Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Няма "+" на бенз. помпа

  1. #16
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Ако има проблем с масата, това няма ли да има ефект и в/у някои други системи? Предполагам, че масата на бензиновата помпа е обща с масите на няколко други елемента от управляващата система?! Аз така си мисля и затова не съм тършувал из масите. Всичко останало по колата си е ОК - контакт, стартер, върти, но не пали...
    Всъщност в схемите гледах, че има една маса, която е някъде из багажника, близо до задния десен стоп. Някой знае ли къде точно се намира тя, или да се ровичкам...?!

    ---------- Post added at 17:38 ---------- Previous post was at 17:35 ----------


    За това не се бях сещал. Идеята е хитра. Мисля, че така ще елиминирам съмненията за прекъсната верига.
    Ще пробвам идните дни.
    Масата на помпата минава през краш бутона,така че може да се губи по трасето
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #17
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Масата на помпата минава през краш бутона,така че може да се губи по трасето
    Ако правилно те разбрах, на буксата на краш-бутона при нормални условия не идва "+"?
    А как се задейства краш-бутона и за да е в работно състояние трябва да затваря веригата ли?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    това ,че масата минава през краш бутона не го знаех, но по принцип масите за помпата са хванати някъде близо до нея и са само за нея, защото тока на помпата е голям и при една обща маса с други, по-слаби консуматори могат да се получат много странни проблеми!
    Не ви съветвам да го правите, но понякога се налага с един дълъг кабел да подам за кратко плюс на масата, просто едно искрене, за да се опресни връзката.
    Пак казвам, че не го препоръчвам, за да не опрасите нещо друго, но понякога на пътя няма какво друго да се направи!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    това ,че масата минава през краш бутона не го знаех, но по принцип масите за помпата са хванати някъде близо до нея и са само за нея, защото тока на помпата е голям и при една обща маса с други, по-слаби консуматори могат да се получат много странни проблеми!
    Прилагам една схема, на базата на която всъщност аз си правя разни разсъждения.
    Видно е, че в багажника има някаква маса G63a, която е най-близко до помпата Р18. По твоята логика, би трябвало това да е масата на помпата... и само това.
    В същото време обаче, се вижда, че под шофьорската седалка има краш-бутон М20, който също си има отделна маса G106. По логиката на Мурджев, тази маса също трябва да е вързана към помпата.
    Освен всичко това има още две букси по веригата на бензиновата помпа, които също биха могли да правят проблеми - G73-C, намираща се нейда до прага на шофьорската врата и G107, скрита някъде под жабката. Физически не знам къде се намират всички тези букси, защото все още не съм се ровичкал да ги търся. Ако някой е имал визуален контакт с тях, нека сподели за истинското им местоположение.
    Та я сега обяснете - "+" идва от управляващото реле и минава през краш-бутона, който при евентуално задействане "заземява" захранването, като се ползва масата в багажника, или маста си идва от релето, минава през краш-бутона и... какво търси тогава в багажника?!
    Нещо ми се обърка картинката...
    Attached Files Attached Files
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Прилагам една схема, на базата на която всъщност аз си правя разни разсъждения.
    Видно е, че в багажника има някаква маса G63a, която е най-близко до помпата Р18. По твоята логика, би трябвало това да е масата на помпата... и само това.
    В същото време обаче, се вижда, че под шофьорската седалка има краш-бутон М20, който също си има отделна маса G106. По логиката на Мурджев, тази маса също трябва да е вързана към помпата.
    Освен всичко това има още две букси по веригата на бензиновата помпа, които също биха могли да правят проблеми - G73-C, намираща се нейда до прага на шофьорската врата и G107, скрита някъде под жабката. Физически не знам къде се намират всички тези букси, защото все още не съм се ровичкал да ги търся. Ако някой е имал визуален контакт с тях, нека сподели за истинското им местоположение.
    Та я сега обяснете - "+" идва от управляващото реле и минава през краш-бутона, който при евентуално задействане "заземява" захранването, като се ползва масата в багажника, или маста си идва от релето, минава през краш-бутона и... какво търси тогава в багажника?!
    Нещо ми се обърка картинката...
    Ами краш бутона има маса,която мя върти през него и я праща на помпата,когато колата катастрофира,съчмата прекъсва веригата и спира помпата. При 145/6 плюса идва от релето на помпата,а масата минава през краш бутона и отива на помпата.

    П.С.При по новите италианки е така,разбирай в близките 20 г.,но за 155 не съм сигурен,при по старите може да върти плюса през бутона.При всички положения върти един от двата сигнала.А ти как разбра че липсва плюс на помпата а не маса ?????

    ---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    това ,че масата минава през краш бутона не го знаех, но по принцип масите за помпата са хванати някъде близо до нея и са само за нея, защото тока на помпата е голям и при една обща маса с други, по-слаби консуматори могат да се получат много странни проблеми!
    Не ви съветвам да го правите, но понякога се налага с един дълъг кабел да подам за кратко плюс на масата, просто едно искрене, за да се опресни връзката.
    Пак казвам, че не го препоръчвам, за да не опрасите нещо друго, но понякога на пътя няма какво друго да се направи!
    Ако имаш Аутодата,влез и поразгледай схемата за управление на мотора,и ще видиш че масата минава през краш бутона
    Last edited by Mury; 02-12-2013 at 15:27.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Прилагам една схема, на базата на която всъщност аз си правя разни разсъждения.
    Видно е, че в багажника има някаква маса G63a, която е най-близко до помпата Р18. По твоята логика, би трябвало това да е масата на помпата... и само това.
    В същото време обаче, се вижда, че под шофьорската седалка има краш-бутон М20, който също си има отделна маса G106. По логиката на Мурджев, тази маса също трябва да е вързана към помпата.
    Освен всичко това има още две букси по веригата на бензиновата помпа, които също биха могли да правят проблеми - G73-C, намираща се нейда до прага на шофьорската врата и G107, скрита някъде под жабката. Физически не знам къде се намират всички тези букси, защото все още не съм се ровичкал да ги търся. Ако някой е имал визуален контакт с тях, нека сподели за истинското им местоположение.
    Та я сега обяснете - "+" идва от управляващото реле и минава през краш-бутона, който при евентуално задействане "заземява" захранването, като се ползва масата в багажника, или маста си идва от релето, минава през краш-бутона и... какво търси тогава в багажника?!
    Нещо ми се обърка картинката...
    Краш бутона обикновено не замасява нищо, когато сработи а представлява нормално-затворен контакт, който се отваря при краш.
    В зависимост от инсталацията краш бутона може да прекъсва + или масата към помпата.
    Ако единият извод на краш бутона е свързан към шаси, най-вероятно той прекъсва веригата на помпата към шаси. Т.е - веригата е следната:

    +12V > предпазител > реле > помпа > краш бутон > шаси.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аз пак си държа на моето...
    Кабел от акумулатора и дирекно на бушона за помпата!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #23
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз пак си държа на моето...
    Кабел от акумулатора и дирекно на бушона за помпата!
    Най лесния начин за проверка на системата е този.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #24
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ами краш бутона има маса,която мя върти през него и я праща на помпата,когато колата катастрофира,съчмата прекъсва веригата и спира помпата. При 145/6 плюса идва от релето на помпата,а масата минава през краш бутона и отива на помпата.

    П.С.При по новите италианки е така,разбирай в близките 20 г.,но за 155 не съм сигурен,при по старите може да върти плюса през бутона.При всички положения върти един от двата сигнала.А ти как разбра че липсва плюс на помпата а не маса ?????

    ---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:22 ----------



    Ако имаш Аутодата,влез и поразгледай схемата за управление на мотора,и ще видиш че масата минава през краш бутона
    нямам в момента, че съм на Линукс и за това говоря обобщено.
    Last edited by mordohy; 03-12-2013 at 20:28.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #25
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Проблема е решен.
    Малко ме е срам... но за протокола трябва да споделя, какъв е бил проблема и как съм го разрешил.
    Оказа се, че е хлабава връзката на допълнителните "+"сови кабели, които са захванати към клемата на акумулатора чрез гайка към един стърчащ винт. Проблема е, че клемата ми е оловна, а главата на винта се е впила в мекото олово и дефакто натега, който съм дал преди неизвестен бр години, сега е изчезнал.
    Натегнах гайката и колата запали.

    Сега си мисля, дали да сменя клемата с някакъв друг, по-модерен вид или да подложа под главата на болта по-широка шайба.

    Благодаря на всички, които отделиха от времето си и се опитаха да помогнат чрез своите съвети!

    Поздрави!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #26
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Сменяи клемите направо!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Сменяи клемите направо!!!
    В никакъв случай!
    Подложи по-широка шайба!
    И аз съм го ял тоя, ама с една шайба се оправи всичко.

    Там на тая клема има доста неща захванати и при смяна на клемата ще си отвориш повече работа и само нови проблеми.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Проблема е решен.
    Малко ме е срам... но за протокола трябва да споделя, какъв е бил проблема и как съм го разрешил.
    Оказа се, че е хлабава връзката на допълнителните "+"сови кабели, които са захванати към клемата на акумулатора чрез гайка към един стърчащ винт. Проблема е, че клемата ми е оловна, а главата на винта се е впила в мекото олово и дефакто натега, който съм дал преди неизвестен бр години, сега е изчезнал.
    Натегнах гайката и колата запали.

    Сега си мисля, дали да сменя клемата с някакъв друг, по-модерен вид или да подложа под главата на болта по-широка шайба.

    Благодаря на всички, които отделиха от времето си и се опитаха да помогнат чрез своите съвети!

    Поздрави!
    Аз съм го ял тоя, ама в движение. Въпросният винт директно се извади от клемата-той там е набит просто-и колата угасна. С годините нещо се разхлабва и се вади. Даже той затова ти е охлабил вероятно-щото му се вади основта от тялото на клемата. Аз го премахнах-хванал съм си тия кабели към основния болт, с който се стяга клемата

  14. #29
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    В никакъв случай!
    Подложи по-широка шайба!
    И аз съм го ял тоя, ама с една шайба се оправи всичко.

    Там на тая клема има доста неща захванати и при смяна на клемата ще си отвориш повече работа и само нови проблеми.
    Оправя се това с шаибата за колко време!?!
    Няма как да ме убедиш ,че с нови истински клеми е по-зле...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #30
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Оправя се това с шаибата за колко време!?!
    Няма как да ме убедиш ,че с нови истински клеми е по-зле...
    Ами и на трите ми алфи съм го правил така и е карало до смъртта им!
    Иначе това , за "истинската клема" е съвсем вярно.
    Има само два малки проблема!
    Намирането на клемата и запояването на силовия кабел.
    Аз само шайба не слагам.
    Слагам директно нов болт, гайка и широки шайби А2-70
    И накрая е уместно, когато правим нещо, да си зададем въпроса:
    Заслужава ли си? До колко е ефективно това, което правим!
    Всеки може на пътя да бръкне в куфарчето за инструменти и да извади една шайба и да разреши проблема, но ха да го видя как ще сменява цялата клема, без да има такава и без нужните умения и инструменти.
    Каква е цената на една шайба и каква е цената на цяла клема. До колко вършат работа двата начина.
    С други думи, какво е съотношението цена-ефективност!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •