Results 1 to 15 of 15

Thread: Присъединявам се към вас с алфа 164

  1. #1

    Smile Присъединявам се към вас с алфа 164

    Здравейте, колеги! Поради семейни причини се сдобих с дадения автомобил. Реших, че ще я задържа, защото наистина се оказа желязна и не мога да кажа лоша дума за нея. Отвън: Тъмно зелен металик, интериор: Няма въздушни възглавници. Всички стъкла са ел. и огледалата са ел., и седалките са ел. С климатроник е, втория климатроник (с дисплея). Хаха, да не забравя да кажа: Колата е 2.0 Twin Spark, но не знам как да разбера дали е V4 ili V6... Сега и няколко въпроса. В колата мирише доста силно на бензин и харчи доста. Тъ, мисълта ми е, да не би да тече някъде от скъсан маркуч в купето и затова да мирише толкова силно и да харчи така? Това ми е важно наистина... Следващият въпрос ми е относно халогените и задната светлина за мъгла. Когато натисна копчето за халогените светва индикатора на таблото, че са включени и релето се чува как изцъква еднократно, но те уви не светват. Когато направя същото за задната светлина, нито светва индикатора на таблото, нито релето се чува, нито светва тя... Да не би да е бушон? Ако можете да ми кажете какъв тип са крушките за халогените за да видя дали проблемът не е в тях. Колата е на 175 000 реални км. Отвън не е в кой знае колко добро състояние, но ще я правя и ще си се грижа за нея, въпреки, че имам собствен автомобил. Поздрави!

  2. #2
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Двигателя ти е 4 цилиндров редови, не е V6. Провери дали стига ток до халогените, много е лесно. Залягаш под предната броня, изваждаш буксата, тя е само с 2 крачета, закачаш един мултицет и разбираш. Може и самата букса да е окислена, при мен затова не светеше единия. Крушките са най-обикновени, не знам стандарта какъв е точно, но се монтират във всякакви фарове за мъгла. За задната скорост няма индикатор на таблото, пак може да провериш дали стига ток, да видиш крушката дали е изгоряла, също и дали датчика, който е монтиран на скоростната кутия работи. Няма да чуеш да цъка реле дори и да светнат, или поне аз не чувам.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Задната светлина за мъгла светва само на къси. Нали тогава си пробвал?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4

    Default

    Да, на къси пробвам. Ще проверя релето на задната светлина за мъгла, а на халогените ще сменя крушките като за начало. В жабката имам тип H1, те подходящи ли са за халогените? Имам и още един въпрос... Когато вдигна скорост над 40 км започва да се чува един звук, който със скоростта се увеличава. Прилича на триене на нещо в друго нещо. Няма значение дали съм по инерция или на скорост, звука си се чува. Наподобява работата на двигателя на малко по- високи обороти и не се чува слабо, доста си се чува даже дразни. И да ви попитам какво означава когато пише, че колата е Twin Spark? Ще кача снимки на кораба скоро

  5. #5
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Най-общо казано - за всеки цилиндър има не една, а две свещи.

    http://www.alfa145.co.uk/tech_pages/ts_theory.html
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ако колата е суперка, крушките на халогените се сменят много гадно. Дори и при наличие на канал.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Аз пък ще я сменя на Супер без даже да легна под колата. Само с една плоска отверка, и една звезда. И не виждам нищо гадно.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #8
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Сваляш халогена?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  9. #9
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    по принцип така вие лагер на главина,тогава се заслушай отляво или отдясно идва звука
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  10. #10

    Default

    Наистина не знам дали колата е Super и какво по- точно е това за дадения модел... А за дразнещия звук: Чува се в абсолютно цялото купе, но по- силно отзад. Днес на околовръстното карах със 110-120 и имах чувството, че прибирам колесниците и излитам. Да не преувеличавам, но си се чува доста. Най- добре се чува самият звук когато с около 50 км/ч пусна колата по инерция, защото с по- висока скорост звука на двигателя и звука от гумите колкото и да е пак го заглушават и не се чува толкова добре. От коя страна идва звука обаче не мога да кажа. Клоня към лявата страна, но не съм сигурен.
    p.s. Някой да има предположения от какво може да е силният мирис на бензин в купето и високият разход и дали тези две неща са свързани? Благодаря предварително. Хубава вечер.

    ---------- Post added at 20:06 ---------- Previous post was at 19:47 ----------

    Ясно ми е, че щом този шум е само в движение нещо, което се върти опира някъде, но въпросът е кое и къде??? Съмнявам се гумите да опират някъде, защото са си точен размер и не би трябвало да има нещо нередно. Няма значение на коя скорост съм, дали съм по инерция, дали съм натиснал съединителя или спирачката- този звук си го има. Много наподобява звука от двигателя при различни обороти. Когато карам с около 60 км и изключа от скорост, оборотите падат, но аз не мога да чуя как оборотите на двигателя падат, защото този звук остава и е почто същия като този на двигателя при тази скорост. Много е странно. Нещо опира някъде явно, но какво??? Много ми е интересно...

  11. #11
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    а колко е висок разхода-11-13 /100 градско нее висок а нормален,коя година е колата/след 93 са супер
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  12. #12
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    За разхода мисли после - след като я закараш на сервиз да ти направят проверка за спукани маркучи. Особено тези до двигателя в коша. На твое място бих сменил всички маркучи за бензин - така или иначе едва ли очакваш на 20 години да са все още от гума...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  13. #13
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Супер са след 1995г. ! След 93-та са FL - фейслифт - междинен модел. Проблема със бензиновите маркучи е изключително опасен, зае.и разхода, може да ти се запали колата и да стане голяма беля ! Маркучите са 4 броя с диаметър 6мм и процедурата по смяната е малко тегава и времеемка, но си струва. Моите маркучи бяха на 17 години, но доста понапукани и почти протекли когато ги смених. Сваля се всмукателния колектор, след това маркучите от регулатора до рейката лесно се сменят, трудни са тези от горивопровода до регулатора. Те са доста навряни и са монтирани със скоби за еднократна употреба, които резнах с керпеден. Не е голяма философия, но си издрах ръцете в теснотията и загубих сигурно два часа. Задължително се слагат качествени скобички с болтче, които се стягат с малко гедоре здраво.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #14

    Default

    Моята е 1994 година. Междинен модел, защото е със старата броня, но фаровете са с лупи и е с втория климатроник (ако това има значение). А за миризмата на бензин. Когато се пусне парното лъха и оттам, което си значи маркучи както каза ти. Благодаря много за помощта, кораба скоро ще ходи на доктор.

  15. #15

    Default

    Някой да има идеи за неизвестният шум?

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •