Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Смяна маншон външно каре?

  1. #31
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by knifemaniac View Post
    Ние ги слагаме с пясък вместо с грес.
    Колега освен да взема и аз да ги наредя така?
    Човека питаше конкретно за маншона не за греста скобите или гайката.
    Не се ядосвай, колега, ако не съм по-темата просто маншоните от Евро 07 не са това, което трябва да са и реших да покажа какво е читав маншон комплект. Иначе ясно, че като вземем една гола гума от магазина за 5 лева ще търсим с какво да я монтираме - я миши опашки, я нещо друго, стари гайки, грес, криви зегери и т.н. Ти специално може да си го монтирал читаво, аз говоря малко по принцип, сорка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #32
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Маншона е Ricambi Originali,или по за такъв ми го дадоха от представителството,в сервиза ми казаха че това е което ми трябва във вторник ще се монтира,гайка,зегерка,скоби съм поръчал отделно.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  3. #33
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега твоя маншон е точния за нашите карета.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #34
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Не се ядосвай, колега, ако не съм по-темата просто маншоните от Евро 07 не са това, което трябва да са и реших да покажа какво е читав маншон комплект. Иначе ясно, че като вземем една гола гума от магазина за 5 лева ще търсим с какво да я монтираме - я миши опашки, я нещо друго, стари гайки, грес, криви зегери и т.н. Ти специално може да си го монтирал читаво, аз говоря малко по принцип, сорка.
    Хах... маншони за 5лв,маншони за 50лв. Всякакви съм взимал,ако уцелиш ментак,ако ще и 1000лв да си дал,боклука си е боклук,зегерки,скоби,че на старата зегерка какво и е ? Скоби се продават във всеки един магазин за авто части,така и не го монтирах този маншон от ЕВРО 07 защото просто ме домързя да се захвана със смяната,а и добре,че я закарах на монтьор,писал съм по-горе.
    Неупреновия маншон на Вюрт който монтирах на пежото не можа да изкара и година,все пак Вюрт си е водеща марка на пазара,прехвалиха ми го дадох към 30 кинта(по спомени)защото бях на зор. Вюрт Вюрт ама се скъса,така,че нещата са много относителни с качествените части в България.
    Не се ядосвам,изобщо. На твоята снимка има комплект всичко,като все си мисля,че зегерката не е тази която е показана,а е от тези със ушенцата.
    Поздрави.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #35
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by knifemaniac View Post
    Хах... маншони за 5лв,маншони за 50лв. Всякакви съм взимал,ако уцелиш ментак,ако ще и 1000лв да си дал,боклука си е боклук,зегерки,скоби,че на старата зегерка какво и е ? Скоби се продават във всеки един магазин за авто части,така и не го монтирах този маншон от ЕВРО 07 защото просто ме домързя да се захвана със смяната,а и добре,че я закарах на монтьор,писал съм по-горе.
    Неупреновия маншон на Вюрт който монтирах на пежото не можа да изкара и година,все пак Вюрт си е водеща марка на пазара,прехвалиха ми го дадох към 30 кинта(по спомени)защото бях на зор. Вюрт Вюрт ама се скъса,така,че нещата са много относителни с качествените части в България.
    Не се ядосвам,изобщо. На твоята снимка има комплект всичко,като все си мисля,че зегерката не е тази която е показана,а е от тези със ушенцата.
    Поздрави.
    Този модел е зегерката
    156 SW 1.9JTD 110ph

  6. #36
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Така,днес ходих да сменям маншона,но майсторът категорично каза че не е този който ми трябва.Премерих го и наистина вътрешната част се оказа много по широка.Проверих вътрешния маншон от към страната на пасажера и се оказа че е същият като този който съм купил???Доколкото схващам английски купеният е се поставял на трипода или (карето).Направо съм в шах,колко маншона съществуват за това вътрешно каре?Пускам снимките на маншоните та дано някой ми каже кой е правилният.Първата е на маншона който имам и не става по думите на майстора(снимка от вътрешната страна има на предната страница на темата),на втората е пак някакъв вид вътрешен,на третата май е вънкашен но тук с тези обратни волани нищо не е сигурно.
    Поръчвам ги от тук:http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/156_Cv_Boot.shtml

    ---
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 46307840-1451-1-120.jpg   46307475-508-1-120.jpg   46307733-509-1-800.jpg   IMG_0367.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  7. #37
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by AttilaSL View Post
    Така,днес ходих да сменям маншона,но майсторът категорично каза че не е този който ми трябва.Премерих го и наистина вътрешната част се оказа много по широка.Проверих вътрешния маншон от към страната на пасажера и се оказа че е същият като този който съм купил???Доколкото схващам английски купеният е се поставял на трипода или (карето).Направо съм в шах,колко маншона съществуват за това вътрешно каре?Пускам снимките на маншоните та дано някой ми каже кой е правилният.Първата е на маншона който имам и не става по думите на майстора(снимка от вътрешната страна има на предната страница на темата),на втората е пак някакъв вид вътрешен,на третата май е вънкашен но тук с тези обратни волани нищо не е сигурно.
    Поръчвам ги от тук:http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/156_Cv_Boot.shtml

    ---
    Затова се мери карето и полуоската с шублер В описанието на маншона си пише колко мм е малкия, големия диаметър и дължината. Отделно от това тия маншони са страшно скъпи май ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #38
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Скъпи са да,но за колата предпочитам да купувам само от доказани дилъри или представителства а не от Ebay да речем.
    Някаква идея дали този на снимка 2 ще стане?

    Намерих още един който го дават за моделите 99-00г,но е точно като моя,само тази капачка не схванах къде се слага:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails $T2eC16J,!)QE9s3HEEZrBRvq3smWZ!~~60_12.JPG  
    Last edited by AttilaSL; 17-12-2013 at 22:10.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  9. #39
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега от снимка 2 маншона ще се разкъса за отрицателно време - много е къс(поне при мен се скъсаха и двата),
    а този от последния ти пост така като го гледам е май за шестак но може и да греша,
    утре ще гледам да ти снимам маншоните с които съм в момента.
    Но както е отбелязал колегата,измери си малкия и големия диаметър на маншона от снимката която си направил.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •