Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблеми с ABS

  1. #1
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default Проблеми с ABS

    Колеги, от известно време насам колата ми смени два пъти преден десен ABS датчик и имам основателна причина да си мисля, че има нещо, което го довършва. Днеска с един приятел гледахме какво е положението и мисля, че там, където датчика застава близо до лагер-главината и си взаимодейства с магнитния пръстен, се насъбира мръсотия и с времето нещата се сговнясват. Някакви идеи как може да се излекува този проблем? Има ли друга причина, поради която това може да се случва толкова често (7-8 месеца период) само при предна дясна гума?

    Благодаря!

  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Нови датчици ли слагаш или втора употреба.Калта в никакъв случай не пречи на датчика,той е направен така че да работи при тези обстоятелства

    п.с.Огледай инсталацията след куплунга на датчика,там където влиза под подкалника и под него,там имат проблем понякога с протрити кабели
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Нови датчици ли слагаш или втора употреба.Калта в никакъв случай не пречи на датчика,той е направен така че да работи при тези обстоятелства

    п.с.Огледай инсталацията след куплунга на датчика,там където влиза под подкалника и под него,там имат проблем понякога с протрити кабели
    Нови слагам. Последно преди 7 месеца. Миналата седмица докато шофирах из родопските пътища ми светна ABS Unavailable съобщението и отново се оказа, че предният десен датчик е клекнал. Сега сложих нов и почистих магнитния пръстен. Ще покарам 3-4 дена и ще видя дали има нещо, което дере датчика и го чупи с времето. Тва за кабелите не го знаех, ще взема да видя откъде минава този кабел и какво може да му се случва на него...

  4. #4

    Default

    Като чета си мисля че просто не се поставя правилно кабела на АБСа. Може би в някой завой се разтяга доста и се къса вътрешно.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #5
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Колеги, ето малко новини по случая:

    след като след последната смяна на датчика той отново даде грешка, се реших да се поровя по-сериозно и се оказа, че проблемът идваше от лагер-главината. Всеки път датчиците ми бяха механично амортизирани откъм лагер-главината. Личеше си, че нещо, което се върти, ги протърква. Оказа се, че магнитният пръстен, вграден в лагера, е излязъл навън към датчика и бавно, но славно го унищожава. Сега смених лагера и се надявам, че повече проблеми няма да имам.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •