Results 1 to 14 of 14

Thread: Едно питане и за съвет!?!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default Едно питане и за съвет!?!

    От раздела за 159-ките останах с впечетлението,че доста проблеми дават! Изобщто има ли някои с Алфа 159 и да не е имал проблеми с нея? Предстои ми покупка на такава тези дни, но това което чета тук ме плаши! Спрял съм се на 2,4 дизел - 200 к.с.
    ALFA ROMEO GTV

  2. #2
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Колега, с редовна смяна на маслото и консумативи ще си съжителствате перфектно. Аз моята, откакто я взех при мен нищо не се счупило, но за съжаление още оправям бакиите на предишния собственик, който я е карал много километри без с едно масло и ниско ниво. За съжаление не го разбрах, като я взимах, а в последствие. Ако е читава колата, която си избрал и отнасяш с нея, както трябва няма да имаш проблеми.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by JOVANI_1974 View Post
    От раздела за 159-ките останах с впечетлението,че доста проблеми дават! Изобщто има ли някои с Алфа 159 и да не е имал проблеми с нея? Предстои ми покупка на такава тези дни, но това което чета тук ме плаши! Спрял съм се на 2,4 дизел - 200 к.с.
    Ти какво очакваш от почти 10 годишна кола,като гледам си карал,или караш ГТВ,да неби то да няма никакви проблеми.Основните проблеми на 159-те си остава окачването,ама в Бг е нормално,цените на носачите започнаха да падат,което е добре..................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз досега над 40 000 км не съм имал проблеми с колата. Само обслужване съм правил. Не съм сменял и нищо по окачването и ходовата част. Не знам откъде съди колегата, че имаме яко проблеми с този модел !?
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default

    Притеснявя ме електрониката, окачването се оправя лесно и барзо.Колата е на 190 000 според мен реални. Огледах много, но толкова запазена от ватре и отван не сам виждал. Личи си, че не е марлява, салона и детаилите ватре са много запазени. двигателя мърка. Окачването и стегнато, макар, че я карах малко

    ---------- Post added at 09:39 ---------- Previous post was at 09:36 ----------

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз досега над 40 000 км не съм имал проблеми с колата. Само обслужване съм правил. Не съм сменял и нищо по окачването и ходовата част. Не знам откъде съди колегата, че имаме яко проблеми с този модел !?
    чета тук и всеки втори е имал проблеми с ЕГР,прекъсваня на двигателя, грешки к компютрите и какво ли ощте не, останали по пътищата на БГ и даже имаше случаи и за Германия

    ---------- Post added at 09:40 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

    [QUOTE=Mury;1280523]Ти какво очакваш от почти 10 годишна кола,като гледам си карал,или караш ГТВ,да неби то да няма никакви проблеми.Основните проблеми на 159-те си остава окачването,ама в Бг е нормално,цените на носачите започнаха да падат,което е добре..................[/Иначе съм фен, карал сам 146, ГТВ, и 166
    ALFA ROMEO GTV

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    159 в сравнение с други Алфи е направо немска кола.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default

    Всяка Алфа с Времето си! Когото карах онези Алфи нямаше измислени други.
    последно да я взимам ли???
    ALFA ROMEO GTV

  8. #8
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Вземай я. Ама първо мини през някой от сервизите - форумните, ако не си го направил вече. Иначе ЕГР аз не съм имал проблеми, щото Мурджев го "оперира" преди да почнат. А тези ЕГР страдат тука не само италиянските коли ами и всички останали. Все пак българската нафта я ползват и другите марки - немски, френски, японски и прочее. За проблеми с компютър за пръв път чувам, камо ли за прекъсвания на двигател .. еле па дизел.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default

    лошото е , че колата е без номера и няма как да я закарам в сервиз, след 1 час отивам да я видя отново, кажете какво да гледам? някой колега разбира ли да ми помогне с огледа, ако е свободен?

    ---------- Post added at 10:13 ---------- Previous post was at 10:07 ----------

    Някой зна е ли колко е смяната на ангренажен ремък?
    ALFA ROMEO GTV

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by JOVANI_1974 View Post
    лошото е , че колата е без номера и няма как да я закарам в сервиз, след 1 час отивам да я видя отново, кажете какво да гледам? някой колега разбира ли да ми помогне с огледа, ако е свободен?

    ---------- Post added at 10:13 ---------- Previous post was at 10:07 ----------

    Някой зна е ли колко е смяната на ангренажен ремък?
    Смяната с частите е колкото на GTV-то Сериозно, не ми се рови, ама не е нищо особено ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default

    Има ли някой които да направи диагностика на място?
    ALFA ROMEO GTV

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Mury, е твоя човек!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    По форумите хората предимно се оплакват и рядко се хвалят. Дай да видим какво си си харесал

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  14. #14

    Default

    Това лафче не ли за заглавието на първата тема в раздела ????????
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •