Results 1 to 13 of 13

Thread: Алфа 147 - проблем с оригинално CD

  1. #1
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default Алфа 147 - проблем с оригинално CD

    Здравейте. Смених си говорителите в Алфата с афтърмаркет Hertz , но радостта ми беше кратка . При пробата всичко си работеше , сглобих , покарах няма и ден . По едно време при всяко палене на автомобила , говорителите не издават никакъв звук , все едно е натиснато "mute" , до няколко минути се появява. Прави го и на радио и на CD . На втория ден проблема се задълбочи , освен предходното забавяне , звукът от говорителите и пищялките от дясно изчезна напълно...
    При приятел със 156 се появява същата аномалия , с оригинални говорители е , и когато усили повече , се появява и дясната линия..
    Last edited by RoMeO_156_GTA; 13-05-2013 at 23:06.
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  2. #2
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    По принцип така реагира защитата на крайното стъпало на ЦД-то провери да не си обърнал някой "+" или "–", но не мисля, че ще е от това или по скоро да ти се допира някоя от клеймите на говорителито до копето и да дава на късо ! Има и още нещо, ако си сложил повече говорители от броя на оригиналните и си ги закачил паралелно пак се задейства защитата ! Ако си с повече от един говорител на канал вържи ги последователно! Ако не се оправи трябва ти ремонт на ЦД-то най вероятно !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  3. #3
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Благодаря колега . Много добри отговори Почнах да разкачам едно по едно . Първо махнах пищялките , никаква разлика . После откачих целия сноп кабели на задна дясна врата и звукът си дойде при всяко пускане на плеъра , както заработиха и предна дясна пищялка и говорител. Ще последва демонтаж на задна дясна кора и да се огледа хубаво . Може и наистина да прави късо , защото съвпадение или не , по дупките се появява/изчезва аномалията като че ли...
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  4. #4
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    И при мен така стана.Няма да се плашиш колата си е с характер,така и не разбрах защо го прави.Първо като свалях ЦД-то ми изчезна дясната линия и предната и задната.После се появи.След това ми изписваше на новото ЦД,че прави късо някъде и не тръгваше плеъра,после се оправи и започна да ми изчезва звука от 4те тонколони и накрая рестартнах ЦД-то и се оправи.Вече 1 месец и половина няма проблеми никакви.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  5. #5
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    За да не пускам излишна тема, ще използвам тази на колегата.
    Проблемът е следният - колата от подписа е т.нар. вътрешен фейслифт, оригинално беше с касетофон, но миналото лято ми изпадна оригинален CD плейър и го смених. Човекът от който го купих ми даде код, всичко беше точно, няколко пъти след откачане на акумулатор съм го ползвал - проблеми никакви.
    Така стигаме до момента от преди месец, когато колата влезе в сервиз на приятел - бояджия за ежегодното отстраняване на следите от опитите за паркиране на нефелните ми съседи, камъчета от магистрали и т.н. Понеже ми се беше измъкнал ябълковидният болт на амортисьорче на петата врата, го бях помолил да ми го завари, и преди заварката човека е изключил акумулатора за да не стане фал по ел. системата.
    Съответно, радиото ми иска код - въвеждам го, никва реакция... След няколко въвеждания, съгласно инструкциите в книжката за употреба, започна да увеличава интервалите преди възможността за следващо въвеждане на код, и сега явно съм в последният 24 часов интервал. Проблемът е, че със сигурност съм карал сумарно повече от 24 часа, тъй като пътувам много извънградско, а надписът WAIT продължава да стои. В кода съм сигурен, дори последният път пробвах с лека вариация на цифрите, ако ми даде възможност ще пробвам още една (ако съм го записал грешно), но вече почвам да си мисля, че е блокирало перманетно.
    Съответно, търся координати на някой "магьосник" по разкодиране на оригинален Blaupunkt за фейслифт, че ми писна да се возя на тихо
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #6
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Ползвай я
    Относно моя проблем все пак да си напиша. В момента на откачането на задна дясна кора, всичко се оправи, за сега (все пак е кола с характер)
    Иначе разбира се първо пробвах да откача акумулатора, за да се ресетне CD-то и да ми поиска код. Няколко дни стоя с откачен такъв и като го закачих , дори ми се помнеха станциите и номера на последната песен. След това демонтирах CD-то , постоя си 4-5 дена в багажника и отново помнеше кода и станциите. Та не знам твоя майстор колко време я е държал така, че да ти го поиска Щом и преди си ползвал кода, едвали се е генерирал нов. Иначе в един чужд сайт има тема за кодове, пишеш си оригиналните номера и ти пращат твоя код. Ако трябва, ще го потърся...
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    При мен винаги след откачване на акумулатора е искало код, нищо че си помни и песните и станциите, но одеве директно пак ми изписа WAIT. Верно, че откачих минусовата клема за малко, но...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    За да не пускам излишна тема, ще използвам тази на колегата.
    Проблемът е следният - колата от подписа е т.нар. вътрешен фейслифт, оригинално беше с касетофон, но миналото лято ми изпадна оригинален CD плейър и го смених. Човекът от който го купих ми даде код, всичко беше точно, няколко пъти след откачане на акумулатор съм го ползвал - проблеми никакви.
    Така стигаме до момента от преди месец, когато колата влезе в сервиз на приятел - бояджия за ежегодното отстраняване на следите от опитите за паркиране на нефелните ми съседи, камъчета от магистрали и т.н. Понеже ми се беше измъкнал ябълковидният болт на амортисьорче на петата врата, го бях помолил да ми го завари, и преди заварката човека е изключил акумулатора за да не стане фал по ел. системата.
    Съответно, радиото ми иска код - въвеждам го, никва реакция... След няколко въвеждания, съгласно инструкциите в книжката за употреба, започна да увеличава интервалите преди възможността за следващо въвеждане на код, и сега явно съм в последният 24 часов интервал. Проблемът е, че със сигурност съм карал сумарно повече от 24 часа, тъй като пътувам много извънградско, а надписът WAIT продължава да стои. В кода съм сигурен, дори последният път пробвах с лека вариация на цифрите, ако ми даде възможност ще пробвам още една (ако съм го записал грешно), но вече почвам да си мисля, че е блокирало перманетно.
    Съответно, търся координати на някой "магьосник" по разкодиране на оригинален Blaupunkt за фейслифт, че ми писна да се возя на тихо
    колега снимай ми лепенките върху СД-то, за да видя номерата и ще ти дам оригиналния код на СД-то !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  9. #9
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    колега снимай ми лепенките върху СД-то, за да видя номерата и ще ти дам оригиналния код на СД-то !
    ок, ще ти ги пусна на лично.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #10
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    колега снимай ми лепенките върху СД-то, за да видя номерата и ще ти дам оригиналния код на СД-то !
    Ей ги на прословутите лепенки.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #11
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Срещата на човека с техниката - 2-ри опит На лично нещо не мога да кача снимки, та ще е обществено
    Last edited by RPWWD; 28-11-2013 at 17:05.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Попово/Варна
    Age
    32
    Posts
    10

    Default

    Извинявам се ако вдигам напразно темата и колегата си е оправил музиката но да изкажа и моето мнение. При мен имах същия проблем макар че колата не беше Алфа и проблема излезе от лоша връзка на буксата която свързва кабелите от купето и вратата. Виж да не е окислена и да прави лоша връзка, напръскай с контактен спрей. Също ако си рязал и надил кабелите огледай да не са се окислили снадките и ако имаш възможност ги запои и изолирай добре. При мен беше същото, като пусна cd-то и понякога не тръгваха едните говорители но като усиля малко повече и тръгваха, та това беше проблема, окислени връзки от влагата.

  13. #13

    Default

    Здравейте момчета,за да не пускам нова тема реших да пиша тук.Имам проблем със сд на алфа 147, иска ми код.Колата от септември стоя без акумолатор,но и друг път е падал и е била без и не се е случвало.Кажете ми какво мога да направя?
    Ако съм объркала темата моля администраторите да преместят поста ми.
    Благодаря!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •