Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 178

Thread: Мнения за 166 ца

  1. #1
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default Мнения за 166 ца

    Здравейте от известно време си мисля дали да не сменя 145 цата с 166ца Дойде ми време за по голяма кола а 166 цата ми харесва визуално като незнам нищо повече за нея нейните плюсове и минуси затова ако ми дадете малко инфо.какво да гледам като купувам и какви са минусите и плюсовете на колата?Както и да ми предложите ако знаете някоя добра и запазена такава

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by zende View Post
    Здравейте от известно време си мисля дали да не сменя 145 цата с 166ца Дойде ми време за по голяма кола а 166 цата ми харесва визуално като незнам нищо повече за нея нейните плюсове и минуси затова ако ми дадете малко инфо.какво да гледам като купувам и какви са минусите и плюсовете на колата?Както и да ми предложите ако знаете някоя добра и запазена такава
    Минуси няма ...поне за мен.Кола която има всичко,и перфекно изглеждаща.Минусите се създават от хора които в последствие си копуват такава кола,и тя се окаже че не е била подържана от предния собствени....и ти почват болките......и си викаш е бахти бараката....Не,не е барака....глупак е ония който е докарал до тва положение.
    Продават се мн 166...цените са им от 1500лв до 8000лв,поне тия в БГ които се продават.Дали ще си купиш такава от 1500лв или по скъпа зависи от теб....Ако искаш да не намразиш тая кола...тря да дадеш пари.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Минуси няма ...поне за мен.Кола която има всичко,и перфекно изглеждаща.Минусите се създават от хора които в последствие си копуват такава кола,и тя се окаже че не е била подържана от предния собствени....и ти почват болките......и си викаш е бахти бараката....Не,не е барака....глупак е ония който е докарал до тва положение.
    Продават се мн 166...цените са им от 1500лв до 8000лв,поне тия в БГ които се продават.Дали ще си купиш такава от 1500лв или по скъпа зависи от теб....Ако искаш да не намразиш тая кола...тря да дадеш пари.
    Напълно педкрепям колегата,само да допълня нещо,трябва добре да си направиш сметката че частите на 145 като цена нямат нищо общо с тези 166-та.Друго за което трябва да си ориентиран дали искаш бензин,ако е ДА дали 2.0ТС или V6 2.5 или 3.0,или ше се ориентираш към дизела.Като харесаш нещо ще помагаме,на всяка цена преди покупка закачане на комп от човек които е на ТИ с 166-те.
    Иначе аз също мисля че е много добра кола за парите си и за годините на които е.

  4. #4
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Минуси няма ...поне за мен.Кола която има всичко,и перфекно изглеждаща.Минусите се създават от хора които в последствие си копуват такава кола,и тя се окаже че не е била подържана от предния собствени....и ти почват болките......и си викаш е бахти бараката....Не,не е барака....глупак е ония който е докарал до тва положение.
    Продават се мн 166...цените са им от 1500лв до 8000лв,поне тия в БГ които се продават.Дали ще си купиш такава от 1500лв или по скъпа зависи от теб....Ако искаш да не намразиш тая кола...тря да дадеш пари.
    Прав си това се отнася за всяка кола само с разхода незнам как ще е поне на бензиновите?? иначе си мисля за цна от пориадака на около 3-4000 лв.незнам дали ще намеря нещо читаво

    ---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Напълно педкрепям колегата,само да допълня нещо,трябва добре да си направиш сметката че частите на 145 като цена нямат нищо общо с тези 166-та.Друго за което трябва да си ориентиран дали искаш бензин,ако е ДА дали 2.0ТС или V6 2.5 или 3.0,или ше се ориентираш към дизела.Като харесаш нещо ще помагаме,на всяка цена преди покупка закачане на комп от човек които е на ТИ с 166-те.
    Иначе аз също мисля че е много добра кола за парите си и за годините на които е.
    Мисля си за бензинова кола най вероятно за ТС защото другите мотори ще е много висок данъка,а за дизел незнам защото досега не съм имал дизелова кола и са ми много далечни

  5. #5

    Default

    Аз за бензинките не съм мн наясно.Моята е дизелака,и за нея мога да говоря.Срещнах случайно един пич със 2.0 или 2.5 беше бензинка .... не си спомням,но всъщност май беше 2.5,шестака си го спомням .Та той ми сподели че в града не може да е бутне под 15 .. и се принудил да и сложи г.и.Дизелака 2.4то в града,поне при мен е така,над 10 не отива.Извън градцко е супер икономична,е баси кефа.Факт ...днес 300км минах с по малко от 20лт нафта при скорост по магистралата 140....по баири,по на надолнища..140км/ч .. мн яко.

  6. #6
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Аз за бензинките не съм мн наясно.Моята е дизелака,и за нея мога да говоря.Срещнах случайно един пич със 2.0 или 2.5 беше бензинка .... не си спомням,но всъщност май беше 2.5,шестака си го спомням .Та той ми сподели че в града не може да е бутне под 15 .. и се принудил да и сложи г.и.Дизелака 2.4то в града,поне при мен е така,над 10 не отива.Извън градцко е супер икономична,е баси кефа.Факт ...днес 300км минах с по малко от 20лт нафта при скорост по магистралата 140....по баири,по на надолнища..140км/ч .. мн яко.
    Добре звучи даже много добър разход

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    ...трябва добре да си направиш сметката че частите на 145 като цена нямат нищо общо с тези 166-та...
    Обезателно свикни първо с тая мисъл, а после си отваряй очите на четиринайсет преди да купиш, щото после много боли

  8. #8
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Ако ще купуваш 166 задължително дизеларка мотора е чук а цялата електроника е бошова.Малко цени - ангренажа с помпата е 250 лв биалетка 54 лв комплект пистов ремък 350 лв прагове 400 лв без смяната преден долен носач 320 лв преден горен носач 200 лв задни носачи 270 лв маховик 1200 лв съединетел на евтития 420 лв дискове предни 180 лв дискове задни 100 лв надкладки предни 150 лв задни 100 лв амортиссьори към 500 лв и така нататък. Та си направи добре сметката.
    Last edited by Росен Желев; 09-12-2013 at 08:06.
    Алфа 166 2.4 JTD

  9. #9

    Default

    Преди да купя моята 166 напълно умишлено не четох нищо, нито пък питах за мнения, нито се интересувах колко струват частите. Исках точно такава кола и си я купих. Двигателя също беше без значение просто това което харесах се оказа дизел, първия ми дизел
    Last edited by lordliness; 09-12-2013 at 11:48.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    След толкова съвети за дизел, човекът може да остане с впечатлението, че това е единственият вариант.
    TS моторът също е добра партия. Газифициран дава разход около 14 градско и 10 извънградско.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Преди да купя моята 166 напълно умишлено не четох нищо, нито пък питах за мнения, нито се интересувах колко струват частите. Исках точни такава кола и си я купих. Двигателя също беше без значение просто това което харесах се оказа дизел, първия ми дизел
    Аз така направих, когато си купувах първата 155-ца Много години живях с усещането, че плащам идиотски скъпи части за колата, която страшно харесвам. И това продължи, докато взех 166 Оттогава смятам, че 155 се поддържа направо без пари... Та със 145/6 е същото

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    След толкова съвети за дизел, човекът може да остане с впечатлението, че това е единственият вариант.
    TS моторът също е добра партия. Газифициран дава разход около 14 градско и 10 извънградско.
    Газифицирана Алфа на бензин си е по добре.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Газифицирана Алфа на бензин си е по добре.
    Не бензино или нафто а газопроводи се строят! Човечеството най-после разбра къде е истината!
    Правителства падат заради газта! Иде нов световен ред!



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    [QUOTE=ecotronic;1277380]Не бензино или нафто а газопроводи се строят! Човечеството най-после разбра къде е истината!
    Правителства падат заради газта! Иде нов световен ред!

    Украйна като врътнат кранчето ще те видя ще минеш на бензин
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post

    Украйна като врътнат кранчето ще те видя ще минеш на бензин
    Аз карам на пропан бутан и Газпромското гориво не ме бърка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •