Page 9 of 16 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 231

Thread: Писта Серес 4-6.04.2014 - Alfisti Greece (alfisti.gr) 2014

  1. #121
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Последно за Хотелите? кой как се оправи? нали така? или съм пропуснал нещо...

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  2. #122
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Да за хотелите, кой къде намери.

    Аз да кажа, че имам 2 резервации (тотал 80 еуро за двойна стая две нощувки). едната в александър, другата в сирис. До колкото разбрах, Тони(dellltata) иска едната двойна. Само ако може да ми пише, че е сигурен, иначе трябва да я откажа до края на другата седмица
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #123

    Default

    Аз и Милен също ще сме в Александър....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #124
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    АЗ ИЦИ и VAN СЪщо

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  5. #125
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Със или без зелени карти ще пътувате? На мен моите застрахователи и двамата ми обясняват, че нямам нужда.

  6. #126

    Default

    Без....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #127
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аз доколкото разбрах за страните от ЕС не е нужна въпросната карта. Била нужна само при ПТП , само за да удостовериш еден вид, че МПС-то ти има задължителна застраховка.

    Аз лично няма да си вадя зелена карта, за 45 км. до пистата. И без това в гърция ще лазя по ограниченията, че гръцките куки са безмилостни.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #128
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Фактически зелената карта е превод на застраховката на английски,иначе застраховките ни важат е ЕС,демек не трябва,обаче ако стане нещо ще трябва да се оправяш сам с куките за превода на застраховката.Аз мислех за вариант да се преведе като документ /и без тва жената работи в Арте док-фирма за преводи и легализация/,но май се отказах.При мен става въпрос за пътуване другия месец,иначе на Серес сме с Кросича на Гъзи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #129
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Единия от моите застраховетели на бързо ми обясни по телефона, че само номера на полицата им е достатъчен и на Гърци и на всички други в ЕС. Аз го питах точно за това, че е написана на Български. Просто наскоро влязла тази промяна за валидността на българската гражданска без зелена карта и затова щяла да бъде по-висока цената на гражданската, но пък нямало да има нужда от зелена карта. Пък и не мисля да им давам поводи да ме спират.

  10. #130
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Единия от моите застраховетели на бързо ми обясни по телефона, че само номера на полицата им е достатъчен и на Гърци и на всички други в ЕС. Аз го питах точно за това, че е написана на Български. Просто наскоро влязла тази промяна за валидността на българската гражданска без зелена карта и затова щяла да бъде по-висока цената на гражданската, но пък нямало да има нужда от зелена карта. Пък и не мисля да им давам поводи да ме спират.
    Тва е ясно,ама недай си боже да стане някоя беля,това имах предвид.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #131

    Default

    Зелена карта не е необходима за страните членки на ЕС, но ако при сключването на застраховката ГО е дадена отстъпка за територия на валидност Р. България и тази отстъпка не е възстановена при напускането на страната, то при евентуално произшествие Застрахователя може да предяви регресна претенция към Застрахования за нанесените от него вреди.

    Има значение кога и при какви условия е сключвана застраховката. Защото в последната половин година се направиха доста промени. Така, че най добре е всеки да си направи консултация със Застрахователната компания към, която има сключена застраховка ГО.

    Четете поясненията с ситния шрифт
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  12. #132
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    тъкмо проверих на Лев инс полицата и е написано точно това отдолу за територията на страната и отстъпката.
    Извадих зелена карта за 145-та само за 3 месечният период и само за Гърция на символичната сума от 1 лев и 63 ст

  13. #133
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    БРАВО ИЦИ,

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  14. #134
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    БРАВО ИЦИ,
    ами хубаво е, че колегата VAN посочи малкият шрифт
    Звъннах 2 телефона и готово. Иначе предлагат за цяла година зелена карта срещу 50лв, която важи за целият Европейски съюз, но няма нужда

  15. #135
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    90% сме готови за Серес. Минах реглаж, окачването беше освежено/подновено изцяло. Само спирачките ми създават леки притеснения, защото нещо не спират така както ми се иска плюс това, че педала е доста твърд при натискане. Май ми трябва ново серво?!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails re.jpg  
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 9 of 16 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •