Results 1 to 13 of 13

Thread: АБС Пробпем

  1. #1
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default АБС Пробпем

    От известно време нещо започна да вие отпред отдясно.Смених гумите със зимни и се усили още повече.Въртях гумите отпред,отзад и все си вие или аз поне разлика не намирам.Започва от 40 - 50 да се чува и псоле утихва на по-висока скорост.Смених си накладките,дисковете и спирачните маркучи,две седмици нямах проблеми,но виенето си остана.Вчера паля тръгвам,а отдясно яко тропане или по скоро чукане като завия на дясно намаля като завия на ляво се усилва, завъртях един обратен с повече газ изтропа здраво и се оправи.После започна на пълен ляв като натисна спирачката да ме рита педала и да чука АБС-а,докато преди малко не ми изключи защитите и АБС-а. Загасих запалих и се включиха.
    Според мен главината е виновна за виенето,но кажете ако сте се борили с АБС-а къде да гледам къде са гривните за АБС-а и т.н..Кабелите са здрави до датчиците проверих ги.
    Last edited by zaryto; 25-11-2013 at 18:14.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  2. #2

    Default

    Така както го описваш вие лагер.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    С това виене, тропане и чукане, следва датчика на абс и след това ще ти хвръкне колелото.
    Хвани гумата с две ръце и колена и я разклати здраво.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Гумата не мърда пробвах го и това.А виенето не е като на алгер постоянно и да се усилва,а е накъсано и г/д с една сила.Също ми направи впечатление,че като покарам вие по-силно,като са студени джантата , гумата,главината ... почти не се чува.Окачването е чисто ново даже и да има луфт в лагера трудно ще го усетя или поне така си мисля.
    Last edited by zaryto; 25-11-2013 at 20:11.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #5

    Default

    На ляв завой десния лагер се натоварва повече и се чува по ясно, ако е лагер.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    възможно е и карето да вие и трака, ама чак пък толкова
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Карето беше със скъсан маншон смениха го в един сервиз и новия е зле.Няма видимо скъсано,но при стискане излиза въздух и малко изхвърля грес необяснимо за мен от къде.Най вероятно иам много грес и го изкарва около скобата,защото имам по джантата отвътре,но карето не трака за сега.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  8. #8

    Default

    Карето не вие, няма как да вие.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    АБС ме притеснява повече,виенето рано или късно ще се разбере от къде е въпроса е дали са свързани.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За ABS - а трябва диагностика. Много е вероятно да е проблемен датчик и да са свързани двете неща.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    Гумата не мърда пробвах го и това.А виенето не е като на алгер постоянно и да се усилва,а е накъсано и г/д с една сила.Също ми направи впечатление,че като покарам вие по-силно,като са студени джантата , гумата,главината ... почти не се чува.Окачването е чисто ново даже и да има луфт в лагера трудно ще го усетя или поне така си мисля.
    Колега пробвал си ама как?? Вдигни колата на крик и пак пробвай, аз така една е36 я пробвах пробвах и все нищо, спуках гума и като вдигнах колата и барнах гумата само с една ръка..... Даже беше превъртял в главината

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto View Post
    АБС ме притеснява повече,виенето рано или късно ще се разбере от къде е въпроса е дали са свързани.
    Какво те притеснява толкова,за смяна ти е дясната главина,а гривната за датчика на АБС-а е на лагера
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Оказа се левия кабел на датчика беше половината само ,някой го беше скъсил доста,триеше се в амортисьора и му бяха оголени жиците.. Лагера е здрав.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •