Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 81

Thread: Вихрови клапи - обсъждане !

  1. #46
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Бившата кола на колегата ivopetrov_1982. 4от4 ... Пипирудките са прибили главата и на 4те цилиндъра има начукано и дранО.
    егати ужаса дано човека не ме е псувал много и ако не е тайна колко ще му излезе ремонта?
    155ex 159ex 530new

  2. #47
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Дигиталния не лъжи колегите ,на тези мотори не може да паднат лопатките,гуруто на 159 ките го е обяснил по научен път,и не ми се оправдавай,че тогава той не е разбирал от коли,понеже и сега не разбира.Търсете проблема другаде лопатките на италианските мотори са вечни

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=45754&page=27
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Заснемане5.jpg  
    Last edited by thecleaner; 07-04-2015 at 21:10.

  3. #48
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    егати ужаса дано човека не ме е псувал много и ако не е тайна колко ще му излезе ремонта?
    По-добре помисли как да разкараш и на 530-ката, вместо да се чудиш за другите. Изкарал си късмет, но не разчитай (ако не си ги махнал още) на него до края.
    Но 4 от 4 си е направо каръщина. Да не би нещо друго да е навлязло, а откъсване на крилатото същество да е просто последица.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    егати ужаса дано човека не ме е псувал много и ако не е тайна колко ще му излезе ремонта?
    Добре ше е. 4 нови бутали, тежък ремонт глава или зимане на втора злоупотреба и т.н. и т.н.

    Слушай Бо ако не си махнал на 530ката, че там и турбината мета чуковете барабар с другите неща )
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #50
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    По-добре помисли как да разкараш и на 530-ката, вместо да се чудиш за другите. Изкарал си късмет, но не разчитай (ако не си ги махнал още) на него до края.
    Но 4 от 4 си е направо каръщина. Да не би нещо друго да е навлязло, а откъсване на крилатото същество да е просто последица.
    на 530-та са махнатитова е първото нещо което е направено
    155ex 159ex 530new

  6. #51
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Търсиме си и буталца...
    Ми то тва е ясно,няма как без бутала .

    П.С.Продължавайте да си карате с клапи колектора,тук даже някои гении си ги ремонтират,боже..............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #52
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ми то тва е ясно,няма как без бутала .

    П.С.Продължавайте да си карате с клапи колектора,тук даже някои гении си ги ремонтират,боже..............
    A някой други като мен си ги сменят.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  8. #53
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    A някой други като мен си ги сменят.
    и след 50 000 км. пак
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #54
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    и след 50 000 км. пак
    Дали? Моята е на 150000, а ги махнахме преди няколко седмици. Като ги гледах, бяха си в добро състояние. Не мисля, че някой си е правил труда да ги сменя преди това. Не видях и някаква разлика след махането, макар че не обичам нещо да не ми е както трябва. Даже за ДПФ-а още се чудя, защото засега не ми прави някакви проблеми?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  10. #55
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Дали? Моята е на 150000, а ги махнахме преди няколко седмици. Като ги гледах, бяха си в добро състояние. Не мисля, че някой си е правил труда да ги сменя преди това. Не видях и някаква разлика след махането, макар че не обичам нещо да не ми е както трябва. Даже за ДПФ-а още се чудя, защото засега не ми прави някакви проблеми?
    Откъде може да бъдеш сигурен, че не са сменени преди това. По принцип в чуждбина сменят целия колектор, не само клапите. Даже са 3 модела алуминиеви. Италианците се знаят, че колектора е нефелен, затова уж го мадернизират няколко пъти. Та много е вероятно за тия 150 000 км, да е сменян, ако не е, за тия километри, ще изпуска надув и масло + сажди отвсякъде. Истината с тия колектори е, че карат много малко. Ако мислиш, че си правиш правилните изводи на база само на наблюдения над твоята кола, много грешиш. Все пак, работя в сервиз, имам наблюдение върху тези колектори, почти от началото на производството с тия колектори. Говорил съм с хора, работещи в Милано Моторс, нащата са така: Повече от 50 000 км не изкарават. И то на коли от магазина. Особено най-първите варианти на колекторите с клапи.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #56
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Откъде може да бъдеш сигурен, че не са сменени преди това. По принцип в чуждбина сменят целия колектор, не само клапите. Даже са 3 модела алуминиеви. Италианците се знаят, че колектора е нефелен, затова уж го мадернизират няколко пъти. Та много е вероятно за тия 150 000 км, да е сменян, ако не е, за тия километри, ще изпуска надув и масло + сажди отвсякъде. Истината с тия колектори е, че карат много малко. Ако мислиш, че си правиш правилните изводи на база само на наблюдения над твоята кола, много грешиш. Все пак, работя в сервиз, имам наблюдение върху тези колектори, почти от началото на производството с тия колектори. Говорил съм с хора, работещи в Милано Моторс, нащата са така: Повече от 50 000 км не изкарават. И то на коли от магазина. Особено най-първите варианти на колекторите с клапи.
    Далеч съм от мислълта да обобщавам по моята кола. Просто се чудя. Нямам как да проверя дали е сменян.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  12. #57
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Далеч съм от мислълта да обобщавам по моята кола. Просто се чудя. Нямам как да проверя дали е сменян.
    По принцип ако монтьорът е бачкал качествено, всожил е всичко обратно, без да спести нищо, няма как да се разбере. Още повече, че примерно при 50 000 км пробег, когато се наложи да се сменя колектора, все още всички щипки си разкопчават, без да се счупят, защото пластмасата още не е изгоряла. Работи се лесно с такава кола примерно. Та трудно се рразпознава такова нещо.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #58
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Колеги моята кола в момента е в бокса за махане на пеперудите. Колата е 2.4 жтдм 200кобили. Имаше МНОООГО МАСЛО отзад по мотора , интересувам се от по-опитните , според вас има ли последици по мотора? И дали от това може да пренадува леко турбината , ако не от това от какво ? Благодаря , мисля че не е срамно да попиташ щом си с 2 те ръце в Г**А и хал хабер си нямаш от тези техники.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM no DPF , no EGR , REMAP 200 +++
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 +++
    Аlfa Romeo 156 2.0 TC -EX
    Alfa Romeo 156 2.0 TC - EX

  14. #59
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    София
    Posts
    3

    Default

    Имам следния въпрос, за така наречените вихрови клапи, дали съществува същия проблем при последната генерация на двигателя или по точно при 2.0 / 170 коня?

    Благодаря за помощта!

  15. #60
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by krassendeltchev View Post
    Имам следния въпрос, за така наречените вихрови клапи, дали съществува същия проблем при последната генерация на двигателя или по точно при 2.0 / 170 коня?

    Благодаря за помощта!
    Съществува, да. И там колекгтора е пластмасов, а клапите могат да паднат в мотора и са неръждаеми. Демек твърдички.

    Не знам всички защо толкова ги мислят тия клапи. Инвестират се някакви пари първоначално при обслужването, махат се клапи, ДПФ и ЕГР и после безгрижно возене.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •