Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем с антифриз!?

  1. #1
    Alfa Romeo 156 1.8 2000g haton's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    sofia
    Posts
    93

    Default Проблем с антифриз!?

    Здравейте Колеги! За много години 1-о ! Живи и здрави ! Ще опиша следния проблем: Капеше ми постоянно антифриз от страната на компресора на климатика...там долу има едни две меки връзки които отиват в едни тръбички към масления филтър! Бяха наистина стари..и захабени и ги сменихме едвам едвам с баща ми Мъка голяма беше...сега като че ли отново капе от там....а също така и от другия големия маркуч отдясно Него не съм сменял..на пръв поглед изглежда ок! По него от горната част много често съм засичал течност...евентуално от там да се стича....!? Въпроса е че колата ми загрява винаги до 100 градуса че и отгоре и тогава пуска 2 скорост на перката(може би) Не съм наясно с това...работи със сигурност и 1-а и 2-а...въпроса е така ли е на всички...така ли трябва да бъде? Може ли да е от това че става много врял антифриза и да избива някъде..да разширява и т.н. !? Доливам през 1 седмица по 200-300 грама може би...ама не си е работа това.... идее? освен да сменя и маркуча който описах...(Радиатора е сменен преди година и половина...150 лв)
    Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Първата степен на вентилатора се пуска при 95 а втората при 102. Тъй че това със степените е нормално.
    Но не е нормално да тече навън освен да изпуска пара от капачката на разширителния съд. Локализирай точно откъде тече и го оправи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Alfa Romeo 156 1.8 2000g haton's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    sofia
    Posts
    93

    Default

    Ами главно има теч под маркуча който е в дясно дебелия маркуч...мисля него да сменя и да видя какво ще стане Това с капачката може и да е вариант..знам ли..и други са ми го казвали Въпроса е ако продължи и там долу дето е връзката с масления филтър....много неприятна ситуация е там...и неудобно и все
    Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •