Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с автоматични скорости

  1. #1
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default Проблем с автоматични скорости

    Имам "малък" проблем с автоматика. Остави ме вчера на магистралата. Първо почна да пищи на умряло, после светна тракшъна. Изключи си АСР-а и почна да мирише на изгоряло. Спрях я, изгасих и после всичко беше нормално, но нямаше никой на екрана за скоростите. Селектора на централната също показваше всички букви в зелено (нямаше оранжевото на избраната позиция). Естествено не искаше да излезе от "Р". С пътната помощ, след ровене по форумите, успяхме да прескочим соленоида и да я преместим на изключена от скорост. В това положение колата върви, но сменя предавки с трясък (като на ръчна без съединител) и мисля, че включва 2ра директно - тръгва доста мудно и не успях да вдигна 2000 оборота, карайки доволно бързо на паркинга, дето бяхме отбили.

    Та това е общо взето. Днес ще я отваряме да видим има ли антифриз в купето. И затова четох - тая поредна "изненада" от "гениите" от Торино или на майната си... Да, оказва се, не само опелите гният. 166 също и то доста по-болезнено

    Някакви препоръки и насоки, какво да търсим и какво да внимаваме ?
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  2. #2
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Нищо не написа за година, двигател, тип АСК...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  3. #3
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Колата е 166 (очевидно), скоростната кутия е мисля ZF 4HP20 (то няма и каква да е друга, щото...) мотора е 3 литров 220 конски сили. Годината е 2001 - Март.

    Помислих аз, че нещо съм забравил.....
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Ти си се насочил правилно,сваляш страничния панел и проверяваш за теч на антифриз,ако има явно проблема е в електрониката която командва кутията(странно защо е там ама айде),ако няма,проблема е механичен и за там си трябва сервиз.Не съм много сигурен ама нямаше ли и AISIN кутии,или те пък бяха само на дизелите?Някой по в час от мен ще разясни.

  5. #5

    Default

    Ако проблема е в електрониката свети една лампа в ляво.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    На мен ми светнаха и ламБата на АСР-а и тракшъна на таблото. Светна и еднжин чек-а. След рестарт угаснаха, но угасна и екрана на скоростите на таблото, както и индикацията коя позиция е избрана на централната конзола до лоста. Ако е механичен ще ли изгасне целия екран ? Скоростите превключват, но само ако прескоча соленоида, дето блокира паркинг позицията. Превключват силно казано щото мисля, че напред избира една предавка и там седи, както и самото превключване е с гръм и трясък....

    Така де, трябваше да е отворена вече, но майстора ми е един малко заплеснат или поне зает
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  7. #7
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Колата е отново на пътя и е удоволствие да се кара. ЕКУ-то се оказа проблема и то сериозен проблем в страни с влажен въздух. Тук, както ми обясниха, целия конденз на влажен въздух се събира по радиаторчето и отива право в еку-то. Сега колата си има ново ЕКУ изолирано и водоустойчиво. С това новото ЕКУ изчисти и всякакви запаметени настройки и колата се движи доста приятно и тихо. От друга страна скоростната кутия не знае кой я кара и трябва пак да се обучаваме.

    Но колата е вдижение и носи радост отново.... хайде да идват гърнетата
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •