Results 1 to 10 of 10

Thread: Запитване ?

  1. #1

    Default Запитване ?

    Здравейте, колеги искам да попитам дали е възможно да направя моята 33ка 4х4 и ако е възможно скъпо ли излиза и много ли се преправя ?

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Можеш' но е много преправяне от зад. Ако решил. Аз имам всичко
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3

    Default

    Знам, че е много, но искам да я направя, то какво трябва кардан заден мост деференциал много рязане скорости мисля, че преден мост ?

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Колега, ако си в региона на Димитровград мога да те пратя в един пункт за вторични суровини където е изхвърлена Алфа 33 4х4 1.5 първа серия.
    Дано не са я намачкали още.

    Там продават части и можеш да си "набереш" едно 4х4.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Сега първото аз не знам какво точно се има предвид преден мост в 33, при условие, че той липсва. Обикновено имаме мост, когато колата има магаре, отделна конструкция от купето, а 33 нама такова нещо. После дори да имаш всички необходими части, то купето има изменение и има усилване на някои места. Тунела е малко по-различен в задния край, има допълнителна греда под задната седала, дъното на багажника е много различно, все пак при 4х4 резервоара е под багажника и т.н. Невъзможни неща няма, но като гледам състоянието на купето което ще възстановяваш според мен е по-добре да се откажеш навреме. За малко пари все още има 33-ки с много по-запазени купета от това.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6

    Default

    Няма да коментирам негативни отговори решението е напълно мое, моля да не ми се бъркаш аз решавам какво да правя с моята ''изгнила'' 33ка, Колега, от София съм, но може да дойда да взема всички части който ми трябват, а може да я взема и направо цялата, те ще ми я дадът на цената на желязото, което мисля, че ще ми се върже около 300-350 лева, Благодаря ти много ще ти пиша възможно най бързо да реша какво ще правя...

  7. #7
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Qwkata46 View Post
    Няма да коментирам негативни отговори решението е напълно мое, моля да не ми се бъркаш аз решавам какво да правя с моята ''изгнила'' 33ка.
    Виж сега, недей с тежкия тон или както казват с рогата напред. Както се казва, новобранец си тук, съобразявай се. Прочети и други теми. Не си единствен.

    Всичко което съм написъл по-нагоре е от гледна точка на това, че имам 33-ка даже по-стара и по-изгнила от твоята. Кърпих я самичък, знам какво говоря. Не е лесно и не бих го повторил, защото не си заслужава усилията и труда. Още повече, че в България не се предлагат никакви нови тенекии, за да си улесниш живота. Видях, че нямаш задни вижди, мъртви са, а си тръгнал погрешно да ги кърпиш на парче. Просто като съвет, преден десен калник може да послужи за донор за заден ляв и обратното. Оттам нататък подкалника вече може на палрчета да се кърпи. Обаче като гледам, какво е състояните на веждите, то праговете ще са 3 пъти по-зле - вътре ще са празни. Трябва да си сгънеш на абкант нови вътрешни, междинни и външни прагове. Отвориш ли ги, ще видиш за какво иде реч. А принципно една 33-ка ако няма здрави прагове, значи нямаш кола, защото по дъното няма греди и профилирана ламарина, тунела също е слаб, единственото носещо неща са праговете.

    Всичко това ти го пиша като човек минал по тоя път отдавна, с приятелски тон, с идеята да помогна. Още повече че правиш тема уж да поискаш помощ. Иначе и аз приветствам идеята да се реставрират 33-ки, но според мен те чака много работа, която ще те обезсърчи и може в даден момент да се откажеш.

    Всичко е в рамките на добрия тон, но ако тона се влоши, темата отива в кофата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #8

    Default

    Благодаря ти за прекрасния отговор, да прав си дай да приключим до тук Ето съобрзявам се

  9. #9
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Освен ако тая алфа няма сантиментална стойност за теб, най-добрия вариант е да си купиш друго по-запазено купе. А колегата svilenpalnev беше си рязъл купето да го прави 4х4 и доколкото знам успя.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #10

    Default

    Разбира се, че има сантиментална стойност, иначе нямаше да правя това изгнило купе , мисля и аз да се пробвам за 4х4, надявам се да стане ако не всичко ще да е било напразно, но има ли мерак всичко става.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •