Results 1 to 10 of 10

Thread: Смяна на ремък и променливи обороти

  1. #1

    Default Смяна на ремък и променливи обороти

    Първо Здравеите,
    Проблема е промнливи обороти по инерция и от4асти на светофар (както на някои колеги).
    Прочетох пове4ето от темите с подобен проблем. Пускам нова тема защото при мен се появи непосредствено след смяна на ремък.
    Правиха го по шаблон в сервиз на Фиат в Русе като ми казаха 4е единият вал е бил 1 зъб назад (1-ви ремък на колата от Фиат).
    Това което ме притеснява е дали зацепването на ремъка може да има връзка с оборотите...или просто като много "майстори" докато оправят едно развалят още поне 2 ??


    ALFA 156 1,8 ts

  2. #2

    Default

    Забравих да спомена,че друга разлика в поведението или разхода на автомобила не се забелязва



    ALFA 156 1,8 TS 99г.

  3. #3
    Младши алфист man_on_fire's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    22

    Default

    Здравей колега, не е от ремъка! Аз на мойта и смених ремъка и го зацепиха перфектно (Бобо може да потвърди) и продължават да ми играят оборотите.
    И аз незнам какво може да е, едни казват моторчето за празен ход, други дроселовата клапа, а на диагностиката, НИЩО!!! Къса ми нервната система, но това е!
    Ако Бобо може да каже нещо по въпроса ще съм му много благодарен (че нещо ме понамързява да отскоча до него)
    Тъй че една е оправията БОБООООООО помагай на невежите!!!
    156 2.0 TS '99 (бивша) 147 1.6 (НАСТОЯЩА)

  4. #4
    Младши алфист man_on_fire's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    22

    Default

    Аре де колеги, не ни оставяйте в беда с човека!

    Бобо, нема ли да дадеш некое съветче , знаеме че на място е най-добре ама все пак! тая тема е много популярна с оборотите, но никой досега не е дал смислен отговор!
    156 2.0 TS '99 (бивша) 147 1.6 (НАСТОЯЩА)

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Уф .. който го мързи да търси все нещо не му е наред та ...
    Проблема най-често е причинен от 2 неща:
    1. Зацапана дроселова клапа - проблема се решава като се свали тръбата която отива към дроселовата клапа (свалянето става като се махнат 2 скобички и се разкачи буксата на дебитомера) и се почисти добре около нея (тръбата на която тя застава напряко когато е затворена). Почистването става със парцалче напръскано с ВД-40 или само със влажно парцалче.
    2. Прецакан дебитомер - проблема се отстранява със нов такъв.

    Следователно за да сте сигурни от какво е 1-во почистете дроселовата клапа и ако не се оправи потърсете от кой да вземете дебитомер за пробата.

    Ако се окаже че не е нито един от 2-та варианта огледайте за спукан маркуч след дебитомера.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Уф .. който го мързи да търси все нещо не му е наред та ...
    Проблема най-често е причинен от 2 неща:
    1. Зацапана дроселова клапа - проблема се решава като се свали тръбата която отива към дроселовата клапа (свалянето става като се махнат 2 скобички и се разкачи буксата на дебитомера) и се почисти добре около нея (тръбата на която тя застава напряко когато е затворена). Почистването става със парцалче напръскано с ВД-40 или само със влажно парцалче.
    С разтварящ мизерии препарат се напръсква обилно дроселовата клапа и се оставя да се накисне, след това в зависимост от това колко е мръсно се чисти дълго и старателно, може и още малко да се поразглоби ......
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Уф .. който го мързи да търси все нещо не му е наред та ...
    Проблема най-често е причинен от 2 неща:
    1. Зацапана дроселова клапа - проблема се решава като се свали тръбата която отива към дроселовата клапа (свалянето става като се махнат 2 скобички и се разкачи буксата на дебитомера) и се почисти добре около нея (тръбата на която тя застава напряко когато е затворена). Почистването става със парцалче напръскано с ВД-40 или само със влажно парцалче.
    2. Прецакан дебитомер - проблема се отстранява със нов такъв.

    Следователно за да сте сигурни от какво е 1-во почистете дроселовата клапа и ако не се оправи потърсете от кой да вземете дебитомер за пробата.

    Ако се окаже че не е нито един от 2-та варианта огледайте за спукан маркуч след дебитомера.
    По 1-ва точка с тва ще постигнат ефект за 1 ден
    По 2-ра точка - ако проблема е в дебитомера или тръбите ще има аномалии с вървенето и разхода на колата

    За да се оправи тва нещо за да се опитате да спасите дереджето опитайте първо диагностика щото много често ламбдата се ебава и ви бъзика оборотите После чистенето на дросела се прави с демонтиране на целия дросел за да стане работата както трябва и ако тези работи не помогнат се сменя TPS+моторче празен ход
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8

    Default кодочетец

    Диагностиката даде " trim fuel malfunction "

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by DeX
    Уф .. който го мързи да търси все нещо не му е наред та ...
    Проблема най-често е причинен от 2 неща:
    1. Зацапана дроселова клапа - проблема се решава като се свали тръбата която отива към дроселовата клапа (свалянето става като се махнат 2 скобички и се разкачи буксата на дебитомера) и се почисти добре около нея (тръбата на която тя застава напряко когато е затворена). Почистването става със парцалче напръскано с ВД-40 или само със влажно парцалче.
    2. Прецакан дебитомер - проблема се отстранява със нов такъв.

    Следователно за да сте сигурни от какво е 1-во почистете дроселовата клапа и ако не се оправи потърсете от кой да вземете дебитомер за пробата.

    Ако се окаже че не е нито един от 2-та варианта огледайте за спукан маркуч след дебитомера.
    По 1-ва точка с тва ще постигнат ефект за 1 ден
    По 2-ра точка - ако проблема е в дебитомера или тръбите ще има аномалии с вървенето и разхода на колата

    За да се оправи тва нещо за да се опитате да спасите дереджето опитайте първо диагностика щото много често ламбдата се ебава и ви бъзика оборотите После чистенето на дросела се прави с демонтиране на целия дросел за да стане работата както трябва и ако тези работи не помогнат се сменя TPS+моторче празен ход
    Мойто писание беше с цел да се изкажеш ти, щото знам, че не съм много в час а като знам, че съм написал нещо неверно ти ша се изкажеш за да ме коригираш (оплюеш) :P
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  10. #10
    Младши алфист man_on_fire's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    22

    Default

    Добре де Бобо, нали минах на диагнистика и нищо! не даде проблем с л.сондата, всичко беше ОК! Дросела не съм го чистил, но ако кажеш го почвам и така до победата...
    Май скоро трябва да се чуеме, даааа
    156 2.0 TS '99 (бивша) 147 1.6 (НАСТОЯЩА)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •