Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 178

Thread: Мнения за 166 ца

  1. #16
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    И аз бих съветвал колегата за дизеловия вариант. Предимствата са ясни, като недостатък мога да отбележа, че са доста нисички 166-ците и тоя ICS поне според мен е морално остарял.
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  2. #17
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Росен Желев View Post
    Ако ще купуваш 166 задължително дизеларка мотора е чук а цялата електроника е бошова.Малко цени - ангренажа с помпата е 250 лв биалетка 54 лв комплект пистов ремък 350 лв прагове 400 лв без смяната преден долен носач 320 лв преден горен носач 200 лв задни носачи 270 лв маховик 1200 лв съединетел на евтития 420 лв дискове предни 180 лв дискове задни 100 лв надкладки предни 150 лв задни 100 лв амортиссьори към 500 лв и така нататък. Та си направи добре сметката.
    Ти само оригинални части ли слагаш? Какви са тези цени?!?!?!? И 2/100 да харчи нафта поддръжката на този мотор за 50'000км просто избива рибата. Много по-евтин излиза за експлоатация и поддръжка един Т.С. с газова уредба. Смяната на ангренажа му е по-евтина, смяната на маслото и филтрите са му на по-голям интервал, цената на газта е два пъти по-ниска от на дизела, а разхода не е двойно по-голям от на дизела. Много по-приятно се кара от дизел в градски условия, тези които са след 2001г. са с много по-високо окачване и не е проблем за нашите пътища.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #18
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    Колеги, нека не го обръщаме във вечния спор - бензин срещу дизел Всеки си има мнение, лични предпочитания и собствен стил на каране. Аз призовавам колегата, преди да купи- да покара и двата варианта и да реши сам !
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Elektro View Post
    Колеги, нека не го обръщаме във вечния спор - бензин срещу дизел Всеки си има мнение, лични предпочитания и собствен стил на каране. Аз призовавам колегата, преди да купи- да покара и двата варианта и да реши сам !
    Не го обръщаме на нищо. Просто е редно да аргументираме твърденията си така, както Боби го направи.
    Това само ще помогне на колегата да направи правилния избор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    ...... поддръжката на този мотор за 50'000км просто избива рибата. .....
    Това абсолютно не е вярно!
    Не оспорвам плюсове и минуси на бензина и на дизела,ама дайте да не пишем глупости.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #21

    Default

    Смяна на ангренажа на дизел поне на 90 000 км, смяна на масло- 15 000 км. Разход 5- 7/ 100 и 10/100 няма голяма разлика в цената на горивото.
    Last edited by lordliness; 09-12-2013 at 18:52.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    "Много по-приятно се кара от дизел в градски условия "
    И това не е вярно според мен .. за разхода е много относително.. при интензивно каране разхода на нафта скача с 1 литър повече, а при газта не съм сигурен дали е така За поддръжката и аз не съм съгласен. Газовите уредби също се обслужват. Като цяло живота на тоя TС е на не повече от 200 000 км - 250 000 км. При ТС всеки един килограм и пътник тежи доста на колата, да не говорим за натоварена кола + включен климатроник. При нафтата не съм усетил голяма разлика.. Също 6 степенната кутия е голямо предимство.
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  8. #23
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Това абсолютно не е вярно!
    Не оспорвам плюсове и минуси на бензина и на дизела,ама дайте да не пишем глупости.
    Кое е глупост? Дайте да направим едно бързо сравнение на разходите по експлоатацията и поддръжката на едно ЖТД и на един Т.С. с газова уредба за 100'000км с актуални цени от магазина на резервни част и цена на гориво от колонката в момента. Ей така за обща информация. Приемаме, че правим обслужването, както пише в книжката. Навит?

    Не се заяждам. Просто ми е интересно дали наистина излиза по-добре човек да кара ЖДТ отколкото бензинова кола на газ.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #24
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by zende View Post
    Здравейте от известно време си мисля дали да не сменя 145 цата с 166ца Дойде ми време за по голяма кола а 166 цата ми харесва визуално като незнам нищо повече за нея нейните плюсове и минуси затова ако ми дадете малко инфо.какво да гледам като купувам и какви са минусите и плюсовете на колата?Както и да ми предложите ако знаете някоя добра и запазена такава
    Да си купиш 166 на повече от 10г ми се вижда тъпо, да е TS e още по-тъпо, а най-тъпо е да си вземеш TS преди 2000г. Т.е. моето мнение е или фейслифт или нищо. Ако не ти стигат паричките може и от последните със стария фейс 140-150 коня дизел това е моята препоръка, а най-добре друга по-нова кола.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Колегата доколкото разбрах се е насочил към ТС-ка,така че наистина да не изпадаме в спорове бензин или дизел.Аз каккто съм писал и в други теми имам и дизелова и бензинова(да не е ТС),но винаги в която и да се кача усмивката на лицето ми е факт и се кефя максимално.

  11. #26
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Elektro View Post
    "Много по-приятно се кара от дизел в градски условия "
    И това не е вярно според мен .. за разхода е много относително.. при интензивно каране разхода на нафта скача с 1 литър повече, а при газта не съм сигурен дали е така За поддръжката и аз не съм съгласен. Газовите уредби също се обслужват. Като цяло живота на тоя TС е на не повече от 200 000 км - 250 000 км. При ТС всеки един килограм и пътник тежи доста на колата, да не говорим за натоварена кола + включен климатроник. При нафтата не съм усетил голяма разлика.. Също 6 степенната кутия е голямо предимство.
    Няма смисъл за пореден път и в поредната тема да си чешаме езиците с общи приказки. Единствено фактите говорят. М/у другото Т.С. след 2001г. е с 6 скорости така, че едното предимство отпадна.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На питащия препоръчвам да отвори британския форум на АР и после да съобщи, колко дизелови 166-ци е видял там


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    A на бас че човека се отказа да си купува алфа

  14. #29
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    И тотално се отказа да пише във форума
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    На питащия препоръчвам да отвори британския форум на АР и после да съобщи, колко дизелови 166-ци е видял там
    А колко алфи на газ има там?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •