Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 86

Thread: Снимки за в КАТ

  1. #16

    Default

    бе ти направи ПТП аз да те снимам да дойде група да те търси защо те няма там и да ти съберат боя от бронята и да видиш снимка или календар ще гледаш в затвора,се си мисля че съм седял повече по районни от тебе и на дела съм ходил за кво ли не та едно е да ми обясняваш в нета кое какво е едно е да те олепят куките докато стигнеш до съд и доказателство ще ти е минало желанието,ми докъде мога да стигна ли мога да взема една боклуджийска кофа и да ти я засиля в колата до там съм стигал защото една кирка с дръжка е 30 лева, понеже ти можеш да си правиш каквото искаш мога и аз можеш и да ме снимаш а аз ще кажа в съда че не е вярно не е доказателство,нали знаеш че в Русия колите се движат с камера по закон и ако стане нещо може да покажеш,спирай си където те влече мой познат предприемач строител откачен посред бял ден хвана една трамбовка и сплеска вратите и тавана на нова ес-класа защото и оня си спирал къде иска,всеки си преценява къде да спира спирай си където те влече е като си мъж ходи спри на портала на школата Симеоново и им обяснявай че си туз и ще спираш къде си искаш.

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Както и да е...явно дискусия по същество няма да се осъществи...само врели не кипели и истории от селски вечеринки...колко бил лежал по районнни кофа щял да ми засилва в колата...абе...айде до тук ще спра за да не си изпрося пак наказание, като ти се засилва кофа...действай не ми се обяснявай ... п...чо.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  3. #18

    Default

    бе аз ти казвам че така ще стане а ти направи ги тия неща ела щом си тарикат аз ще дойда да снимам,и дано хванеш жена ти да ти изневярява да я снимаш на някой паркинг и тя да ти каже че не е вярно снимката не е доказателство и няма да можеш и да се разведеш в съда,нещо ми държиш груб тон и пренебрежителен ако не ти понася нещо казвай или не контактувай с мене.

  4. #19
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    ..е на снимката ми от потписа съм паркирал на улицата а жълтата маркировка изрично го забранява...
    Всъщност не маркировката го забранява, а това че си спрял на спирка

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Принципно съм извън пределите на спирката, виж че табелата е зад мен, до колкото знам тя се счита за начало и край на спирката, но не съм сигурен дали нямаше и някакво изискване за растояние от нея....виж това за маркировката съм сигурен...та както и да е де...е с тая снимка ако някой отиде в КАТ няма да ме глобят и да я признаят за доказателство.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  6. #21
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Всъщност не маркировката го забранява, а това че си спрял на спирка

    На спирка нямам ли право да спирам ?
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Предполагам "паркирал" искаше да напише колегата
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    На спирка нямам ли право да спирам ?
    за спирките е 30 метра преди "кола" и 10 метра след "кола" ако няма други обозначителни знаци.

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В закона е казано, че на спирка нямаш право да спираш за престой или паркиране.

    Паркирането е ясно.

    Определението за престой е следното:

    Чл. 93. (1) Пътно превозно средство е в престой, когато е спряно за ограничено
    време, необходимо за качване и слизане на пътници или за извършване на товарно-
    разтоварни работи в присъствието на водача.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Престоят не е забранен (при положение, че няма знаци указващи друго) забранено е паркирането :
    Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
    1. на място, където превозното средство създава опасност или е пречка за движението или закрива от другите участници в движението пътен знак или сигнал;
    2. до престояващо или паркирано пътно превозно средство от страната на движението;
    3. в тунели и подлези, на мостове, надлези, стеснени участъци от пътя и в участъци с ограничена видимост;
    4. върху трамвайни и железопътни линии или в такава близост до тях, която може да затрудни движението на релсовите превозни средства;
    5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние, по-малко от 5 метра преди тях;
    6. на кръстовище и на по-малко от 5 метра от тях;
    7. на платното за движение, където разстоянието между пътното превозно средство и пътната маркировка, забранена за пресичане, е по-малко от 3 метра или с пътен знак е забранено изпреварването;
    8. върху пътна лента, предназначена за движение на бавнодвижещи се пътни превозни средства, обозначена с пътен знак.
    (2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
    1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
    2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
    3. на спирките на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници;
    4. (изм. - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г.) на места, определени за хора с трайни увреждания;
    5. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) на пътя - за регистрирани пътни превозни средства, свидетелството за регистрация на които е отнето или върнато в Министерството на вътрешните работи;
    6. (нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете и на прилежащите тротоари на детските заведения и училищата.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  11. #26
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by tribaleo View Post
    Принципно съм извън пределите на спирката, виж че табелата е зад мен, до колкото знам тя се счита за начало и край на спирката, но не съм сигурен дали нямаше и някакво изискване за растояние от нея....виж това за маркировката съм сигурен...та както и да е де...е с тая снимка ако някой отиде в КАТ няма да ме глобят и да я признаят за доказателство.
    като гледам си в уширението на спирката и макар в нормативната уредба да не е записано както трябва, все пак края на "джоба" е края на спирката
    Quote Originally Posted by stelt View Post
    На спирка нямам ли право да спирам ?
    пак е записано курвенски, но закона ти дава право на престой при определни условия, но тук очевидно е паркиране...
    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    за спирките е 30 метра преди "кола" и 10 метра след "кола" ако няма други обозначителни знаци.
    опресни си информацията...

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Да, в него съм...а то е огрномно тук при нас...веки го ползва за какво ли не...магазин зареждат...още един даже има вход с импровизирана уличка преди него...
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    като гледам си в уширението на спирката и макар в нормативната уредба да не е записано както трябва, все пак края на "джоба" е края на спирката пак е записано курвенски, но закона ти дава право на престой при определни условия, но тук очевидно е паркиране...
    опресни си информацията...
    опресни си я ти,ето ти статут на спирка колега-виж двойните,сметни 10 + 30 е равно на?или трябваше да изброя по метри?според теб как се смятат тези метри 40 метра преди спирката?след спирката?преди навеса или след?а в провинцията където пътното платно не е разширено?
    Чл. 32. Определя се обхватът на спирките за масов градски транспорт (МГТ), обозначени съгласно изискванията на Закона за движението по пътищата (ЗДП), в следните размери:
    а) дължина на спирка на масов градски транспорт;
    - автобусна и тролейбусна спирка единична - 20 метра;
    - автобусна и тролейбусна спирка двойна - 40 метра;
    - трамвайна спирка единична - 35 метра;
    - трамвайна спирка двойна - 50 метра;
    б) ширина на спирка на масов градски транспорт;
    - стандартна ширина - 3,25 метра;
    - минимално допустима ширина (при силно притеснени условия) - 1,5 метра.

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    373

    Default

    Тая мойта май е тройна
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v

  15. #30
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by RUNNING WILD View Post
    опресни си я ти,ето ти статут на спирка колега-виж двойните,сметни 10 + 30 е равно на?или трябваше да изброя по метри?според теб как се смятат тези метри 40 метра преди спирката?след спирката?преди навеса или след?а в провинцията където пътното платно не е разширено?
    Чл. 32. Определя се обхватът на спирките за масов градски транспорт (МГТ), обозначени съгласно изискванията на Закона за движението по пътищата (ЗДП), в следните размери:
    а) дължина на спирка на масов градски транспорт;
    - автобусна и тролейбусна спирка единична - 20 метра;
    - автобусна и тролейбусна спирка двойна - 40 метра;
    - трамвайна спирка единична - 35 метра;
    - трамвайна спирка двойна - 50 метра;
    б) ширина на спирка на масов градски транспорт;
    - стандартна ширина - 3,25 метра;
    - минимално допустима ширина (при силно притеснени условия) - 1,5 метра.
    и къде в цитираното от теб пише как се смятат тия 30+10 м? Или се смятат по усмотрение на водача?

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •