да се направи притискане са нужни твърде много неща дето в тия коли няма как да се вградят......
    И всичките тия коли са подложени на повдигане при твърде високи скорости, а не на натиск - при висока скорост колата се повдига, и няма абсолютно никакъв натиск надолу.......освен собствената си тежест......
    За да се създаде аеро притискане на обикновен масов автомобил се иска твърде много допълнения по колата който винаги трябва да се направят допълнително......драга може лесно да се намали, да се създаде притискане е много по трудно......
    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    С какви скорости ги караш тези коли, да си направя извод?
    Смисъл, само градско или не се притесняваш да раздадеш газ до 160-180?
    Имам английска книжка и знаците за ограниченията не ги разпознавам......карам със скорост с която аз преценям че е безопасна за мен и околните......ако преценя че е 50, карам с 50, ако мисля че е 150, карам с 150......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 16-02-2018 at 18:24.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #147

    Default

    Като ти е толкова интересно, вържи един балон с половин метър въже и виж нагоре ли ще се вее или ще се залепи за тавана от въздушния поток.
    Last edited by Read; 16-02-2018 at 18:27.

  13. #148
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by Read View Post
    Като ти е толкова интересно, вържи един балон с половин метър въже и виж нагоре ли ще се вее или ще се залепи за тавана от въздушния поток.
    Въздушен поток не значи аеродинамично притискане !
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  14. #149

    Default

    Има аеродинамично притискане, просто е в пъти по-малко от това във формула 1 примерно.
    Аеродинамичното притискане е отвеждането и насочването на въздушната струя, сега че по масовите автомобили няма десетки отделни крила, дифузьори и други такива детайли, не означава че нямат аеродинамично притискане - просто е нелепо това.

  15. #150

    Default

    Има притискане и Бернули го е формулирал:
    https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Уравнение_на_Бернули

    Най-елементарното доказателство е да вземете 2 листа хартия, да ги държите успуредно на разстояние 5 см. един от друг и да духнете между тях.
    Last edited by dansguardian; 16-02-2018 at 21:04.
    Former Alfa owner.

Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •