Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 178

Thread: Мнения за 166 ца

  1. #76

    Default

    Quote Originally Posted by zende View Post
    Като гледам мненията ви стигам до извода че бих си купил и дизел и бензин въпроса е да попадна на здрава и подържана кола за да нямам ядове Гледам обаче че малко се говори за 2.5 бензин??
    Ама дали ша попаднеш
    Нали ти казах...2.5 V6 15 градцко.....ама ша варви като хала ...
    Last edited by CHEFO666; 10-12-2013 at 22:12.

  2. #77
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by zende View Post
    Като гледам мненията ви стигам до извода че бих си купил и дизел и бензин въпроса е да попадна на здрава и подържана кола за да нямам ядове Гледам обаче че малко се говори за 2.5 бензин??
    Каквото и да вземеш няма да сбъркаш, стига да е стопанисван с грижа автомобил в добро състояние.

    Не обръщай внимание на споровете. Те по никакъв начин не трябва да ти служат за ориентир. Всеки хвали своето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #78
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Каквото и да вземеш няма да сбъркаш, стига да е стопанисван с грижа автомобил в добро състояние.

    Не обръщай внимание на споровете. Те по никакъв начин не трябва да ти служат за ориентир. Всеки хвали своето.
    Да така е въпроса сега е да внимавам при избора а като гледам не се продават много 166 ци в мобилето.Може би ще почакам докато не изпадне нещо добро.А някой има ли представа как седи въпроса с данъците след промените??

  4. #79

    Default

    Напиши в гугъл- данъчен калкулатор.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #80
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Ако бяха други времена, с ниски данъци и евтин бензин, с кеф бих си взел 166 V6. В моята община обаче данък над 150 кс и 5-14г си е сериозна цифра. За разхода е ясно вече, всеки може да си сметне. Както споменах обаче, за ГИ трябва да имаш съвестен майстор под ръка. В по-малките градове обаче е трудно да се намира такъв. За София е нормално да не се притеснявате. Не е редно една кола като я водихме на трима майстори газаджии и да казват три напълно различни мнения, а проблема да остава.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  6. #81
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Aз, като собственик на 166 от няма и месец, мога да кажа, че автомобила си е страхотен.
    Най-много ме изненада това, че управлението е кажи-речи толкова точно и остро, колкото и това на GTV-то, с тази разлика, че на 166-цата определено ѝ се усещат габаритите и теглото.
    Що се отнася до разхода, за момента съм доста учуден - за някъде малко под 300км. софийско, борда показва 15.4/100км. и като гледам стрелката на бензиномера, май наистина си е толкова някъде разхода.
    Пълно-пълно още не съм засичал, защото карам малко и ако не излизам от София не пълня резервоара догоре никога.
    Но като цяло, за момента 166-цата харчи градско около 2 литра на 100км. повече от GTV-то, което за мен си е изненада донякъде.
    Вярно, със 166-цата карам доста по-спокойно, което също ми е странно, предвид колко е по-динамична от TS-а, но някакси именно заради това не ми идва отвътре да я натискам - карам си кротко.

    Относно спора кое е по-добро, дизел или бензин, ще кажа само, че си е до лични предпочитания. Аз дизел не бих си взел, защото за мен единственото му предимство е разхода на гориво. Което предимство може да се елиминира, ако на бензинова кола се сложи ГИ.
    Вярно, става по-сложно, може да има проблеми, но ниския разход изисква жертви. При бензин с ГИ - потенциали проблеми с ГИ-то, при дизела - разни скъпи консумативи, като маховици, помпи, дюзи, че и турбо, ако вземе та се гътне...

    В крайна сметка, всеки сам си решава, но за да налея малко масло в огъня - за вървеж, 3.0 V6 си е по-напред от дизеляците, освен ако последните не са модифицирани на цена колкото няколко 3.0 166-ци.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  7. #82

    Default

    Абсолютно точно! Иначе колкото и да нагласяте калкулациите по поддръжката на 10+ годишни коли , на никого няма да излезе сметката. Остава само шоуто в теми като тази

  8. #83
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Aз, като собственик на 166 от няма и месец, мога да кажа, че автомобила си е страхотен.
    Най-много ме изненада това, че управлението е кажи-речи толкова точно и остро, колкото и това на GTV-то, с тази разлика, че на 166-цата определено ѝ се усещат габаритите и теглото.
    Що се отнася до разхода, за момента съм доста учуден - за някъде малко под 300км. софийско, борда показва 15.4/100км. и като гледам стрелката на бензиномера, май наистина си е толкова някъде разхода.
    Пълно-пълно още не съм засичал, защото карам малко и ако не излизам от София не пълня резервоара догоре никога.
    Но като цяло, за момента 166-цата харчи градско около 2 литра на 100км. повече от GTV-то, което за мен си е изненада донякъде.
    Вярно, със 166-цата карам доста по-спокойно, което също ми е странно, предвид колко е по-динамична от TS-а, но някакси именно заради това не ми идва отвътре да я натискам - карам си кротко.

    Относно спора кое е по-добро, дизел или бензин, ще кажа само, че си е до лични предпочитания. Аз дизел не бих си взел, защото за мен единственото му предимство е разхода на гориво. Което предимство може да се елиминира, ако на бензинова кола се сложи ГИ.
    Вярно, става по-сложно, може да има проблеми, но ниския разход изисква жертви. При бензин с ГИ - потенциали проблеми с ГИ-то, при дизела - разни скъпи консумативи, като маховици, помпи, дюзи, че и турбо, ако вземе та се гътне...

    В крайна сметка, всеки сам си решава, но за да налея малко масло в огъня - за вървеж, 3.0 V6 си е по-напред от дизеляците, освен ако последните не са модифицирани на цена колкото няколко 3.0 166-ци.
    Няма как да сравняваш разхода на 3.0 с TS. Моят TS на газ не надхвърля 14 градско.

    А за 166-ците има едно грубо правило:

    3.0 на газ и TS на бензин са еднакви като разход на пари.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #84
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Близо 6 години карам 2.0TS, 155к.с. из София и разхода си е толкова - в зависимост от сезона и натоварването, варира от 13/100км. до 15/100км. Това само и единствено със 100 октанов бензин.
    3.0 V6 да харчи и 22/100км. газ (Боби е писал за такъв разход), това пак е по-малко в пари от 14/100км. бензин, еле пък 100-октанов.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  10. #85
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    13 - 15 бензин за TS ми се вижда много. Но то и градското е много относително и не е добър ориентир.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #86
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Каталожният разход е 13.3л./100км., поне за GTV-то. И си е толкова.
    Със спокойно каране и без задръствания през лятото, може да падне между 12 и 13, правил съм го. По-надолу вече ми се струва невъзможно.
    Затова и по-горе писах, че съм учуден от разхода на 166-цата, която има каталожен градски разход от 18.3л./100км., пък аз в момента съм между 15 и 16 с важното уточнение, че това е по борд.
    Но не съм първия случай, имаме тук и други колеги, единият с 3.2 166, който споделя пак за такъв градски разход при спокойно каране.

    Не искам да споря, само казвам какво аз наблюдавам при моите автомобили.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  12. #87
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Ами ... явно караш по спокойни маршрути.
    При мен разходът в града е от 8 до 10 според зависи, като моето 8 е твоето 15. Не е като да няма почти двойна разлика.
    Говоря за реален разход, не по компютър.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #88
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Не са съвсем спокойни - Дружба 2 до Кукуш, по Цветан Лазаров, Искърско шосе, Шипченски проход, Румънското посолство, Ситняково, Д. Николаев, Сточна гара, Сливница.
    Като понякога минавам през Слатина и Подуене или пък по Цариградско, Ректората, Левски и пак Сточна гара и Сливница.
    А за двойната разлика е така, но и разликата в конете под десния крак не е за пренебрегване.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #89
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Та, да се върнем пак към първоначалната идея с разхода за поддръжка на един ЖТД мотор. Някой ще сподели ли разходите си в цифри?

    Така и така съсипахме поредната тема поне да разнищим спора.
    Last edited by Boby; 11-12-2013 at 13:18.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #90

    Default

    За скромните 50 000 км. не съм правил нищо по мотора.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 6 of 12 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •