Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем с аудио системата

  1. #1

    Default Проблем с аудио системата

    Здравейте! Да споделя проблема си със музиката в колата. Със оригиналния плеър съм, не съм го пипал. Пуснах няколко диска и повечето не ми ги четеше. Пусках CD, CD-R, CD-RW и няколко диска със някакви колекции от музика. Тези дискове само ми ги прочете обаче тези дискове са направени от някакви фирми, искам да кажа примерно от Глобул правят някакъв диск със музика и т.н. Не ми се занимаваше да разбера какъв е проблема на плеъра и реших да си взема FM трансмитер. Днес пробвах един, обаче проблема е, че като го пъхна не може да се задържи вътре във отвора на запалката и се дърпа нагоре и изключва. Въртях, сучех, закрепих го за малко обаче след няколко секунди пак се вади. Също така от трансмитера се чува леко пръщене и музиката е малко заглушена. Някакви идеи как да си пусна моя музика в колата? Сега нямам възможност да сменя плеъра и за това търся друга алтернатива. Дайте съвети

  2. #2
    Младши алфист SportwagonAzzura's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    България
    Posts
    23

    Default

    Колега кажи каква е колата, коя година е за да се види с кой фабричен плеър е, ако е 147 с босе озвучаване ли е?
    156 Sportwagon 1.6 TS 00'

  3. #3

    Default

    Трябва да огънеш леко пластините на трансмитера и няма да излиза. За да не пука го направи на 107.7 примерно, някъде накрая на скалата където няма радиопредавания.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Колата е 147 2004 година (в профила ми пише). Днес се консултирах с по-запознат от мен и ми обясни, че стоковите плеъри не поддържат мп3-ки или поне така разбрах. Каза ми да запиша на CD диск 10-15 песни и да пробвам. На CD диска, както някои знаят, максимума е 700 MB и 80 минути обща продължителност. Подмятаха ми се тука няколко CD диска, обаче при опит да запиша 2-3 песни с 5-6 минути обща продължителност ми даде някаква грешка от рода: Error бля бля бля някакви си килобайти. С Nero Express се опитах да запиша ама гредичка... Явно трябва един нов плеър и толкова ама сега малко ми се свиди да го сменя. Поне ми казаха, че отзад на плеъра е евробукса и само откачам стария и закачам новия. Не знам дали контурите на новия плеър ще паснат с очертанията на мястото за стария. Ако някой със същата година е сменял да удари едно рамо

    ПП. За трансмитера пластинкита ще пробвам да ги огъна и да видим дали като влезе ще щракне и да се закрепи. Има ли вероятност различните трансмитери да са по-къси или по-дълги (говоря за това което се пъха в запалката)? Пробвах на 108.00 и надолу. Смущението си остава. Сигурно като се пътува от град на град ще изчезне пръщенето поради липсата на радиостанция около тази която Аз съм си я нагласил, но Аз искам да си е чист звука постоянно.
    Last edited by ludpich; 28-12-2013 at 19:44.
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  5. #5
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    колега просто запиши диска в правилния формат
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  6. #6

    Default

    аз имам 'дива' и няма паразитни шумове, вероятно твоя се е случил некачествен, едно зарядно ми излизаше така и с островърхи клещи модифицирах леко пластините, сега не излиза
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    колега просто запиши диска в правилния формат
    Какво имаш предвид?
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да запишеш диск в CDA формат (маке audio CD).
    Не би трябвало да има проблем да направиш това с Nero.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да запишеш диск в CDA формат (маке audio CD).
    Не би трябвало да има проблем да направиш това с Nero.
    Става, но само десетина песни на диск.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Ще видя да купя нов диск и да пробвам. Ама преди като пробвах да запиша ми изписа някаква грешка при положение, че спазвам всички стъпки, както и да е.

    Малко извън темата. Понеже ми се налага да отида до КАТ в Търново, някой да знае дали дирекцията за регистрация на МПС във Търново ще работи във този Понеделник на 30.12 и ако да, от колко до колко часа. Благодаря предварително
    147 1.9 JTD 2004
    сивичък металик

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Става, но само десетина песни на диск.
    E да де, но не и както колегата писа - при обща продължителност от няколко минути да те "наплюе"
    А и всяка записвачка ти показва, колко време ти заема компилацията и колко ти остава, преди да я пуснеш да се пече. В т.ч и Nero.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    започва да се пристрастява gioganotti's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да запишеш диск в CDA формат (маке audio CD).
    Не би трябвало да има проблем да направиш това с Nero.
    Една добавка. Записваш на възможно най-бавната скорост на Нерото. И естествено - хубав диск.

    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v (115hp) /04
    opel kadett E 1.3 karavan - ex

  13. #13
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Аз също имам проблем с фабричния плеър. Записвам само аудио дискове на ниска скорост в повечето случаи тръгват,но при неравност или дупка спира и дава cd error. Дали с почистване на окото ще се оправи или трябва да се сменя с друг?

  14. #14
    Запален алфист georgi_pg's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    sofia
    Posts
    116

    Default

    Quote Originally Posted by cec21 View Post
    Аз също имам проблем с фабричния плеър. Записвам само аудио дискове на ниска скорост в повечето случаи тръгват,но при неравност или дупка спира и дава cd error. Дали с почистване на окото ще се оправи или трябва да се сменя с друг?
    Колега, до колкото знам прескачането е нерешим проблем. Моят също прескача от дупки, но продължава. Ако е от окото, би трябвало изобщо да не тръгва...Май сме за нови плеъри, което обаче загрозява конзолата според мен, де...

  15. #15
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Usa
    Posts
    466

    Default

    Колега записваш на най - ниска скорост диска в аудио формат мойе да го направиш и с windows media player ако не трагне тогава търси ново CD !

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •