Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122
Results 316 to 323 of 323

Thread: Дойде зимата и ме накара да се замисля

  1. #316

    Default

    http://www.defa.com/en/automotive/wa...sories/cables/


    http://www.defa.com/en/automotive/wa...onnection_kit/


    http://www.defa.com/en/automotive/wa...710757_series/

    Ето няколко линка за визуална представа...цените са солени.
    Нагревателя с термостата е минимум 200лв(само нагревател е 100€) затова казвам минимум.Окабеляването е около 250лв. И печките за купето(духалка) варират от 50 до 100 лв.Това са цени във Финландия...на други места може да са по-тънко.Монтажа не е труден.При интерес мога да покажа как всичко е направено на моята Алфа.
    Last edited by undy; 04-11-2015 at 22:13.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #317
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Мерси за инфото колега. Ако не те затруднява може да покажеш как е монтирано.

    Поздрави!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

  3. #318
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Най евтиния вариянт е за 40-50 лв.си взимаш подгрев за малкия кръг с 3 свещи и 2 релета + копче и си готов това е моя замисъл за по нататък,сега ползвам калорифера но тои става само за джамовете което не е малко!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #319
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз съм слагал модул с 4 свещи от HDI на 1.9/105кс , динамото не сварваше да зарежда, напрежението падаше на 13волта, общо взето не усетих голям ефект или поне не такъв какъвто очаквах.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #320
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Ще повдигна малко темата, който го има това работещо (калорифера), как му се включва? Т.е. заигравка с копчета или сам? При мен веднъж се включи, но само веднъж, как не знам, но разликата беше вентилатора веднага почна да духа, не да изчаква няколко минути като обикновенно и в купето замириса на домашна печка духалка, след няма и 100м вече духаше различно от външния въздух, след 200-300м хладко, а след 500м си духаше вече топло, това при 8 градуса външна... Но това бееш само веднъж!!! Повече не успях да го пусна...
    Колата е 156 дизел 2005 австрийка, на AlfaDiag ми дава Additonal Heater: present, Winter Pack: not present

  6. #321
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Малко да живна темата...
    Мойта кочина я гледах на Делфи сканер или нещо такова, та "адишънъл хейтъра" даде че е активиран, а зимен пакетлипсва, кьорих се под жабката та дебели кабели никъде не видях, нито сини букси, мярна ми се една заготовка на кожуха на парното която предполагам е за въпросния калорифер, но беше някъде горе зад модула с врътките на климатроника, а гледах снимки на които е долу. При мен е двузонов климатроник, при кой модел къде стои калорифера? Интересното е че при температури близки над 0-та колата започва да духа осезаемо топло след 2-3мин, но сега при -10 си духа чист студ. Другото което забелязах е че имам 70А бушон на акумулатора, имам зеления датчик на маркучите на парното, имам и 3 релета на една метална планка точно след акумулатора под маркуча между кулера и всм. колектор, предполагам че имам при мен 3-те свещи за подгрев на антифриза въпреки че никъде не се виждат или явно неработят. Скоро ще изимитирам за кратко работата на 3те релета да видя дали ще излезе искричка (сиреч дали не са изгоряли самите свещи).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #322
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    пиши в фейса ако имаш,Замфир Демирев,Zamfir Demirev,имам подробни снимки,аз го подкарвам ръчно,но не е чак толкова колкото очаквах,700 W e на 3 та степен!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  8. #323
    започва да се пристрастява razor1911's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Алфата замръзна , не бях карал колата 2 дни и снощи реших да я припаля малко да позавърти , но уви какво да видя тръгвам да отключвам не реагира на дистанционното отварям с ключалката отваря само 1 врата централното не работи , вътре лампата за заключени врати свети постоянно тръгвам да паля ток има да те убие но не ебава да запали , светеха абсолютно всички чекове , таблото светеше сеедно е на габарити а реално не беше нямаше го и термометъра . Днес сутринта ставам и първата ми работа беше да отида при колата и какво да видя лампата си мигаше дистанционното работеше и колата запали. От 3 години я имам и по-суров студ беше прекарала ама това нещо ми се случи за първи път, предполагам нещо по електрониката се е бъгнало в студа ... Както казват колегите Алфите са коли с характер

Page 22 of 22 FirstFirst ... 12202122

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •