Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 91

Thread: Какво не е наред при 16v TS

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    TS-ът си е много добър мотор, но както и много други и той не е предназначен за идиотска експлоатация.

    Например C20XE е много по-кекав с невероятно капризна по отношение на прегряване глава.

    Екотекът пък е ненадминат маслояд.

    Изобщо не е зле да покарате и други мотори, за да оцените TS-а.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    TS-ът си е много добър мотор, но както и много други и той не е предназначен за идиотска експлоатация.

    Например C20XE е много по-кекав с невероятно капризна по отношение на прегряване глава.

    Екотекът пък е ненадминат маслояд.

    Изобщо не е зле да покарате и други мотори, за да оцените TS-а.
    Оставам с впечатление, че всеки втори във форума е правил основен ремонт, а не мисля че е така
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Оставам с впечатление, че всеки втори във форума е правил основен ремонт, а не мисля че е така
    Не знам, колко хора са правили основен ремонт, но знам за много такива, които само са си мислили, че правят ремонт. Купуват части втора употреба и от 3 мотора правят един. Слагат се стари бутала, лагери.....
    В най-добрия случай се сменат сегменти.

    И накрая се чудят защо гръмнал двигатела на 20 - тия км. след "основния ремонт".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не знам, колко хора са правили основен ремонт, но знам за много такива, които само са си мислили, че правят ремонт. Купуват части втора употреба и от 3 мотора правят един. Слагат се стари бутала, лагери.....
    В най-добрия случай се сменат сегменти.

    И накрая се чудят защо гръмнал двигатела на 20 - тия км. след "основния ремонт".
    И е твърде несериозно да се каже че може да изкара стотина хиляди километра, а има и друго, сигурно до ремонт стигат тези, които се хвалят как карат постоянно в червения сектор. Това за части по двигател втора употреба си е недопустимо.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Средно 80 К пробег е нормален след перфектно направен основен ремонт, поради ред обективни причини, които са налице, когато двигателят излиза от завода и не са, след преход към ремонтни размери.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Има ли някакво предимство при премахване, ако е възможно, на балансиращите валове?

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Има ли някакво предимство при премахване, ако е възможно, на балансиращите валове?
    Предимството е леко подобряване на динамичните качества на мотора. Недостатъка е в това, че става по-шумен. Според теорията пък наличието на повече шум означава повече вибрации, което води до по-бързото износване на определени детайли от мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Средно 80 К пробег е нормален след перфектно направен основен ремонт, поради ред обективни причини, които са налице, когато двигателят излиза от завода и не са, след преход към ремонтни размери.
    Това е било преди 30 години, сега мисля, че може да изкара повече
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #24
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Предимството е леко подобряване на динамичните качества на мотора. Недостатъка е в това, че става по-шумен. Според теорията пък наличието на повече шум означава повече вибрации, което води до по-бързото износване на определени детайли от мотора.
    А повишаване налягането на маслото ?

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това е било преди 30 години, сега мисля, че може да изкара повече
    Според мене трябва да изкара поне 200к при нормална експлоатация и поддръжка.

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не се сещам за връзка между работата на баланс системата и масленото налягане.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не се сещам за връзка между работата на баланс системата и масленото налягане.
    Гледал съм из Фиат форума за лампреди-то, че губя налягане на маслото от износени легла/лагери на баланс валовете, това ми беше въпроса.

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by pyle View Post
    Гледал съм из Фиат форума за лампреди-то, че губя налягане на маслото от износени легла/лагери на баланс валовете, това ми беше въпроса.
    Ако правилно съм разбрал въпроса ти, питаш следното:

    Когато работи баланс системата се износват леглата в които лагеруват баланс валовете и поради това пада масленото налягане........и като е така дали не е по-добре да се спре работата на системата за да се избегне това.

    Ако е така, то мсиля, че това износване е минимално и далеч преди масленото налягане да се понижи заради това, ще се понижи заради износването на лагерите на коляновия вал, разпределителните валове и самата помпа в хода на нормална експлоатация.

    Смятам също, че вибрациите биха довели до по-бързото износване на останалите сглобки.

    Накратко - детайлите от които зависи масленото налягане ще се износят по-бързо без отколкото с баланс валове.

    Все пак производителят си е направил сметката.

    Друг един ориентир е например сравнението между 1,8 и 2.0 мотори.
    Съществуват ли наблюдения за повече проблеми с масленото налягане при 2.0, сравнен с 1,8?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Съществуват ли наблюдения за повече проблеми с масленото налягане при 2.0, сравнен с 1,8?
    Да 1,8 изпортени мотори има 3 пъти по-малко. А дефакто е по-мощен мотор спрямо кубиците си. Като стана дума колко изкарват след основен ремонт моят е на 120 000 от основен. Гори малко масълце, най-вероятно пак има изпадали гумички на клапаните, ама ще чака ангренаж и после лепене ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29
    Старши алфист pyle's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    София, кв. Слатина
    Posts
    796

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Да 1,8 изпортени мотори има 3 пъти по-малко. А дефакто е по-мощен мотор спрямо кубиците си.
    Това е нещо, което очаквах да чуя, защото и аз имам подобни наблюдения. Това дължи ли се на факта, че е с по-къс ход или има някакви разлики в карантията?

  15. #30

    Default

    Колега Иванов,ако не можеш да си го позволиш е друга работа!Това е маслото!!!!

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •