View Poll Results: Най-качествената нафта - къде ?

Voters
108. You may not vote on this poll
  • Еко

    21 19.44%
  • ОМВ

    17 15.74%
  • Лукойл

    29 26.85%
  • Шел

    15 13.89%
  • Други

    26 24.07%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Най-качествената нафта - къде ?

  1. #1
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default Най-качествената нафта - къде ?

    Знам че има подобни теми, но те обикновенно се разводняват към това колко е евтино или към това каква мизерия са горивата в България, а и тук по-конкретно обсъждаме масовото гориво - дизел. Заливам се с информация и легенди, че всичките горива са от Лукойл независимо от името на бензиностанцията; Лукойл са най-големите мизерници; Еко горивата се карат от Гърция; Еко задръства филтри и прецаква дюзи (даже се спомена форумен сервиз с 2 проблемни коли от Еко за последната седмица); ОМВ нафтата замръзва, Шел Впоуър е боклик и много други още ... Та питането ми е къде сипвате качествена нафта, без да коментираме кой колко стотинки и къде му е отстъпката !

    Благодаря предварително !
    ПП. Ако цъкате други може да споменете кои са те !
    Last edited by nastybg; 02-12-2013 at 11:34.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Знам че има подобни теми, но те обикновенно се разводняват към това колко е евтино или към това каква мизерия са горивата в България, а и тук по-конкретно обсъждаме масовото гориво - дизел. Заливам се с информация и легенди, че всичките горива са от Лукойл независимо от името на бензиностанцията; Лукойл са най-големите мизерници; Еко горивата се карат от Гърция; Еко задръства филтри и прецаква дюзи (даже се спомена форумен сервиз с 2 проблемни коли от Еко за последната седмица); ОМВ нафтата замръзва, Шел Впоуър е боклик и много други още ... Та питането ми е къде сипвате качествена нафта, без да коментираме кой колко стотинки и къде му е отстъпката !

    Благодаря предварително !
    ПП. Ако цъкате други може да споменете кои са те !
    Не ме интересува Лукойл дали са мизерници или не.
    Нафтата им става. Особено Екто дизела.
    Хвани на друга бензиностанция разликата между първото изключване на пистолета и след това още колко литра може да побере.
    Така ще си направиш извод коя нафта има по-малко понообразуване и съответно по-качествено гориво.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Петрол,Еко
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #4
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    Защо няма Петрол като отговор, пробвах всичките гореизброени, колата върви еднакво зле, даде ми разлика само с петролска нафта, НЕ правя реклама, нямам акции там, ако искате пробвайте. Колата работи по-тихо и по-стабилно, карам с по-ниски обороти без да тересе и т.н. съответно ми падна разхода с около 0,5-до литър но това го отдавам на типа на каране, който позволява тази нафта, а не в чудотворните и качества, просто ми позволява да карам по-икономично.
    156 Sportwagon 02'

  5. #5
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Default

    от доста време зареждам на Петрол мога да кажа ,че е добро горивото! но за най- добро не мога да твърдя! по скоро зависи как се поддържа автомобила и моментно състояние!
    АР 147 1.9 JTD

  6. #6
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Аз съм доволен от нафтата екто на Лукойл. Само такава сипвам. Една зима брах ядове с ОМВ и я избягвам

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  7. #7
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Ромпетрол за момента води личната ми класация. Не се пени, има хубава добавка, румънска е и най-важното - с един резервоар минавам средно 80-100км повече. На Петрол също не е лоша.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #8
    започва да се пристрастява gioganotti's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    82

    Default

    Ектото на Лукойл, при мен, води убедително пред Шел и ОМВ. Петрол съм пробвал преди много години, сега не знам как са, но тогава ставаха само за отопление. Румънските и гръцки горива не съм ги пробвал и не мога да кажа нищо.

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v (115hp) /04
    opel kadett E 1.3 karavan - ex

  9. #9
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Аз съм най-доволен по всички критерий от Шел В-пауър дизел. Последните 5 години си зареждам само от там.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  10. #10
    започва да се пристрастява chaveto86's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Дупница-София
    Posts
    88

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=76710

    Това са резултатите и мненията от началото на годината!

    п.п. Аз гледам само в ЕКО да зареждам по възможност.
    GT

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    50

    Default

    Сипвам само от Еко и съм доволен.

  12. #12
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Тъй като съм карал кола с по-чувствително ГНП и мога да кажа, че при зареждане от Лукойл и Петрол помпата се скъсваше да трака, при ОМВ и най-вече Еко, колата работеше по-добре.

    Горивата наистина идват от едно и също място. Разликата е в добавката, която се сипва след това.

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx View Post
    Тъй като съм карал кола с по-чувствително ГНП и мога да кажа, че при зареждане от Лукойл и Петрол помпата се скъсваше да трака, при ОМВ и най-вече Еко, колата работеше по-добре.

    Горивата наистина идват от едно и също място. Разликата е в добавката, която се сипва след това.
    А като казваш че помпата трака,знаеш ли защо се получава това ????? Получава се заради липсата на сяра,а това е стандарт Евро 5,няма как скоро всички нафти ще трябва да са такива,и хората ще трябва да се откажат от ТДИ-та дет мелят рапани като работят.

    Аз лично повече от 3 г. карам само с Лукойл,рядко и инцидентно Еко/но за мен те развалиха горивата си отдавна/,други вериги бензиностанции за мен не съществуват,може би ако се наложи спешно ще заредя на Ромпетрол.Имам желание да заредя нафта на Газпром,но няма в Сф.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А като казваш че помпата трака,знаеш ли защо се получава това ????? Получава се заради липсата на сяра,а това е стандарт Евро 5,няма как скоро всички нафти ще трябва да са такива,и хората ще трябва да се откажат от ТДИ-та дет мелят рапани като работят.

    Аз лично повече от 3 г. карам само с Лукойл,рядко и инцидентно Еко/но за мен те развалиха горивата си отдавна/,други вериги бензиностанции за мен не съществуват,може би ако се наложи спешно ще заредя на Ромпетрол.Имам желание да заредя нафта на Газпром,но няма в Сф.
    Много добре казано, поддържам това мнение. Покрива се с моето на 100 процента

  15. #15
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Това за сярата е ясно, въпроса е, че е тествано кое как работи. Лично аз обаче си оставам най-доволен от нафтата на Еко.

    Иначе не знам защо на Shell горивата въобще са в тази класация.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •