Results 1 to 13 of 13

Thread: 1.9JTD проблем...

  1. #1
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default 1.9JTD проблем...

    Здравейте!
    Онзи ден имах следния проблем.Както си се возех и изведнъж колата започна много трудно да върви до 2хиляди оборота(дори и с пълна газ).Все едно няма душа и много лесно я огасвах като тръгна на първа скорост.След 2хиляди оборота колата все едно се отпушва и си върви както винаги.Обороти на свободна си държи нормални,форсирането на място е пак така,до 2хиляди оборота много трудно ги вдига,а след тях си се оправя(на място като я форсирам усещам, че двигателя леко се тресе до 2хиляди оборота).В движение забелязах,че при ниските обороти когато е проблема отзад пуши,но беше тъмно и нямаше как да видя какъв цвят е пушека.
    След известно каране на по-високи обороти проблема изчезна и така до днес когато пак се появи след като почти цял ден се возех без проблем.Още след първият път когато направи този номер отидох в сервиза където по принцип си ходя и ми направиха диагностика.Имаше грешка за налягане на турбото.Също така и дебитомера май ми е заминал.Казаха ми,че проблема ще да е от заминала турбина или дюзи.Та искам да попитам какво смятате вие?Дали пичовете са прави или да сменям сервиза?Понеже когато отидох след първия път колата се беше оправила и само надуваха някакви маркучета на турбината и казаха,че геометрията работи или нещо такова(не съм наясно никак с тези работи).

    П.П Ден преди тези проблеми имах пътуване на далечко и не се съобразих с резервоара та трябваше да сипя от бензиностанция Петрол.След като сипах от там колата пушеше почти през цялото време.Веднага след като пристигнах в София налях повече от половината Резервоар от ОМВ и колата спря да пуши(не знам дали е от значение това,но просто ми направи впечатление).
    Last edited by daksy; 02-12-2013 at 23:23.
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  2. #2

    Default

    Смени сервиза, че ще се вкараш във филма тея дюзи и турбини.
    ex Алфа 147 1.9 JTD 8V 115CV "+" 140CV


  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by daksy View Post
    Здравейте!
    Онзи ден имах следния проблем.Както си се возех и изведнъж колата започна много трудно да върви до 2хиляди оборота(дори и с пълна газ).Все едно няма душа и много лесно я огасвах като тръгна на първа скорост.След 2хиляди оборота колата все едно се отпушва и си върви както винаги.Обороти на свободна си държи нормални,форсирането на място е пак така,до 2хиляди оборота много трудно ги вдига,а след тях си се оправя(на място като я форсирам усещам, че двигателя леко се тресе до 2хиляди оборота).В движение забелязах,че при ниските обороти когато е проблема отзад пуши,но беше тъмно и нямаше как да видя какъв цвят е пушека.
    След известно каране на по-високи обороти проблема изчезна и така до днес когато пак се появи след като почти цял ден се возех без проблем.Още след първият път когато направи този номер отидох в сервиза където по принцип си ходя и ми направиха диагностика.Имаше грешка за налягане на турбото.Също така и дебитомера май ми е заминал.Казаха ми,че проблема ще да е от заминала турбина или дюзи.Та искам да попитам какво смятате вие?Дали пичовете са прави или да сменям сервиза?Понеже когато отидох след първия път колата се беше оправила и само надуваха някакви маркучета на турбината и казаха,че геометрията работи или нещо такова(не съм наясно никак с тези работи).

    П.П Ден преди тези проблеми имах пътуване на далечко и не се съобразих с резервоара та трябваше да сипя от бензиностанция Петрол.След като сипах от там колата пушеше почти през цялото време.Веднага след като пристигнах в София налях повече от половината Резервоар от ОМВ и колата спря да пуши(не знам дали е от значение това,но просто ми направи впечатление).
    Тук виж ...http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=82351
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колега огледай да не се е спукал някой маркуч на турбото,а ако ти е заминало турбото и след 2к няма да мръдне ,тя точно тогава влиза в разцвета на силите си.Иначе една диагностика няма да и е излишна преди да правиш каквото и да било за много пари!
    Успех,и да идеш в клубен сервиз да ти решат проблема бързо а не да ти пълнят гладата с турбини и дюзи за хиляди левове!

    Last edited by Zafo_84; 03-12-2013 at 07:53. Reason: едит
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    София младост 4
    Posts
    89

    Default

    Колега, много внимавай със сервизите..... На мен заради жичкаджийски проблем ми правиха главата... ( това го останових след като проблема с загряването до 130 градуса остана и след ремонта).... Та внимавай, аз си изпатих щот съм доверчив, викам хората са майстори сервиз имат правят скъпи коли ( това го видях с очите си) ама мен просто си ме преебаха

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София; Southampton
    Posts
    73

    Default

    Прав е колегата не се в филми, че са едни майстори, а не механици под път и над път
    Last edited by automaniac; 07-12-2013 at 04:27.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v 140hp '04 The new Mistress
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8v 105hp '98 еx

  7. #7
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    Лоша работа...не я бях карал от последния път и днес реших да я разкарам малко,но след запалването работи точно 10секунди и угасна Сега вече не иска и да запали...Даже вчера бях писал на Бобо да ида до София и да посетя екстремистите,но това вече отпадна като вариант.
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by daksy View Post
    Лоша работа...не я бях карал от последния път и днес реших да я разкарам малко,но след запалването работи точно 10секунди и угасна Сега вече не иска и да запали...Даже вчера бях писал на Бобо да ида до София и да посетя екстремистите,но това вече отпадна като вариант.
    Колега, ако си прочел темата която линкна thecleaner ще видиш, че подобен проблем вече е разискван. Ако предположим, че е от горивото, може да се разминеш само със смяна на горивен филтър или чистене на дюзи. Другите варианти май не са за предпочитане

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Имах същия проблем на 1.9JTD Mjet 16v .. и на мен ми казаха първо дюзи после турбина след това ми казаха дебитомер накрая се оказа Задръстен ЕГР... 3 болта развих изкарах го почистих го и колата стана като нова само след това й изчистих грешката от компа но може и да си провериш буксите на дюзите на един наш колега от форума му се беше разхлабила буксата на 2ра дюза и имаше подобни симптоми понеже колата влизаше в сервизен режим
    Last edited by vernibgs; 05-12-2013 at 18:39.

  10. #10
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    Да довърша темата и да споделя какъв беше проблема...
    Няма да навлизам в подробности,но основно беше това:
    1.Нафтата в резервоара беше под всякаква критика.
    2.Задръстен горивен филтър и 2 дюзи в ужасно състояние.
    Весели празници на всички
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  11. #11
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Колега сподели къде точно си сипал на Петрол, защото аз сипвам само от там и съм много доволен от горивото. Кажи къде си сипал, защото те имат франчайзингови бензиностанции и по селата и там правят страшни мизерии.
    156 Sportwagon 02'

  12. #12

    Default

    Много съм силен в мятането на боб, ще ставам маг
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by van_dal View Post
    Колега сподели къде точно си сипал на Петрол, защото аз сипвам само от там и съм много доволен от горивото. Кажи къде си сипал, защото те имат франчайзингови бензиностанции и по селата и там правят страшни мизерии.
    От Етрополе.

    Чистаче,давай в някоя телевизия с твоите способности
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •