Page 10 of 22 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 323

Thread: Дойде зимата и ме накара да се замисля

  1. #136
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    В пост 38 съм качил три PDF-а с пълно описание и схеми на трите разновидности на подгреви при 156-ците разделени по години, в които са монтирани.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  2. #137
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    В пост 38 съм качил три PDF-а с пълно описание и схеми на трите разновидности на подгреви при 156-ците разделени по години, в които са монтирани.
    Кои са трите разновидности? Според мен в първите 2 pdf - а се описва една и съща система.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #138
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Кои са трите разновидности? Според мен в първите 2 pdf - а се описва една и съща система.
    Огледай внимателно таблата с предпазителите и някои други дреболии. Принципно схемите са идентични, но монтажните имат разлики. Става въпрос за подгряването на антифриза.
    При "калориферът" си е видно различна.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #139
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Огледай внимателно таблата с предпазителите и някои други дреболии. Принципно схемите са идентични, но монтажните имат разлики. Става въпрос за подгряването на антифриза.
    При "калориферът" си е видно различна.
    Това, което виждам са eднакви схеми, начертани по леко различен начин и очевидно има монтажни разлики.

    Спокойно може да се каже, че системите са 2.
    По-старата - тази с подгрев на антифриза и по-новата - тази с калорифера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #140
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=66485&page=2 Темата е разисквана и преди.
    Добре, къде се намират b38b и b38a, тези до горивния филтър ли са или да търся на друго място? Каквотрябва да се прави при самата диагностика, за да се подкара системата, моля някой, който е правил диагностоката на а156 да каже цъкнах тук и тук, ако не искате да споделяте безплатно ще си платя!
    Last edited by van_dal; 24-01-2014 at 22:41.
    156 Sportwagon 02'

  6. #141
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by van_dal View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=66485&page=2 Темата е разисквана и преди.
    Добре, къде се намират b38b и b38a, тези до горивния филтър ли са или да търся на друго място? Каквотрябва да се прави при самата диагностика, за да се подкара системата, моля някой, който е правил диагностоката на а156 да каже цъкнах тук и тук, ако не искате да споделяте безплатно ще си платя!
    Къде се намират b38b и b38a при мен не знам. Не са до филтъра. Имам съмнение че ползват някои от бушоните зад акумулатора ама не ми се тества. Иначе системата работи и вече ми е активна.
    За да си сигурен дали всичко хардуерно ти е в ред най-добре мери при двете управляващи релета зад жабката (стигат се и от долу без да я махаш) ако са захранени значи остава само активация
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #142
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Колеги при мен се получи следния проблем,като се опитвам да се вържа с климатроника и ми показва грешен ISO код,на какво ли се дължи?

    и не мога да тествам релетата?

    пробвах с мултицета и до двата бушона идва ток,даже замерих и релетата и там има 12 v но не става с тест да се подкара и така все още не мога да го подкарам и да заработи,проблема е че тик при нас в Рудозем,няма кой да ми помогне и е много кофти.

    дайте акъл как да го подкарам по друг начин,как се активира през прокси не виждам опция на МЕС и ФЕС?
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  8. #143
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Леко съм озадачен от поведението на системата. След активирането имам усещане че системата ако сработва то е само когато колата е в движение. А в момента е твърде студено да почна акробатиката с мултицета.
    Може ли да помоля някой колега който е сигурен че при него всичко функционира да опише поведението на управлението на климатроника. Интересува ме каква е посоката и силата на въздушната струя при запалване на колата (респективно при включване на калориферите)
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #144
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Хора никой ли няма да помогне с моята дилема!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  10. #145
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Хора никой ли няма да помогне с моята дилема!
    Докарай гаджето (жената) на мола в Пловдив и ще е свършим тая работа!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #146
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    -6гр, 4 мин и духа топло (да не се бърка с горещо)

  12. #147
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Леко съм озадачен от поведението на системата. След активирането имам усещане че системата ако сработва то е само когато колата е в движение. А в момента е твърде студено да почна акробатиката с мултицета.
    Може ли да помоля някой колега който е сигурен че при него всичко функционира да опише поведението на управлението на климатроника. Интересува ме каква е посоката и силата на въздушната струя при запалване на колата (респективно при включване на калориферите)
    Tва няма никакво значение според мен,в каква посока духат духалките.Както каза Емо,след малко каране се усеща леко топъл въздух,няма как да е горещ.Ако например преди това си ринал сняг и са ти измръзнали ръцете,може и да не усетиш.

    Миналата седмица активирах на 3 147-и и 3 Кроми,държат се точно така,както каза Емо.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #148
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Леко съм озадачен от поведението на системата. След активирането имам усещане че системата ако сработва то е само когато колата е в движение. А в момента е твърде студено да почна акробатиката с мултицета.
    Може ли да помоля някой колега който е сигурен че при него всичко функционира да опише поведението на управлението на климатроника. Интересува ме каква е посоката и силата на въздушната струя при запалване на колата (респективно при включване на калориферите)
    Какво ти активираха на теб по-точно, че ми е много интересно?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #149
    започва да се пристрастява i 147's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    sofia
    Posts
    71

    Default

    при завъртяни в крайно дясно и трите копчета - вентилатора не работи на макс е на по- ниска степен и не се влияе дали го намалям или не! работи подгрева на стъклата и този на парното!
    АР 147 1.9 JTD

  15. #150
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Какво ти активираха на теб по-точно, че ми е много интересно?
    Управлението на климатроника какво друго? Само дето въпреки че дава на диагностика че е активно не ще да подава сигнал към релетата. Явно ще се търси друго управление за проба
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 10 of 22 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •