Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Изсмуква ми акумулатора

  1. #16
    започва да се пристрастява bobi_kvo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    След третото падане тази зима го занесох да го тестват, казаха че е с леко намалени характеристики вече, но далеч не е за смяна. Като е студено също си пали съвсем харабийската, там е проблема - никаква логика няма.
    значи 100% има някъде утечка премери с един мултицет каква е, може от алармата да прави мизерии , може някое реле да задържа повече ... понякога ... но си мисля че имаш гост известен под името инж. Тоци бегали ...
    GTV 2.0 TS 16V 1998
    HYUNDAI I20 1.1 CDRi 2013

  2. #17
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тва е кофти ситуация, когато ту прави проблем ту не.Абе това жужене дето разправяш да не е от онази "цицка" с прорезите, демек датчика за температурата в купето.Той има вентилаторче и от него се чува жужене.Обаче когато я загасиш трябва да спре.Ако не спира значи нещо от веригата на климатика или парното остава включено демек някое реле може да залепва от време на време.Ма не съм запознат със схемите и начина на работа.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #18
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    някъде някой кабел е гол,,, и замасява тогава

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тва е кофти ситуация, когато ту прави проблем ту не.Абе това жужене дето разправяш да не е от онази "цицка" с прорезите, демек датчика за температурата в купето.Той има вентилаторче и от него се чува жужене.Обаче когато я загасиш трябва да спре.Ако не спира значи нещо от веригата на климатика или парното остава включено демек някое реле може да залепва от време на време.Ма не съм запознат със схемите и начина на работа.
    Това ще обясни значи защо жужи. Спира като загася иначе, да.
    Събирам помощи за 911 GT2

  5. #20

    Default

    Е, акумулатора в крайна сметка умря тая зима. Първи въпрос, с какъв да го заместя и къде? Не ми се изваждат повече от 120-130 лв, честно казано, а ако ми вземат тоя и ми направят 10-15 лв отстъпка, ще викам ура.

    Докато свалях и качвах, открих ей тая уйовина втъкната в предния десен ръб на табличката за акумулатора. Прилича ми на някаква дренажна тръбичка? Какво е и ок ли е да виси така? Дали не може от нея да ми се пълни багажника с вода?
    Събирам помощи за 911 GT2

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Някои акумулатори имат отдушник и тази тръбичка служи за да се върже към него. Едва ли може през нея да влезе вода в багажника, освен ако нивото на водата не е до задното стъкло.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Супер, благодаря за отговора. 52 ah дали ще е достатъчен, че гледам в Практикер промоцията на Варта и се блазня...
    Събирам помощи за 911 GT2

  8. #23
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Слаб е според мен

  9. #24
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    Супер, благодаря за отговора. 52 ah дали ще е достатъчен, че гледам в Практикер промоцията на Варта и се блазня...
    Става, аз като питах за Стилото, казаха ми че в каталога на Варта го дават 55А с голям стартов ток.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  10. #25
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Да де, ама колегата гледа по нисък клас акумолатори .

  11. #26

    Default

    Вдигни пластмасовия леген на които ляга А-ра на нея има дупка и тоз маркуч се хваща от доло.Това е направено със цел ако кипне А-ра да изтече под купето на земята.

  12. #27

    Default

    Взех Бош. Инцидентно отидох до Парадайс на Сребърна има един център за акумулатори. 60 Ah с 540 стартов ток от 197 лв ми го дадоха на 128 като върнах стария. Бахти схемата чудна

    Сега следващия въпрос. Мобилен електричар някой знае ли, че явно стартера ми също е заминал? Тия оферти от нета ги прозвъних всичките, единствения който вдигна ми обяви 50 лв за посещение с уговорката, че на алфите за стартер се сваляло всичко и ще ми докара репатрак да я закараме в сервиза в Дружба 2. Ква Дружба бе батко, колата е в Лозенец...
    Събирам помощи за 911 GT2

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    А защо мислиш, че проблемът е в стартера? Изобщо ли не върти или върти трудно?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29

    Default

    Чува се едно хъхкане такова мъчително и като че ли подкачва бензина, защото след два опита започна да намирисва на гориво, но развъртане няма.
    Събирам помощи за 911 GT2

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •