Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Помощ от Колеги от Пловдив за оглед

  1. #1
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default Помощ от Колеги от Пловдив за оглед

    Привет колеги. Искам да питам пловдивчани някой виждал ли е този: http://www.cars.bg/c492068 http://www.cars.bg/c158914 , автомобил. Предизвиква интерес в мен. Някой ходил ли е на оглед или да има поглед над колата, за да знам дали изобщо има смисъл да пътувам 300 км.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  2. #2
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Колата е гледах преди година като купувах моята. Няма никакви екстри, имаше доста външни забележки, и не вървеше както очаквах, нямаше гуми. Джамбазина си е кара вече доста време явно няма продаване. За техническото състояние не мога да кажа нищо явно е беше обслужил. Успех!
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  3. #3
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Постничка е за тази цена...
    Поне кожица да имаше.
    Единственото хубаво е мотора с лек ремап.
    Да не говорим че кола с такъв цвят не бих си купил, ама това е супер индивидуално.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  4. #4
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Колата е гледах преди година като купувах моята. Няма никакви екстри, имаше доста външни забележки, и не вървеше както очаквах, нямаше гуми. Джамбазина си е кара вече доста време явно няма продаване. За техническото състояние не мога да кажа нищо явно е беше обслужил. Успех!
    И двете коли от обявите са еднакви, с различни джанти. На едната обява е частно лице Димитър Калинов, на другата е КАЛИНОВ АУТО, на едната обява колата е на 136 000(по километраж на снимките), той я написал 145 000. На другата обява е 151 000(по километраж по снимките), той писал 150 000. Усетих, че продавача е джамбаз. И вероятно си играе с километрите като с playstation. Ще премисля и може да намина към Пловдив след някоя друга седмица.

    ---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Постничка е за тази цена...
    Поне кожица да имаше.
    Единственото хубаво е мотора с лек ремап.
    Да не говорим че кола с такъв цвят не бих си купил, ама това е супер индивидуално.
    Хехе, като можем да си купуваме коли от магазина, да си избираме цвят, салон, екстри, тогава. Иначе сега търся най-добре държания автомобил на пазара на цената която мога да си позволя. Не съм придирчив към цветове, освен ако не е нещо фрапиращо, и салони и екстри по същия начин.. Държа да имам здрав автомобил. Тва, че няма кожа, и мултиволан не е болка за умиране. А и салони има за 200 лв и мултиволани също могат да се сложат. Мога да си сложа ръчицата за круиз контрола. И така колата ще стане пак с екстри. А има и шибидах.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  5. #5
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Постничка е за тази цена...
    Поне кожица да имаше.
    Зависи от гледната точка, лично аз такава кожа не искам. Виж тия новите с обдухване 2012г + по може.

  6. #6
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by DJ Vladic View Post
    И двете коли от обявите са еднакви, с различни джанти. На едната обява е частно лице Димитър Калинов, на другата е КАЛИНОВ АУТО, на едната обява колата е на 136 000(по километраж на снимките), той я написал 145 000. На другата обява е 151 000(по километраж по снимките), той писал 150 000. Усетих, че продавача е джамбаз. И вероятно си играе с километрите като с playstation. Ще премисля и може да намина към Пловдив след някоя друга седмица.

    ---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:47 ----------



    Хехе, като можем да си купуваме коли от магазина, да си избираме цвят, салон, екстри, тогава. Иначе сега търся най-добре държания автомобил на пазара на цената която мога да си позволя. Не съм придирчив към цветове, освен ако не е нещо фрапиращо, и салони и екстри по същия начин.. Държа да имам здрав автомобил. Тва, че няма кожа, и мултиволан не е болка за умиране. А и салони има за 200 лв и мултиволани също могат да се сложат. Мога да си сложа ръчицата за круиз контрола. И така колата ще стане пак с екстри. А има и шибидах.
    Колата няма VDC, тракшън, автопилот, допълнително подгряване, босе, мултиволан.... но може и да е читава явно й е навъртял доста километри вече и сигурно е постегнал технически.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  7. #7
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Вдругиден мога да я огледам и ще докладвам
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #8
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Благодаря Колега. Преди малко говорих с джамбаза. Обясни ми това което трябваше да знам. От година я кара и е Сменил съединител, предницата е сменял, имала ГО и всички нужни неща. Започна да обяснява как имала всичките екстри, взе ме за канарче. И като му казах, че това е базовата версия, малко се стъписа Карала се ежедневно, така, че ако отидеш в автокъщата не е гаранция, че ще е там. Все още имам малко време за оглед на всичко. Ако имаш път или ти е удачно мини. Но не ми е спешно все още. Благодаря!
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Вдругиден мога да я огледам и ще докладвам
    Пеше тва е оная дет каза, че седяла 1м. при Благо!

    Quote Originally Posted by DJ Vladic View Post
    Благодаря Колега. Преди малко говорих с джамбаза. Обясни ми това което трябваше да знам. От година я кара и е Сменил съединител, предницата е сменял, имала ГО и всички нужни неща. Започна да обяснява как имала всичките екстри, взе ме за канарче. И като му казах, че това е базовата версия, малко се стъписа Карала се ежедневно, така, че ако отидеш в автокъщата не е гаранция, че ще е там. Все още имам малко време за оглед на всичко. Ако имаш път или ти е удачно мини. Но не ми е спешно все още. Благодаря!
    Преди около година се продаваше за 4000лв. изведнъж изчезна, след това се появи на 7500лв.
    С Данко е гледахме заедно, но на него въобще не му хареса.... Иначе на обява си хващаше око...
    Външно е добре, но вътре по-постна 156-а лично аз не съм виждал.....
    По спомен имаше някакъв проблем с айрбеците, мотора работеше добре, турбината също......

    Но тази информация е от февруари месец, така че едва ли е някакъв критерий за момента!

    Тва за съеденителя и предницата още тогава джамбазина го каза, че са сменени, явно е била доста поизморена като е дошла, явно за това и първоначалната цена беше мнооо ниска.
    Все пак всичко което е направено е в + ся колко може да му се вярва......

    Сега гледам е с 16-ски, тогава беше с 15-ски.

    На мен лично вътре не ми допадна!
    Успех!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Верно ли? Ако е тая, няма част която да не са сменили като се почна с дюзи, съединител, дебитомер и пак таблото светеше като коледна елка и имаше сума дертове и пушеше и не искаше да върви...седя при бившия ми майстор поне месец и нещо и всеки път като я "оправяха" се появяваше нещо ново. Мисля, че и двигателя отваряха но не съм сигурен. Бягай далеч от тая кола...

    Само да вметна, че сега разгледах снимките по-подробно и гледам, че има копче ASR, та почти сигурно има и VDC
    Last edited by pesho_kj; 02-12-2013 at 20:47.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #11
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Верно ли? Ако е тая, няма част която да не са сменили като се почна с дюзи, съединител, дебитомер и пак таблото светеше като коледна елка и имаше сума дертове и пушеше и не искаше да върви...седя при бившия ми майстор поне месец и нещо и всеки път като я "оправяха" се появяваше нещо ново. Мисля, че и двигателя отваряха но не съм сигурен. Бягай далеч от тая кола...

    Само да вметна, че сега разгледах снимките по-подробно и гледам, че има копче ASR, та почти сигурно има и VDC
    Ай.... леле. Очаквах го. БЛАГОДАРЯ пичове. При тая фактология се отхвърля тоя вариант. Асно ми е, че този ценови диапазон не е за тоя модел, ама.......
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  12. #12
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Е защо, моята я взех преди година за 5800...даже много и иска тоя, не бих дал повече от 4000-4500. Имай предвид, че тукашните носят много на пазарлък (повечето) аз предната ми алфа от Труд я взех и на табела беше 3500, накрая я платих 2600.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  13. #13
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Е защо, моята я взех преди година за 5800...даже много и иска тоя, не бих дал повече от 4000-4500. Имай предвид, че тукашните носят много на пазарлък (повечето) аз предната ми алфа от Труд я взех и на табела беше 3500, накрая я платих 2600.
    Мхм, търпение и търсене му е цаката. Сега на пазара няма нищо свястно...... на сносни цени.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Колега ти фейслифтова алфа 156 търсиш?Ако искаш запазена и потдърйана алфа 156 мога ти пратя снимки на моята 1,6 т.с.

  15. #15
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by 4ofito View Post
    Колега ти фейслифтова алфа 156 търсиш?Ако искаш запазена и потдърйана алфа 156 мога ти пратя снимки на моята 1,6 т.с.
    Кой набор е?
    Прати!
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •