Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Безопасна товароносимост?

  1. #1
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Безопасна товароносимост?

    По спецификация общият товар за 159 е над 500 килограма, но колко според вас е разумният максимум за товар само в багажника на вагонетката?
    Трябва да превозя към 250 кила плочки на 150 километра и бях организирал един познат с втора кола, та да е по-спокойно. Пък после се зачудих дали има смисъл.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #2
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    По спецификация общият товар за 159 е над 500 килограма, но колко според вас е разумният максимум за товар само в багажника на вагонетката?
    Трябва да превозя към 250 кила плочки на 150 километра и бях организирал един познат с втора кола, та да е по-спокойно. Пък после се зачудих дали има смисъл.
    За 250 кила плочки е напълно излишно да разкарваш и друга кола.
    Просто не слагай всички плочки в багажника. Разпредели ги навсякъде - отпред и отзад на пода, на седалките(покрити естествено с нещо ) и в багажника .
    Аз навремето с 33-ката съм карал 350 кг плочки на 220 км.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    4 пътника /без водача/ със средно тегло 80кг са 320кг.
    Иначе щом тампоните отзад не се чуват да опират е добре.
    точка

  4. #4
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 17-07-2015 at 17:55.

  5. #5
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Проблемът е, че плочките са голям размер и кашоните не влизат никъде другаде освен в багажника. Евентуално само на задните седалки могат да се сложат два кашона, обаче не знам дали полученият ефект (предвид че пак са отзад) си струва риска за прословутия светъл салон - не толкова за цапане, колкото за мачкането на опорите.
    Ще кажете, че нищо няма да им стане, но всеки път като сваля детското столче и ми призлява от отпечатръците, които е оставило на облегалките. Не е стояло достатъчно дълго свалено, та да видя дали ще се махнат

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #6
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    По спецификация общият товар за 159 е над 500 килограма, но колко според вас е разумният максимум за товар само в багажника на вагонетката?
    Трябва да превозя към 250 кила плочки на 150 километра и бях организирал един познат с втора кола, та да е по-спокойно. Пък после се зачудих дали има смисъл.
    Колега преди около 6 месеца качвах 400 килограма акомулатори в Ауди а3 2005 година и пропътува с тях 350 километра 100 от които в един лют балкан,и нищо си му няма на Аудито,та за 250 кила просто е смешно да се притесняваш.То че е Алфа добре,ма си е нормална кола и не е от захар,мятаи плочките и газ.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #7
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Проблемът е, че плочките са голям размер и кашоните не влизат никъде другаде освен в багажника. Евентуално само на задните седалки могат да се сложат два кашона, обаче не знам дали полученият ефект (предвид че пак са отзад) си струва риска за прословутия светъл салон - не толкова за цапане, колкото за мачкането на опорите.
    Ще кажете, че нищо няма да им стане, но всеки път като сваля детското столче и ми призлява от отпечатръците, които е оставило на облегалките. Не е стояло достатъчно дълго свалено, та да видя дали ще се махнат
    Постели нещо меко и ги нареждай на задната седалка.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не знам как е при 159 вагон, но при всички комбита и хечбеци /поне където съм се заглеждал/ задните седалки падат.
    самото седало отпред долу има панти. отзад където контактува с облегалката се хваща и издърпва нагоре и се изправя на 90 градуса. облегалката е на 2 части, горе в двата и края има механизъм с който се отключва и пада хоризонтално.всичко става равно чак до предните седалки. после си товариш колкото искаш.

    ПП
    ето как става
    http://www.carmagazine.co.uk/Shared/...rice%3d2530%3b
    то има по-малки хотелски стаи
    Last edited by kolev; 22-11-2013 at 12:52.
    точка

  9. #9
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Мен ми е интересно друго.
    Ако имаш двама приятели, които са по 120 кила всеки, няма ли да ги качиш и да ги возиш?
    Има хора, която са си 120 кила и не им личи почти.
    Ама тогава няма да се замислиш, че пак правят толкова, колкото плочките.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Мен ми е интересно друго.
    Ако имаш двама приятели, които са по 120 кила всеки, няма ли да ги качиш и да ги возиш?
    Има хора, която са си 120 кила и не им личи почти.
    Ама тогава няма да се замислиш, че пак правят толкова, колкото плочките.
    Теглото на пътниците все пак се разпределя малко по-равномерно върху двете оси, за разлика от голям товар в багажника.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Проблемът е, че плочките са голям размер и кашоните не влизат никъде другаде освен в багажника. Евентуално само на задните седалки могат да се сложат два кашона, обаче не знам дали полученият ефект (предвид че пак са отзад) си струва риска за прословутия светъл салон - не толкова за цапане, колкото за мачкането на опорите.
    Ще кажете, че нищо няма да им стане, но всеки път като сваля детското столче и ми призлява от отпечатръците, които е оставило на облегалките. Не е стояло достатъчно дълго свалено, та да видя дали ще се махнат
    Абе пускай облегалките и реди навсякъде кашони и газ,стига ги мислихте толкоз тез Мазератита
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    О боже. Аз в 156-цата съм возил в багажника 6 торби лепило по 25 кг/ всяка + 2 кашона плочки + на задната седалка още 8 кашона плочки. Не знам колко правеше като тегло ама нищо си и нямаше.

    Клекна доста сериозно колата иначе дори в червения айбах, но си ги закарах без проблем. 159-ката би трябвало да носи повече така, че товари и си карай. 250 кила не са много.

    Просто не карай бързо за да няма счупени пружини. То друго няма какво да стане.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    159 може да я товариш отзад до откат, даже акумулатора и е отпред за разлика от 166 примерно. Не че съм качвал отзад нещо тежко .. Принципно цялата тежест е отпред, 4мм от предните гуми ми ги няма за има-няма 10 хил км.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #14
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    159 може да я товариш отзад до откат, даже акумулатора и е отпред за разлика от 166 примерно. Не че съм качвал отзад нещо тежко .. Принципно цялата тежест е отпред, 4мм от предните гуми ми ги няма за има-няма 10 хил км.
    Ko? Да пусна ли снимката с щайгите от Твърдица?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Ko? Да пусна ли снимката с щайгите от Твърдица?
    Хаха га ни плющят ушите ни ривем

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •