Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: проблем сутрин

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    15

    Default проблем сутрин

    Здравейте, извинявам се предварител, защотоне съм чел форума дали някой колега не е имал същия проблем.
    По същество, сутрин при запалване на колата започва да прекъсва, изгасва и така това нещо се повтаря докато колата не загрее и не вдигне 40 50 градоса. Няма тръгване .
    Какво може да бъде? Свещи или кабели? Мерси предварително.
    Алфа ромео 147 1.6 16v 76kw

  2. #2
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by shakata View Post
    Здравейте, извинявам се предварител, защотоне съм чел форума дали някой колега не е имал същия проблем.
    По същество, сутрин при запалване на колата започва да прекъсва, изгасва и така това нещо се повтаря докато колата не загрее и не вдигне 40 50 градоса. Няма тръгване .
    Какво може да бъде? Свещи или кабели? Мерси предварително.
    Колега направи си диагностика в някои от клубните сервизи в София и ще разбереш. Така е само гадаене...
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    Колега направи си диагностика в някои от клубните сервизи в София и ще разбереш. Така е само гадаене...
    Правил съм диагностики много, даже компа на колатане го отчита като грешка ... Не съм споменал че колата има газ.
    Алфа ромео 147 1.6 16v 76kw

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Силистра
    Age
    33
    Posts
    46

    Default

    При минусови температури моята също изгася 1-2 пъти ако не подам малко газ при запалването, но да чакаш да загрее до 40-50 градуса не ми се е случвало. Ще следя темата за разрешаване на проблема.
    Алфа Ромео 147 ТС 1.6 120 к.с. 2001г. "ГИ-Ловато"

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    15

    Default

    При същите климатични условия ми се случва, само когато е студено сутрин дори и газ да давам на колата понякога не иска и да се изфосира. Миналата година по-бързо влизаше в режим, но тогава издържах, сега ми идва малко в повече.
    Алфа ромео 147 1.6 16v 76kw

  6. #6
    Младши алфист BoRn_To_LiE's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Дупница/София
    Posts
    24

    Default

    Идентичния проблем го имам и аз даже тъкмо щях да пускам тема, но видях тази, при мен проблема е колебание на оборотите, даже при запалване първо падат до 500-600 после се нормализират, но докато колата не позагрее няма вървене в ниските обороти говоря до 2300 след това е ок, даже сега се появи и едно припукване... помагайте

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    15

    Default

    Абсолютно по същия начин реагира и моята кола, съмнявам се в кабелите еветнуално, но не ми се дават излишни пари без да съм сигурен .
    Алфа ромео 147 1.6 16v 76kw

  8. #8
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Default

    винаги ли палиш на бензин?! провери си всички кабели и букси и т.н. , как върви на бензин?! успех!!!
    АР 147 1.9 JTD

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    15

    Default

    Да винаги, превключването към газ става автоматично, при загряла кола го няма проблема и при двата вида гориво.
    Алфа ромео 147 1.6 16v 76kw

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Проблемът ти може да е заради проблем в газовата и некоректна адаптация на бензиновото ECU към нея.
    Пробвай да покараш известно време само на бензин.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Default

    като начало провери свещите , и напръскай с контактен спрей всички връзки (от личен опит "майстор" така ми беше барнал буксата на компа , че докато го видя проблема само ядове)
    АР 147 1.9 JTD

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Силистра
    Age
    33
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by BoRn_To_LiE View Post
    Идентичния проблем го имам и аз даже тъкмо щях да пускам тема, но видях тази, при мен проблема е колебание на оборотите, даже при запалване първо падат до 500-600 после се нормализират, но докато колата не позагрее няма вървене в ниските обороти говоря до 2300 след това е ок, даже сега се появи и едно припукване... помагайте
    До колкото знам и съм чел по теми това с клатенето на оборотите при ТС двигателите е нормално.
    Алфа Ромео 147 ТС 1.6 120 к.с. 2001г. "ГИ-Ловато"

  13. #13
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by shakata View Post
    Не съм споменал че колата има газ.

    Вместо да се "хабя" да давам съвети, които няма да изпълниш, ще дам само 1 - карай 2 седмици на бензин и сам ще си отговориш

  14. #14
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    102 % че си за чистене на инжекторите (дюзи),така става заради "хубавото ни гориво"

    качи я на диагностика и ще видиш че времето за впръскване се е качило над нормите !

    Успех!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  15. #15
    Младши алфист BoRn_To_LiE's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Дупница/София
    Posts
    24

    Default

    Въпреки, че съм неограмотен в тази област мисля, че колегата Zafo може би е прав... от ауспуха не само че мерише адски много на бензин в началото, а и около 15-ина лева бензин ги гори само в палене и работа на място за 4-5 дни, днес следобяда се надявам да имам някои отговори и ще споделям. Успешен ден на всички следящи

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •