Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Ламбда сонда за 156 1,8

  1. #16
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Утре ще опитам да видя какво ще стане. Смених си моторчето за празен ход и ламда сондата и оборотите на празен ход нещо все се менят. Интересното е че когато колата не се движи те оборотите не се менят а си стоят много добре, ама ако я пусна по инерция и като мине десетина километра в час започват да се клатят много усилено и се случва понякога и да гасне .

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Провери и почисти дроселовата клапа. По нея се лепят горивни мазнотии върнати от масления изпарител, натрупват се и дросела не затваря добре, тоест лъже компа и оттам гирвната смес е бедна/богата и се разиграват малко оборотите, когато педала на газта е свободен (тоест клапата не затваря докрай).
    При мен това беше проблема - заиграването на оборотите беше в рамките на 100-300 оборота, след почистване заспаха. Успех
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    Утре ще опитам да видя какво ще стане. Смених си моторчето за празен ход и ламда сондата и оборотите на празен ход нещо все се менят. Интересното е че когато колата не се движи те оборотите не се менят а си стоят много добре, ама ако я пусна по инерция и като мине десетина километра в час започват да се клатят много усилено и се случва понякога и да гасне .
    Колега и при мен е така след като смениха сондата оборотите играят когато е в движение но при неработеща сонда стояха стабилно. Смятам да послушам Tinoto и да почистя и аз клапата.
    Tinoto Пуснато на: Сря Мар 07, 2007 12:52 am Заглавие:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Провери и почисти дроселовата клапа. По нея се лепят горивни мазнотии върнати от масления изпарител, натрупват се и дросела не затваря добре, тоест лъже компа и оттам гирвната смес е бедна/богата и се разиграват малко оборотите, когато педала на газта е свободен (тоест клапата не затваря докрай).
    При мен това беше проблема - заиграването на оборотите беше в рамките на 100-300 оборота, след почистване заспаха. Успех


    Искам да те попитам с какво чистиш около клапата някакъв определен препарат или с каквото разполагаш в момента
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Огромно благодарско за акъла дето ми дадохте да си почистя дебитомера и дросаеловата клапа. Оборотите заспаха. Тъкмо бях взел да се притеснявам че след сумато му пари инвестирани по колцата ефект няма пък то било лесно .

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by yankoff
    Tinoto, може би говориш за куриерски услуги, който са доста по-скъпи от нормалната бавна (въздушна) поща. Тук можеш да видиш, че за малък пакет от рода на няколко стотин грама цената е няколко паунда. Не знам колко е тежка тая ламбда, но на снимката ми излгежда малка. Така, че няма нищо странно пратката да е вкл\чена в цената. Ти си я плащаш така или иначе, както казваш безплатен обяд няма

    Аз си поръчах оригинална БОШ за да избегна по-високите разходи на гориво и възможните проблеми след това. Така ми казаха и в сервиза. Иначе бих поръчал тая от сайта, ако бях сигурен, че ще ми пасне. А и не ми се чака.

    Все пак на някой друг от колгите може да му е полезен сайта.
    И да сподели.
    Сменял съм два пъти ландба сонда и двата пъти беше японска за 98лв.С първата навъртях 90хил.км,автората още я карам,но още при първата ми светна червената лампичка за дюзите,при диагностика показва грешка на детонационен датчик,така е и при втората,за разхода нямям проблеми.

  6. #21
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default -

    колеги кьде се намира тая клапа че и моите обороти се менят така.не е срамно да питаш като не знаеш
    0888515205

  7. #22
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: -

    Quote Originally Posted by marian
    колеги кьде се намира тая клапа че и моите обороти се менят така.не е срамно да питаш като не знаеш
    Тя клапата на лесно място махаш маркуча след дебитомера поглележдаш и виждаш клапата взимаш парцалче с бензин и почваш да чистищ старателно и внимателно. А след това може да дадеш и пари за една диагностика щото ако клапата си промени доста положението достатъчно че на компа да не му хареса става цирк оборотите стават около 1500 и варират постоянно с около 200 оборота докато не направят адаптация на компа към новото положение на дросела и всичко си идва на мястото . Но може и да не се получи и всичко да си е нормално и да си свиркаш след интервенцията доволен. Успех
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #23
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    И от мене един акъл, като ти правят адаптация и настроики разни гледаи да не ти е включен климатика.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  9. #24

    Default Разход

    Здравейте може ли някои да ми каже или да ми изброй нещата от какво може да ти се качи разхода на гориво при дизелов двигател JTD

  10. #25
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default Re: Ламбда сонда за 156 1,8

    Колеги,половината форум е изписан с сондите и дебитомерите на 156-цата,какво става,това иавно си е голиам проблем за този модел
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default Re: Ламбда сонда за 156 1,8

    Колеги,половината форум е изписан с сондите и дебитомерите на 156-цата,какво става,това иавно си е голиам проблем за този модел
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

  12. #27
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Това е проблен на фирмата BOSCH a не на ALFA ROMEO
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    странно мнение даде колега
    Алфа Ромео 156 2.0 TS '98

  14. #29
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Marilyn
    странно мнение даде колега
    Защо да е странно производител на въпросните части е BOSCH а и целия инжекцион е разработка на фирмата бош за 156 е разновидност на БОШ motronic 1.5.5.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    dobrich-varna
    Posts
    97

    Default

    Сложихме ламбда сонда от fiat Проработи и струва точно 20 лв от моргата само номера незная пак е на BOSH
    156 1.8 T.S 144 hp '99
    Mazda 626 1.8 105 hp '92(bqga po4ti kolkoto alfata )

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •