Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Смяна на двигател и пререгистрация

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    31

    Default Смяна на двигател и пререгистрация

    Колеги, карам Фиат Типо 1.8 и.е двувалка 81KW и съм намислил да му забода по голям двигател от Седичи 2.0 16 150 к.с. и все се чудя има ли начин да се оправи колата да си е законно с този двигател?
    Какъв е реда през който се минава и колко долу горе ще ми излезне цялата процедура, за да знам струва ли си да се захващам да търся двигател или да си стоя с моя ?

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Реда е минаване на технотест. Въпросът е, че тези, които са минали по редовната процедура след смяна на двигател /с по-голям / са единици. Аз не съм от тях. Карам си типото, което се води 1.6 моно с 2.0 ТС от 155 /преди това с 1,7 ТС/ и не ми пука. Естествено не провокирам полицаите и гледам да не се набивам на очи, когато минавам покрай патрулка. Спирали са ме доста пъти за проверки, но двигател не са ми гледали.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Реда е минаване на технотест. Въпросът е, че тези, които са минали по редовната процедура след смяна на двигател /с по-голям / са единици. Аз не съм от тях. Карам си типото, което се води 1.6 моно с 2.0 ТС от 155 /преди това с 1,7 ТС/ и не ми пука. Естествено не провокирам полицаите и гледам да не се набивам на очи, когато минавам покрай патрулка. Спирали са ме доста пъти за проверки, но двигател не са ми гледали.
    Проблема не е дали ще ме спре пътния полицай, щото той няма как да знае колата дали е 1.8 или 2.0, двигателите външно са едни и същи като не броим капачето между свещите което е на два болта нали....
    Проблема е че от година на година все повече се натягат нещата по прегледите и ще бъде трудно да прекарам въпросният автомобил или при евентуална продажба кой ще си купи кола която не е редовна с документите-НИКОЙ Пък и не знам как стоят нещата ако недай си боже стане ПТП дали не се гледат номерата на двигатела и шасито от застрахователите, така че не мисля да я карам нередовна, по добре да си я карам така, мотора ми е перфектен, мисля да поразпитам напред назад как стоят нещата но според мен трябва да има начин, например блокирал двигател, няма да си изхвърля колата сега, слагам друг и продължавам да карам
    Поздрави

  4. #4

    Default

    Минаваш технотест, там беше някъв филм нямаха лиценз па после имаха и т.н., и отиваш в КАТ с копие от талона на колата от която взимаш двигателя и договор за Покупко-продажба БЕЗ нотариална заверка. Ако не сменяваш коне е без технотеста и е бая елементарна процедурата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    31

    Default

    Да де ама къде се намира този технотест, в кой град е, и къде точно, не съм наясно и питам просто...
    Мерси за отговорите

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by sedicivalvole View Post
    Да де ама къде се намира този технотест, в кой град е, и къде точно, не съм наясно и питам просто...
    Мерси за отговорите
    Ето го http://www.technotest.bg/bg/contacts.html
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Отиваш в КАТ и питаш.Мисля че ти трябва документ за покупко продажба на новия мотор/за да удостовериш че не е краден/.Ако не променяш конструктивно колата май не е необходим технотест.Това при положение че новия мотор си пасва на мястото без рязане, заварявяне на купе, греди и т.н.Без промяна на спирачната система, кормелното у-во и други фабрични системи.Така че първо питай после тръгвай.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    започва да се пристрастява harpiata's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    32

    Default

    Значи аз трябва да се чувствам ощастливен,защото в талона срещу номер на двигателя пише скромното"няма номер" С две думи моа да забода горе-долу кот си поискам,а?

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми пили номера и бодвай.Днес срещнах един познат дето работи в КАТ и ми дава по-така номера, ма не сессетих да го питам, бях каталясал от препускане.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10

    Default

    прочиташ наредба I-45

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Днес питах моя човек, каза - технотест.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Днес питах моя човек, каза - технотест.
    твоят човек залага ли пари на това?

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Не знам, аз ако сменям двг ще отида в кат ще питам какви документи трябват и тръгвам да ги събера.Питах , при смяна надвигател трябва ли да се ходи на технотест, каза "задължително, ако искаш ела тук ще ти обяснят".И понеже няма аз да сменям двг, нямам намерение да ходя, нито да залагам, нито да хвърлям боб.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми пили номера и бодвай.
    Ми да, тука ебаси писането се изписа за неква дреболия, на ТС номера на двг изчезва след като е намокрен с киселинка, дори и акумулаторна за 1-2 седмици, появява се една приятна ръждичка отгора и дотам......
    Кви са тия технотестове и прочее чудеса......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    31

    Default

    Ехеее, тука големи спорове са станали

    Колеги не се карайте за глупости, казаха ми тука за едно момче в града което сменя двигател на един голф двойка и не можаха да го регистрират по не знам какви причини и всичко замина на части...

    В крайна сметка реших да си взема тройка VR6, вместо да вкарвам пари в кола която не се знае дали ще може да стане законна...

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •