Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 121 to 135 of 160

Thread: Въпрос за тампони на стабилизиращата щанга

  1. #121

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    По мое мнение защото са преценили че когато тези черупки се разкапсуловат, вече не могат да действат по предназначение......затова някой усилват с малки планчици въпросните черупки......затва и стабилките на типовата платформа траят толкова много, а тия сдават багажа......е има и други причини, но тва е основната.....
    Ники, основната е, че стаб щангата се износва и никой не знае с колко се е износила за да ти предложи тампони със съответния размер. Разкапсуловането не е проблем

    ---------- Post added at 19:24 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аз съм ги взел за оригинални. Не приемам нищо ! От къде накъде.Приятелю тези тампони са произвеждани и оригинални поинтересувай се малко. Да то сигурно и болтовете за тази щанга не се продават и не са оригинални понеже нямат знак на Алфа на тях. Аз и болтове съм си взел резервни оригинални, ако при сваляне се скъса някой да имам .....Е ти може да отскочиш до кварталния стругар да ти врътне едни

    И като не е кевларена кажи на човека какво е за да знае пък и другите
    Извинявай, ма си като магаре на мост. Сполай ти

  2. #122

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ники, основната е, че стаб щангата се износва и никой не знае с колко се е износила за да ти предложи тампони със съответния размер. Разкапсуловането не е проблем
    Разкапсул е проблем дори и при идеално и симетрично износена щанга - щото те се изностват елипсовидно, от предната и от задната си част - не отгоре и отдолу както логиката предполага, а отпред и отзад......
    Принципно дори и неразкапсулованите черупки са доста зле конструктивно измислени(пак примера с типовите) и се огъват......
    Съвсем друг въпрос е че има три различни вида(поне толкова съм виждал) предни мостове за 156, 147 и ГТ и ако в сервиза не съобразят някой неща при монтажа, тампоните също заминават доста бързо.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 14-02-2018 at 23:05.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #123

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Разкапсул е проблем дори и при идеално и симетрично износена щанга

    И ти ли смяташ, че с ладови става най-добре?

  4. #124
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Аз пробвах с ладови, разпаднаха се буквално година по-късно. Сложих Meyle с оплетка, ще видим колко ще изкарат. На следващата смяна или полиуретан ще сложа, или ще си взема нова щанга.

    П.П. Оригинални тампони има, ма треа си ги купиш със щангата.

  5. #125
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Няма за какво да ходя до сервиз на Алфа
    Купувам си частите от търговец упълномощен от Алфа-Фиат-Ланча . После отивам до най близкия сервиз да ми ги сменят това което аз не мога сам.
    И въобще не пиша наперено а самата истината !
    Не тук да ми се появяват зрънца с тези мнения за тези от Лада тампони.....това ми били хора обичащи марката.Не просто купувате Алфа понеже е най евтиния курник на пазара. Разбира се не всички но 90%
    Знам,че има такива дето си купуват оригинални части но си траят или въобще не се занимават да спорят
    Тези тампони да не са някакви с титаниеви нишки или нещо подобно, че парче гума да струва 20-30лв.

    От 9г. монтирам тампони от Лада и давам 1г. гаранция на клиентите си!
    Сменил съм на стотина коли и нямам разбити до сега!

    Та това да не е някаква космическа технология!
    Това е парче гума, ако е изработена качествено, какво значение има за каква кола е направено!!!

    Тоя BIRTH дет си ни снимал още преди 10г. му сърбахме попарата......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #126
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Оригиналния тампон на тази щанга е на BIRTH. Заводски си идва щангата с него.

    Проблема е че тампона е много твърд също като полиуретана. След това проблема е че щангата се е износила на елипса и тя продължава да износва новия тампон само в тези точки.

    Ладовия тампон е силиконов и мек, чиято еластичност предотвратява силно триене и бързо иносване. За това и издържа толкова много време.

    Третия проблем е самото разрязване на тампона при монтаж (оригинално шангата като си я купиш нова, тампона и не е сцепен, а е предварително монтиран).

    Най-доброто и дълготрайно решение е чисто нова щанга. След това е ладовия силиконов тампон. Има и гумени които не са добри.

    Аз все още паза 156-цата въпреки, че вече не се кара, но от 4 години е с ладовите тампони и още не са мръднали.
    Last edited by oem; 15-02-2018 at 10:10.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #127

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Най-доброто и дълготрайно решение е чисто нова щанга. След това е ладовия силиконов тампон. Има и гумени които не са добри.

    Аз все още паза 156-цата въпреки, че вече не се кара, но от 4 години е с ладовите тампони и още не са мръднали.

    А като слагате ладовите тампони, намазвате ли с грес щангата първо?

    П.с. Чисто от любопитство, защо не караш 156-цата? Не беше ли някакъв готин сетъп с валове и т.н.? С какво я смени? Може и на лични ако искаш...
    Last edited by dhtj; 15-02-2018 at 13:10.

  8. #128
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Някой пишат,че било парче гума ! Много ми е интересно защо търсите тампона на скоростната кутия и този горе на двигателя да са оригинални, то и там е някакво парче гума. Но оригинални струват по 80-90€ парчето а тези с гума като на ладовите тампони за щангата по 20 лева. Слагайте си каквото си искате.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #129
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Някой пишат,че било парче гума ! Много ми е интересно защо търсите тампона на скоростната кутия и този горе на двигателя да са оригинални, то и там е някакво парче гума. Но оригинални струват по 80-90€ парчето а тези с гума като на ладовите тампони за щангата по 20 лева. Слагайте си каквото си искате.
    Статистика и практика.
    Практиката показва, че по-добър тампон от оригиналния за двигател няма.
    Практиката показва, че ментето на Бърт, което си показал на снимката, в България изкарва много трудно над 5к километра. И защото си обичаш колата и не искаш да тропа с такива менте тампони, толкова скоро след ремонта, то се пробва всичко останало и отново се дава отзив. Който отзив е споделен вече.
    Пък ти ако си обичаше толкова колата, нямаше да взимаш менте част и да се хвалиш в темата, както и направи, а щеше да си вземеш оригинална част, произведена от Фиат. А не да побългаряваш неща, които не са предвидени конструктивно от завода-производител да бъдат сменяеми, защо, защото се обясни вече.
    Last edited by BO; 15-02-2018 at 13:38.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #130
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Статистика и практика.
    Практиката показва, че по-добър тампон от оригиналния за двигател няма.
    Практиката показва, че ментето на Бърт, което си показал на снимката, в България изкарва много трудно над 5к километра. И защото си обичаш колата и не искаш да тропа с такива менте тампони, толкова скоро след ремонта, то се пробва всичко останало и отново се дава отзив. Който отзив е споделен вече.
    Пък ти ако си обичаше толкова колата, нямаше да взимаш менте част и да се хвалиш в темата, както и направи, а щеше да си вземеш оригинална част, произведена от Фиат. А не да побългаряваш неща, които не са предвидени конструктивно от завода-производител да бъдат сменяеми, защо, защото се обясни вече.
    Да обичам колата си ! Но почнах да се замислям като трябва да взема някоя част- каква да бъде тя оригинална или "менте" . Замислянето ми идва от факта,че някъде едни дърти п- - - - - - и са решили да забранят дизела на всяка цена! Та вече не ми се набутват пари за нещо дето ще бъде забранено след 1-2 години най късно....mi capisci?
    Иначе благодаря ,че следиш моите постове и ме опонираш..това значи ,че те дразня и това ми харесва
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #131
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А като слагате ладовите тампони, намазвате ли с грес щангата първо?

    П.с. Чисто от любопитство, защо не караш 156-цата? Не беше ли някакъв готин сетъп с валове и т.н.? С какво я смени? Може и на лични ако искаш...
    Мазал съм ги със силиконова грес.

    Имам други автомобили. Алфата я карам от време на време колкото да не застоява и чакам някой да си я хареса и да я отнесе.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #132
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Да обичам колата си ! Но почнах да се замислям като трябва да взема някоя част- каква да бъде тя оригинална или "менте" . Замислянето ми идва от факта,че някъде едни дърти п- - - - - - и са решили да забранят дизела на всяка цена! Та вече не ми се набутват пари за нещо дето ще бъде забранено след 1-2 години най късно....mi capisci?
    Иначе благодаря ,че следиш моите постове и ме опонираш..това значи ,че те дразня и това ми харесва
    След като и през 2018г. все още се произвеждат дизели ,значи най -рано след 5г. ще ги забранят ЕВЕНТУАЛНО. Така че спокойно си наливай пари за скъпи части
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  13. #133

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И ти ли смяташ, че с ладови става най-добре?
    Ладовите тампони сложени правилно спрямо моста на който ще се ползват, не са лошо решение.....
    Проблема с тях(ако може да се нарече проблем) е че са по меки и съответно имат по малко полезно действие - по мое мнение поне 2 - 3 см от хода на щангата се "губи".......
    Но пък при положение че това не е кой знае какъв проблем и надали някой може да го установи това при каране, липсата на тропане е голям плюс.......ако колата има спортно окачване с малък ход на амортисьора и има ладови тампони, то ще има решение което просто няма да тропа - ефекта от щангата ще е нулев.......
    Принципно на мойте две ежедневни 156-ци нямам стабилизиращи щанги - нито отпред, нито отзад......но тва си е мое решение и не мисля да убеждавам когото и да било в това дали е правилно или не.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #134

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Принципно на мойте две ежедневни 156-ци нямам стабилизиращи щанги - нито отпред, нито отзад......но тва си е мое решение и не мисля да убеждавам когото и да било в това дали е правилно или не.......
    С какви скорости ги караш тези коли, да си направя извод?
    Смисъл, само градско или не се притесняваш да раздадеш газ до 160-180?

  15. #135

    Default

    Щангата ще те спаси в завои, на магистралата без щанга и с 800 карай ако можеш се тая има ли я, няма ли я.

Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •