Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Изсмуква ми акумулатора

  1. #1

    Default Изсмуква ми акумулатора

    Колеги, имам сериозен проблем тия дни - колата изсмуква акумулатора. Хронологията на събитията е следната. Преди месец, когато застудя, за пръв път се случи предния ден да съм я карал, всичко да е било нормално, сутринта влизам и лампите по таблото едва примигват, стартера не може грам да захапе. Тогава запалих с кабели от колега, прибрах се (понеже бях в Пловдив), заредих акумулатора и всичко беше шест до двайсетина дни след това, когато се повтори същото. Свалих акумулатора, занесох го в сервиз, замериха го, казаха, че е наред, но е отслабнал и най-вероятно има утечка. Заредиха го, карах два дни, всичко наред. Дойдох пак до Пловдив, където я оставих три дни без да я паля, сега слизам - тотален мъртвец. Дори централното не може да вдигне. Някой може ли да ми даде акъл какво, как да направя? Реално няма за кога и как да я закарам на сервиз, тя е тотален труп. Хал хабер нямам откъде да започна, а на 2-ри сутринта трябва да пътувам обратно Благодаря предварително
    Събирам помощи за 911 GT2

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    1 - Трябва да се провери дали алтернаторът работи нормално.

    2 - Трябва да се провери дали има утечка (консумация над 60 - 80 mA) при покой и ако има, да се локализира и отстрани.

    3 - Ако 1 и 2 са в норми, следва да се смени акумулатора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Мерси, колега. То е ясно, че като я закарам в сервиз, ще ги направят тия неща, въпроса беше по-скоро сега къв да го дялкам, ама явно ще паля на кабели пак.
    Събирам помощи за 911 GT2

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    Мерси, колега. То е ясно, че като я закарам в сервиз, ще ги направят тия неща, въпроса беше по-скоро сега къв да го дялкам, ама явно ще паля на кабели пак.
    Ако разполагаш с мултицет и сам можеш да провериш всичко това.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Не разполагам с такива джаджи, че не са ми в ресора и като цяло гледам да не правя неща, от които нищо не разбирам...
    Събирам помощи за 911 GT2

  6. #6
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Запали с кабели, покарай малко и като я оставиш свали едната клема от акумулатора и заключи с ключа. Така няма да ти падне и ще можеш да запалиш.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Запали с кабели, покарай малко и като я оставиш свали едната клема от акумулатора и заключи с ключа. Така няма да ти падне и ще можеш да запалиш.



    Така ще отстраниш всякакви утечки от уравнението. Ако пали, значи е утечка. Виж си касетофона или лампата в багажника или жабката.
    Ако пак има проблем- лошо!
    Значи започваш с динамо, а най-накрая с акумулатор.
    Дано да е касетофона!
    успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by pesho_kj View Post
    Запали с кабели, покарай малко и като я оставиш свали едната клема от акумулатора и заключи с ключа. Така няма да ти падне и ще можеш да запалиш.
    Да, изхитрих се да направя тоя пиниз. Утре ще я паркирам с сервиз. Докато ме няма в страната ще имат 8 дни да я разгледат и да намерят причината.

    Мерси, колеги.
    Събирам помощи за 911 GT2

  9. #9

    Default

    Ей, значи, ебати приключението с тоя ток! Няма такова шано чудо. Закарах я на диагностика. Една седмица я държаха, нищо не намериха, само крушката на плафона смениха и не знам защо след този случай ядове нямаше. И така до днес. Сутринта паркирам, отивам на работа, връщам се после и я намирам мъртвец. Само примигват мигачите и около кормилото се чува странно жужене. Дойдоха случайно едни познати, бутнаха ме, всичко светна, запищя, как да е, покарах 20 минути, прибрах се. Качих се до вкъщи, взех си антирадара, който мери и волтажа на акумулатора - 13.6-13.8 волта и на контакт и в движение. Покарах още 20 минути, паркирах и като излизах, чувам, че докато е на контакт от микрофона идва някакво жужене. Може ли да е от тъпата аларма цялото това нещо, да я закарам някъде да я махнат, че и без това никакъв смисъл няма. И с нея, и без нея, пак ме думнаха. Ама вече направо ми умря коня от тия тъпотии.
    Събирам помощи за 911 GT2

  10. #10
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми наште модели нямат микрофон, ма ако иде реч че шума/жуженето идва от пищялката на алармата значи че до пищялката отива някакво напрежение което не е достатъчно за да сработи но се явява консуматор и ти разрежда акумолатора.Ся що става така не мога да кажа, или имаш заседнал микроключ и пищялката от реване се е издухала и само жужи, или се е прецакала алармата.Махни я и виж какво ще стане.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #11

    Default

    Епа аз имам микрофон, хем възголям - горе на левия сенник е. Ама сега като го спомена, тогава какво ще дойде онова с изтумбената цицка и хоризонталните цепки под врътката за градусите? Мисля, че в книжката четох, че е баш обемния датчик... Само се чудя... вчера малко валя... да не влиза вода някъде, дейба...
    Събирам помощи за 911 GT2

  12. #12
    започва да се пристрастява bobi_kvo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    Епа аз имам микрофон, хем възголям - горе на левия сенник е. Ама сега като го спомена, тогава какво ще дойде онова с изтумбената цицка и хоризонталните цепки под врътката за градусите? Мисля, че в книжката четох, че е баш обемния датчик... Само се чудя... вчера малко валя... да не влиза вода някъде, дейба...
    това не е обемен датчик , а термо датчик който следи градусите в купето , а по темата мери ли утечки .... щом умира има някой консуматор който си работи постоянно виж дли имаш утечки и какви са ... в този сервиз какво са и правили за една седмица щяха да прегледат всчка верига
    GTV 2.0 TS 16V 1998
    HYUNDAI I20 1.1 CDRi 2013

  13. #13

    Default

    Мериха уж... какво са правили, нямам идея. Ама ако има утечка, изсмукването ще е редовно, а то се случва на случайни интервали и не мога да го свържа с никаква логика или някаква повтаряща се картина. Ей го, тая сутрин запали все едно нищо не е имало
    Събирам помощи за 911 GT2

  14. #14
    започва да се пристрастява bobi_kvo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by procopy View Post
    Мериха уж... какво са правили, нямам идея. Ама ако има утечка, изсмукването ще е редовно, а то се случва на случайни интервали и не мога да го свържа с никаква логика или някаква повтаряща се картина. Ей го, тая сутрин запали все едно нищо не е имало
    a дали акумулатора ти не е за смяна ? днес е по топло и пали ...когато е по-студено сигурно не пали ?
    GTV 2.0 TS 16V 1998
    HYUNDAI I20 1.1 CDRi 2013

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kvo View Post
    a дали акумулатора ти не е за смяна ? днес е по топло и пали ...когато е по-студено сигурно не пали ?
    След третото падане тази зима го занесох да го тестват, казаха че е с леко намалени характеристики вече, но далеч не е за смяна. Като е студено също си пали съвсем харабийската, там е проблема - никаква логика няма.
    Събирам помощи за 911 GT2

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •