Results 1 to 6 of 6

Thread: Alfa Romeo 156 2,4 JTD мнения ???

  1. #1

    Default Alfa Romeo 156 2,4 JTD мнения ???

    Здравейте, аз съм нов както си и личи Доста четох във форума ви и доста неща научих , за което адмирирам че има такъ форум !!!!

    Та пускам тази тема понеже ако вие не ми помогнете ..незнам кой Въпроса ми се отнася за следното :

    Предлагат ми Алфа 156 2,4 JTD тип лимузина !!! До два дни ще ходя да я оглеждам , но моля ви посъветвайте ме какво да гледам , защото за първи път ще ходя да гледам такъ автомобил !!! Незнам какво да гледам по двигателя, ..направо нищо незнам какво да гледам Знете че едва ли ще имам голяма възможност да йа тествам доста дълго може би 20-ина минути и повечете проблеми (ако има такива едва ли ще ги забележа) , Мисля съо така да я занеса в сервиз за диагностика на компютър но незнам и той колко ще ми помогне !!!

    Моля ви помогнете ми , ще съм ви много благодарен !!!!

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    От къде си коелга и къде е колата ?
    За София - или се свързваш с Бобо или във Ванто Трейд.
    Но при всички положения трябва да я види специалист.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    кой мотор е колата?
    година али бали?
    нещо фотоси?

    за диагностиката са ти казали вече
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    От къде си коелга и къде е колата ?
    За София - или се свързваш с Бобо или във Ванто Трейд.
    Но при всички положения трябва да я види специалист.
    Ами от София съм , но самата кола не се намира в София- ще настоявам да я закараме на диагностика както ти преорача !!! Годината на колата е 1999 година, повече икакви данни не са ми дали !! Дори и аз незнам какво ще видя като отида??!! Не знам кой мотор е колата само това ми казаха 2,4 JTD , но дори и да е най-малкия мотор да е , аз не тарся толкова бърза кола по ме интересува да е здрава и надеждна за комфорт няма да споменавам. Четох доста във форума относно тракания по двигателя и малко се притесних Все пак на пръв поглед не може човек да види всичко , верно си е на късмет , а на диагностика- да ще я занеса , но... все пак трябва да знам какво да гледам Също чувам добри думи от вас за този дизел 2,4 JTD , но някои от вас .. май не ги харесват Та именно затова ме интересува, първоначално (преди сервиза) какво да гледам по колата !

    Благодаря ви за бързите отговори !

  5. #5
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами 2,4 JTD - 5 цилиндъра си е най-добрия дизелна Алфа към посочения период. В случая твоя е 136 к.с. Ако си забелязъл в темата за 156 това е и мотора от който почти няма никакви оплаквания или проблеми.
    Както каза все пак има и доза късмет в купуването на всяка кола на старо. Не знам кой ти каза , че е шумен - това е един добре балансирам 5 цилиндров мотор.
    Като я караш виж дали продължава да ускорява и след 3500 оборота-ако ускорява само до 3500 оборота - значи е за смяна на дебитомер - това обаче е довод за пазарене - не е показател , че колата е лоша- просто дебитомера се сменя. Гледаш да не пуши повече от нормално - в смисъл ня празен ход не пуши никък, а като изфорсираш изпушва, ама не димна черна завеса. Виж дали мотора тресе много .Гледаш като на всяка турбо кола за омасляване около турбината. Ако имаш възможност я качи на диагностика. По принцип колата върви яко и ако ти се стори че е много бавна и мудна като я караш - търсиш причината - дебитомер,турбо, маркучи на турбото (това са най-честите)
    Ами това е което аз съм чувал от хората във форума за дизелите - не говоря от опит, но се надявам по не малко да помогна.
    Успех!!!
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #6

    Default

    Ами искам да ви благодаря за бързите отговори , утре отивам и дано си струва количката !!!! А ако я взема няма как да не се обадя

    Мда наистуина успех ще ми е нужен но и повечко КЪСМЕТ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •