Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 102

Thread: на коледа стават чудеса :(

  1. #1

    Default на коледа стават чудеса :(

    от три месеца сам горд собственик на 159 1.9 JTDm. и така с кеф си навъртях около 10000км и всичко беше добре и днес......... много неща накуп . първо по някаква странна причина ми се отлепи от предния прозорец огледалото за задно виждане, откачих буксата и го свалих, въпреки че ми изписа две глупости на борда..... след около две часа си карам и ми изписва ASR unavallable, VDC unavallable, Hill holder unavallable, след още малко стрелката на горивото започна да се чувства коледно и да мига сякаш няма дизел и стана хубаво понеже колата изгуби мощност и започна да претриса в ниските, на място развива точно 3000 оборота........ и най-хубавото е, че съм за една седмица в Гърция.... ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля помагаите..... съмнявам се да не е някои датчик за нивото на горивото и да подава на компа че няма нафта и той подава икономично гориво.... незнам какво и стана изведнъж

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by inLOVEwith159 View Post
    от три месеца сам горд собственик на 159 1.9 JTDm. и така с кеф си навъртях около 10000км и всичко беше добре и днес......... много неща накуп . първо по някаква странна причина ми се отлепи от предния прозорец огледалото за задно виждане, откачих буксата и го свалих, въпреки че ми изписа две глупости на борда..... след около две часа си карам и ми изписва ASR unavallable, VDC unavallable, Hill holder unavallable, след още малко стрелката на горивото започна да се чувства коледно и да мига сякаш няма дизел и стана хубаво понеже колата изгуби мощност и започна да претриса в ниските, на място развива точно 3000 оборота........ и най-хубавото е, че съм за една седмица в Гърция.... ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля помагаите..... съмнявам се да не е някои датчик за нивото на горивото и да подава на компа че няма нафта и той подава икономично гориво.... незнам какво и стана изведнъж
    Токовете виж, акумулатор, клеми и т.н.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3

    Default

    Здравей колега . На мен ми звучи като наводнено ЕКУ. Ако е валяло скоро или някакси се е намокрило може от него да ти прави проблеми . Провери го и ако има вода, почисти го със четка и спирт .

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ivaylo View Post
    Здравей колега . На мен ми звучи като наводнено ЕКУ. Ако е валяло скоро или някакси се е намокрило може от него да ти прави проблеми . Провери го и ако има вода, почисти го със четка и спирт .
    Мерси колега, утре ще пробвам варианта с ЕКУ, защото същия ден когато ми го направи валя.... днес свалях акумулатора за 3-4 часа и нищо...... много помнят тези италиански машини

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Акумулатор
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Акумулатор
    Ще пробвам и варианта с акумулатора утре, да сложа друг, но ...... ми е малко странно какво общо има той със стрелката на горивото която при контакт преди да запаля показва реалното ниво на горивото (над половината) а след като запаля пада долу и започва да мига сякаш няма никакво гориво и може би подава грешно на ЕКУто и то започва някакъв икономичен режим?
    П.С. на място развива до 3000 оборота и поддържа 750-800 оборота със странно тресене на двигателя, което си обяснявам с ниски обороти

  7. #7
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by inLOVEwith159 View Post
    Ще пробвам и варианта с акумулатора утре, да сложа друг, но ...... ми е малко странно какво общо има той със стрелката на горивото която при контакт преди да запаля показва реалното ниво на горивото (над половината) а след като запаля пада долу и започва да мига сякаш няма никакво гориво и може би подава грешно на ЕКУто и то започва някакъв икономичен режим?
    П.С. на място развива до 3000 оборота и поддържа 750-800 оборота със странно тресене на двигателя, което си обяснявам с ниски обороти
    Има вероятност да се е скапал алтернатора (динамото) и поради това акумулатора ти пада. При падането на заряда на акумулатора се появяват точно тези симптоми, които ти описваш.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  8. #8

    Default

    Оказа се че буксата която влиза в трета дюза по някаква причина е леко размърдана и с леко наместване колата заработи както трябва. До какво може да доведе някаква буксичка.....

  9. #9
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by inLOVEwith159 View Post
    от три месеца сам горд собственик на 159 1.9 JTDm. и така с кеф си навъртях около 10000км и всичко беше добре и днес......... много неща накуп . първо по някаква странна причина ми се отлепи от предния прозорец огледалото за задно виждане, откачих буксата и го свалих, въпреки че ми изписа две глупости на борда..... след около две часа си карам и ми изписва ASR unavallable, VDC unavallable, Hill holder unavallable, след още малко стрелката на горивото започна да се чувства коледно и да мига сякаш няма дизел и стана хубаво понеже колата изгуби мощност и започна да претриса в ниските, на място развива точно 3000 оборота........ и най-хубавото е, че съм за една седмица в Гърция.... ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля помагаите..... съмнявам се да не е някои датчик за нивото на горивото и да подава на компа че няма нафта и той подава икономично гориво.... незнам какво и стана изведнъж
    Колега 159 си е с коледно настроение цяла година,и лампичките си светят постоянно,другия път като купуваш кола се насочи към стара алфа ако държиш на марката,или си търси нещо немско.Поздрави.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #10
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Колега, те класическите пак с коледно настроение.
    http://www.alfaroma.it/wp-content/up...fa-roma-01.jpg
    Със сигурност знаеш как готино мигат лампичките, и на кой модел е този чек. И на кой му дреме?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #11
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    Колега, те класическите пак с коледно настроение.
    http://www.alfaroma.it/wp-content/up...fa-roma-01.jpg
    Със сигурност знаеш как готино мигат лампичките, и на кой модел е този чек. И на кой му дреме?
    Да ма на тоя модел всички лампи се гасят без пари.

    А на 59 и с много пари пак не можеш да ги загасиш
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    или си търси нещо немско.
    Те па щото са цъфнали.Същите лайна са и те!

  13. #13
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Е как бе немските са много арни:
    - един мерц 2008 170кс дизел си изкара буталата през капака на 7000км от магазина.
    - друг мерц 2011 пак дизел за 50к км 3 пъти с отварян двигател.
    - бмв 2007 със скъсана верига на 60к км...

    Читави са, и трите коли са на един човек...тоя или има черна магия или просто са страшни.
    п.с. Сега кара лексус хибрид, и за немско не ще и да чуе

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #14
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Е как бе немските са много арни:
    - един мерц 2008 170кс дизел си изкара буталата през капака на 7000км от магазина.
    - друг мерц 2011 пак дизел за 50к км 3 пъти с отварян двигател.
    - бмв 2007 със скъсана верига на 60к км...

    Читави са, и трите коли са на един човек...тоя или има черна магия или просто са страшни.
    п.с. Сега кара лексус хибрид, и за немско не ще и да чуе
    Така е колега ,аз лично ще си зарадвам грешната душа с едно Ауди на пролет,па каквото покаже ,ако трее ще го калема с жигулови бутала.

    Бях си наумил 530 хд ,ма Мноо ме кефи Ауди ,и ще се напъна,да му скоча на педалите,миналата седмица изпуснах едно перфектно,на супер цена,ма пусти пари,все липсват.Здраве да има.

    Натискаи Византиеца ,че луди хора има мноо,ма богати и луди са кът,издаваи каляската докато можеш,че догодина трее ти я пишат в паспорта,като доведена дъщеря.
    Last edited by nicola 59; 31-12-2013 at 14:52.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #15
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Гоуем си.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •