Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем или..!?

  1. #1

    Default Проблем или..!?

    Здравейте колеги имам нужда от помощ или съвет или някаква препоръка...Та през Май тази година се реших да сменя вариатора на моята АР 146 1.4 ТС и понеже се отнесох много сериозно към така важния за този мотор вариатор(който тракаше доста) дори го поръчах от Италия(понеже имам роднина там) точно какъвто го дават по каталог за колата оригинален и т.н. И след като ми го пратиха го занесох на моя майстор и освен него сменихме и маслото той ми каза, че по принцип се сменя и ремък, но понеже бе сменян скоро решихме да го оставим. И така след този ремонт спря тракането, колата стана малко по пъргава в ниските обороти и изглеждаше всичко нормално. Първите 2 седмици си проверявах редовно маслото и всичко беше ОК. И продължих да си карам без да му обръщам внимание считайки, че колата е супер(голяма грешка от моя страна),а след около месец и нещо си закупих 156 и спрях да карам ТС-а. Но решихме да я поразходим до морето и решихме да проверим маслото и гледаме щеката суха даже не е оцапана купихме масло и доляхме почти 2 литра.... странното беше че докато се караше редовно колата не съм усетил да няма мощност или нещо подобно освен това че на моменти при рязко даване на газ на ниски обороти съвсем леко пропушваше но не го правеше редовно... и въпреки това колата замина до морето и по пътя много пушене, не върви тормоз по баира и спиране край Шумен и проверка на маслото отново него го няма и отново доливане на около 2 литра....Прибрахме колата в Русе и при майстора след негов обстоен оглед каза сегменти и маслообирачи за смяна и освен тях сменихме и биелни лагери и след това отново на моменти пушене (синьо), а на моменти при палене студена облак от пушек иначе колата започна да се отпуска като вървене, но за изминати около 350км след ремонта около 250-300милилитра масло го няма. Занесох я пак на майстора той я запали и я изфорсира и започна да пуши само черно... той вика може сместа да е по-богата и му я оставих отново за оглед и после ми каза, че е възможно да е останало нещо по трасето за това че е пушила преди и на моменти да пропушва и каза трябва да се направят повече километри, за да се продуха всичко. И все пак проблема донякъде остава - като пуши толкова рядко къде го гори това масло? Възможно ли е нещо още при смяната на вариатора да се отрази така на маслото или ако не е от него(защото явно малко след неговата смяна стана проблема) то от какво друго може да е ? Пропуснах да отбележа, че в тоя калъбалък от ремонти си смених и сондата.

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Маслен сепаратор ... гумички на клапани... Коя година е колата ?

  3. #3

    Default

    Колата е 97', закачана е на диагностика преди и след ремонта няма грешки, компресията също е замерена. Това, което ме притеснява е, че пуши само на моменти най-често при рязко подаване на газ в ниски обороти, малко като дизел пропушва и тогава набира и понеже не пуши постоянно, а маслото някъде го изгаря, защото малко по-малко изчезва нз как може да се установи проблема. И още нещо странно при палене(студена) около половин минута кашля на 500 оборота на място и като дам газ нищо не се случва и после се стабилизира.

  4. #4
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Аз гласувам за маслен сепаратор
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  5. #5

    Default

    А може ли да се провери дали този сепаратор е за смяна по някакъв начин и колко г/д му е цената?

  6. #6
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Колега, потърси във форума, има много теми за сепаратора.
    Не се сменя, а се чисти.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%E2%E0%ED%E5
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #7

    Default

    Благодаря, колега ще се опитам да го изчистя, надявам се да има ефект, че започвам да губя надежда..

  8. #8

    Default

    аз имам абослютно същият проблем. 1 към 1. Чистих сепаратора , сменях свещи , сонда , масла различни пробвах и пак на извънградско много пуши и много харчи масло. Вече съм 100% сигурен къде е проблема , но ми трябва време и пари за да го оправя. Клапаните! До колкото знам не са безбожно скъпи и смяната им.
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  9. #9

    Default

    Ами то май само клапаните не съм сменял :Д,но моята не пуши постоянно,но маслото си го изгаря бавно,но славно, свещите също не съм бутал, но не виждам логика да е от тях надявах със смяната на сегментите да се реши проблема, но уви....днес ще се занимавам със сепаратора, а предполагам че и за труд няма да са малко пари за клапаните(а то пък да се окаже после, че не е от тях :Д)

  10. #10

    Default

    Колега сегментите са последни. А колкото до клпаните , сменят се гумичките само. Внимавай с този сепаратор , ако го отваряш да не счупиш щипките. Лично мой съвет е да го промиваш само. Успех!
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Пропушването може да се дължи на доста неща. При твоя мотор правилно те насочиха към сепаратора. Не видях някой да спомене за кофти масло. За пример, сега аз съм с Аджип, който е точно по каталог, но го гори. Явно е кръщаван. Преди бях с едно скромно 15-50 на Приста и се държа чудесно 15 000 км.
    Забелязвам, че спомена са свещите, а те са един от факторите мотора да "гори" масло. Писал съм много пъти по въпроса.
    Поизносен мотор със свещи с голям луфт- маслото отива в ауспуха.
    Препоръчвам ти не да ги сменяваш, а нещо много по-просто. просто ги свали и им регулирай разстоянието между електродите!
    Ще видиш, че ще постигнеш удивителни резултати!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Колега, смени ли маслото след като измина 500 км. от смяната на сегментите. Ако не си, да знаеш, че е от това(от личен опит ти го пиша)
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •