Results 1 to 4 of 4

Thread: Тампони двигател странно чукане

  1. #1

    Default Тампони двигател странно чукане

    Здравейте колеги,

    Ситуацията е такава смених долен ляв носач, тампони на стабилизиращата щанга, биалетки и като цяло сега колата не хлопа колкото преди, но остана едно почукване от страната на шофьора когато мина по нервности с по бърза скорост, когато мина с бавна скорост (2-ра скорост) по неравности това почукване го няма.
    Това ме води на мисъта, че може да е от тампоните на двигателя (Тампон двигател заден - ляв или Тампон двигател преден).

    Имали някакъв начин да разбера това чукане дали е от тези тампони,защото неискам да сменям на сляпо всичко.

    ПП: Като дадох колата на майстор да ми провери предницата нищо не спомена за тампоните на двигателя, сменихме нещата които са описани по горе в темата.
    Колата 156 2.4 JTD 136
    Without heart we would be mere machines

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не ми се вярва да е от тампоните на мотора.. По-скоро горен носач, или амортисьор. А може и кормилната рейка да е.
    Ако искаш да си сигурен, мини през дупките там където ти тропа, но на неутрална - така разтоварваш мотора, той само лежи на тампоните и няма как да тропа от тях. Ако тропането остане, се насочи към окачване и рейка.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    Ами как ще се обесни факта, че от време на време когато запаля колата протропва от лявата страна

    Това се случва точно когато запаля колата.
    Ако не е от тампоните на двигателя от какво може да е??
    Without heart we would be mere machines

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    50

    Default

    Колега аз имах тампони за смяна и когато минех през неравност имаше едно леко потропване, това беше,че двигателя се опира в полуоската, прегледай си тампоните при някои майстор да потвърди. След смяната потропването изчезна. Успех.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •