Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: 1.9 жтд гасне в движение

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default 1.9 жтд гасне в движение

    Здравейте колеги, ако има някой който се е сблъсквал с проблема или е наясно какво се случва, надявамсе да сподели, колата е 1.9 жтд 105 кс 2000г
    До сега проблем с гаснене не е имало, днес сипах нафтичка до горе но не от бензиностанцията.... Видимо нямаше боклуци в нафтата , след 7-8 км колата започна да гасне в дижение независимо дали леко я карам или на пълна газ за около 13-14 км загасна 4 пъти, ще съм благодарен на всякъкви мнения и съвети
    Last edited by nexs7910; 01-12-2013 at 23:47.

  2. #2

    Default

    горивния филтър се е задръстил, нафтата е била пълен боклук...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    горивния филтър се е задръстил, нафтата е била пълен боклук...
    Твърде хубаво звучи колега, така или иначе той си е за смяна, и утре ще го сменя но странното е че след като колата загасне сама, после врътвам и пали без проблем

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Здравейте колеги, ако има някой който се е сблъсквал с проблема или е наясно какво се случва, надявамсе да сподели, колата е 1.9 жтд 105 кс 2000г
    До сега проблем с гаснене не е имало, днес сипах нафтичка до горе но не от бензиностанцията.... Видимо нямаше боклуци в нафтата , след 7-8 км колата започна да гасне в дижение независимо дали леко я карам или на пълна газ за около 13-14 км загасна 4 пъти, ще съм благодарен на всякъкви мнения и съвети
    Сега източваш нафтата, сменяш горивния филтър, пълниш догоре с нафта от Бензиностанция и се молиш да е наред колата. Ако продължи да гасне отиваш в сервиз (по-възможност клубен) и възможни проблеми, регулатор 100 тина лева, помпа високо налягане 100-150лв. и дюзи 150-200лв. това за части втора употреба и си пак в играта
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Да, днес ще сменя филтъра, има ли някакъв лесен начин за източване на нафтата или с маркуч през отвора за пълнене?

    ---------- Post added at 07:48 ---------- Previous post was at 07:44 ----------

    И забравих да попитам, диагностиката ще хване ли грешката ако е регулатор или гнп? Защото имам една диагностика и довечера след работа със сигурност ще я пусна да видя за някъкви грешки. На таблото не ми свети червената дюзичка и по това съдя че не е записало грешка но довечера ще си покаже

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    С кирката отваряш технологичен отвор в резервоара.
    Има едни помпи по бензиностанциите за точене на гориво виж някой дали няма такава да ти ослужи,мисля,че ще стане най бързо и ефективно.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by nexs7910 View Post
    Да, днес ще сменя филтъра, има ли някакъв лесен начин за източване на нафтата или с маркуч през отвора за пълнене?

    ---------- Post added at 07:48 ---------- Previous post was at 07:44 ----------

    И забравих да попитам, диагностиката ще хване ли грешката ако е регулатор или гнп? Защото имам една диагностика и довечера след работа със сигурност ще я пусна да видя за някъкви грешки. На таблото не ми свети червената дюзичка и по това съдя че не е записало грешка но довечера ще си покаже
    Зареждаш добре акумулатора,откачаш отпред маркуча на филтъра, даваш на късо релето на помпата и с помоща на маркуч в туби. Ако не си много в час отиваш при някои де е на "ти" с тока
    Закачи я на диагностика да не е съвпаднало с някой проблем, но аз не вярвам много на съвпадения

    В един от форумните сервизи, за една седмица са приети за лечение 2 дизелови 156ци с твоя проблем, заредили от бензиностанции ЕКО. Не сипвай оттам!!!
    Last edited by thecleaner; 02-12-2013 at 10:30.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Благодаря колеги, ще източа нафтата ще сменя филтъра и ще видим, то ще си покаже. Днес на път за работа нямаше проблем, пееди малко я запалих и гледам умно в двг.... По едно време нещо прекъсна.. Заработи нормално за момент и след това една черна джажа с букса и два вакума, есиня маи отива към ЕГР та тази джаджа избръмча на два пъти разклати обороти и загасна, после врътнах, запали и няма грижи.....

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    А къде е това реле за помпата,че аз май имам същият проблем.Свети ми лампата с дюзата и неще да откъсне.Смених филтъра,нафтата е пълна с парафин.Сложих добавка и 3л бензин и се пооправи да може да върви,но пак не е добре.Сондата в резервоара как се сваля?

  10. #10
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    И аз го ядох подобен, ГНП-то ми се оказа пълно с бели люспи като котлен камък.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    А къде е това реле за помпата,че аз май имам същият проблем.Свети ми лампата с дюзата и неще да откъсне.Смених филтъра,нафтата е пълна с парафин.Сложих добавка и 3л бензин и се пооправи да може да върви,но пак не е добре.Сондата в резервоара как се сваля?
    Колега предполагам че да се извади сондата трябва да се свали резервуара....под седалките не видях отвор а ако няма и в багажника...става кофти работа, и аз не знам кое е релето за помпата и ще пробвам да точа нафтата през капачката, лошото е че от там няма да успея да източа всичката нафта
    Сега минах около 20 км за да си купя горивен филтър и нямаше никакви проблеми и на ръчка и лекичко каране.... И ако може някой да каже кой е датчика за налягане на горивото, този който е на рейката или друг, че в евро07 ми каАзаха че били два
    Last edited by nexs7910; 02-12-2013 at 13:11.

  12. #12

    Default

    Датчика е на рейката и е само 1. Ама не е честа повреда /да не кажа никога..../

  13. #13
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Помпата се намира под задната седалка!
    Купете си по една пластмасова помпа 5-7лв.и точете.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #14

    Default

    Днес видях,пипнах и т.н.въпросната нафта дето споменава Чистача.Няма много общо с нафтата,много лек мирис изветрял по време на път с танкера.Страшен бълвоч.миналата седмица сипах 20л. на екото на бул.Сливница,после ме питаха дали съм на Домбаски.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Датчика е на рейката и е само 1. Ама не е честа повреда /да не кажа никога..../
    А не е ли този на ГНП, защото и там има и ми казаха да го напръскам с спреи да се изчистил....
    Last edited by tonov; 02-12-2013 at 21:26.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •