Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53

Thread: Въпрос за термостат

  1. #16
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Предполагам Термостат-а не подлежи на ремонт някакви препоръки за марка ?

  2. #17

    Default

    Термостатът не подлежи на ремонт, но подлежи на лоу кост ефектив сълюшън - изкормя се термостатното парче от вътрешността му така, че да остане само корубата, после в маркуча, който отива към радиатора се набива един Vernet Calorstat за Renault 5 на 89 градуса (около 12 лв.) и си свиркаш. Така съм от миналата зима и съм супер щастлив - отваря си перфектно и има парно.
    Last edited by dansguardian; 17-11-2016 at 15:53.

  3. #18
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Четвърта зима подкарвам с този лоу кост сълюшън

    Ръждата никога не спи.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #19
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Хубаво е колегата да напише за каква кола става въпрос, защото тези 89 градуса може да са му малко в повече.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #20
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Алфа 147 1,6 120 коня, бензин/газ 2002г.

  6. #21
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    До колкото помня на тс-а термостата е на 88 градуса. Колегите по-горе ти казаха евтиния вариянт с преправянето. Ако избереш такъв има 3 термостата за рено. На 83,86,89. Аз бих ти препоръчал 86, за да не стане някой проблем лятото. Имай предвид,че сечението на този термостат е малко по-малко от оригиналния. Най-добре си е запазване на оригиналната схема, но там термостата е едно с корпуса и струва около 120 лв
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #22

    Default

    Епа тоя лоу кост като е отвън защо трябва да се изкорубва стария. Той и без това си стои отворен

  8. #23
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    За всеки слуай,ако реши по някаква свръх естествена причина да се затвори и да не отвори. Така или иначе се точи антифриз,10 минутки е корменето на оригиналния.

    Ръждата никога не спи.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  9. #24
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Поразгледах темите за Термостати от Рено 5. Днес ще опитам да монтирам такъв за 89 градуса. Изкормването на оригиналния наистина ми се струва излишно понеже той си е блокирал в отворено положение. След ремонта ще приложа и малко снимки за да помогнем и на други колеги

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Корменето на стария термостат не е излишно а силно препоръчително!

    С два последователни термостата за единия от които разчиташ, че винаги ще стои отворен (ама той е дефектирал и не знаеш, какво ще е поведението му), можеш да си прегрееш мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    До колкото помня на тс-а термостата е на 88 градуса. Колегите по-горе ти казаха евтиния вариянт с преправянето. Ако избереш такъв има 3 термостата за рено. На 83,86,89. Аз бих ти препоръчал 86, за да не стане някой проблем лятото. Имай предвид,че сечението на този термостат е малко по-малко от оригиналния. Най-добре си е запазване на оригиналната схема, но там термостата е едно с корпуса и струва около 120 лв
    И оригиналният термостат се сменя много неприятно. Иначе всичко се свежда до разхлабване на две скоби, махаш стария маркуч, ръгаш новия маркуч с Вернет-а и затягаш скобите, после наливаш антифризец и обезвъздушаваш. Даже в мазето имам един чисто нов маркуч с напъхан в него Вернет, за всеки случай.
    Но и лоу кост варианта има неприятни моменти - набутването на Вернет-а в маркуча, много е тегава процедурата...
    Last edited by dansguardian; 18-11-2016 at 12:14.

  12. #27
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    ecotronic замислих се и довода ти е резонен... не се знае дали термостата е забил на 100% отворен или 20% отворен или дали няма да реши да направи някой ден беля... след смъкването на стария Термостат се оказа че е скъсал уплътнение и то се е заклещило в отвора и така термостата е стоял постоянно отворен. Изкормянето на стария термостат от тялото се оказа не толкова трудно със секач и чук След цялата операция колата от студен старт до 90 градуса стигна за 8 мин без да я форсирам което е изумително. Обърна на газ за по малко от 30 секунди работа на двигателя!!! Прилагам и малко снимки от операцията.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   2.jpg   3.jpg   4.jpg   5.jpg  


  13. #28
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Колега,вземи стегни термоста с една скоба,не че има къде да иде но за всеки случай.

    Ръждата никога не спи.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  14. #29
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Направено е на снимка 4 се вижда скобата.

  15. #30
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Извинявай колега,не я видях

    Ръждата никога не спи.
    Пай сее ...
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •